Zou

Malý zebří rošťák jménem Zou prožívá ve společnosti své báječné rodinky spoustu zábavy a nezapomenutelných dobrodružství... Zou bydlí ve velkém domě společně se svou maminkou a tatínkem. Dalšími členy jejich domácnosti jsou babička s dědečkem a prababičkou. Posledním členem této zebří rodinky je jejich ptačí mazlíček Pírko. Malý Zou si s velkou oblibou představuje, čím by se chtěl stát v dospělosti. Jeho fantazie nezná mezí, a proto si rád hraje na nejrůznější profese. V jeho hrách mu je velkým parťákem jeho neposedný dědeček a také jeho zebří kamarádi ze sousedství. Na všechny čeká řada neobyčejných zážitků. (Česká televize)

lele

Nesnáším tyhle pohádky, kde se dějí normální lidské věci, ale místo lidí tam jsou nějaká zvířata. Proč proboha. Nemá to žádnou přidanou hodnotu. Všichni vypadají a jednají jako lidé, jen mají zebří obleky. Nejhorší v těchhle seriálech je, když má dotyčné zvíře mít domácího mazlíčka. Proč není tedy mazlíčkem třeba človíček? Nebo aspoň hmyz? Třeba i pitomý Bing obsahuje kočky, co jsou degradované na zvířata, kdežto Bing, zajíc, je nějaké nadzvíře, protože se chová jako člověk. V Peppě zase degradovala rybička a želva. Dvouleté dítě to baví, ale tady hodnotím já a mě to sere! :) Update: zrovna byl díl, kde zebra prezentovala, jak fungují mimikry. Instalovala pozadí se zebřím vzorem srsti a před něj postavila tři zebří děcka. Splývaly v určité pozici s pozadím, takže byly vidět, jen když se pohly. Pak jsem si všimla, že nejsou vyslečený, jak jsem si myslela. Ony si oblíkly šaty se zebřím vzorem : D ()