Pitbull: Nové pořádky

(festivalový názov)
  • Poľsko Pitbull. Nowe porządki (viac)

"Stane se vražda. A já u toho budu. A říkám ti to jen proto, že mi to nebudeš moci dokázat." S těmito slovy se Boguslaw Linda, v roli gangstera zlomeného minulostí, vrací na plátna kin. Ve filmu Patricka Vegy Pitbull. Nové pořádky se takto vysmívá policistovi přezdívanému Majami z mokotowského (čtvrť ve Varšavě) policejního oddělení. Když Majami začíná rozpracovávat skupinu gangsterů, jeho cesta se protne s policisty z předchozího Pitbulla - Gebelsem, Igorem a Barszczykiem. Ukazuje se, že oddělení vražd z paláce Mostowskich (zde sídlí Ředitelství policie hlavního města) vyšetřuje mokotowskou skupinu v případu "Gangu sekáčů prstů", který je zodpovědný za sérii únosů a zabíjení. Policisté z obou oddělení začínají chápat, že narazili na jednu z nejsilnějších kriminálních organizací v Polsku, a pokud chtějí uspět, musí spolupracovat. (kamals)

kulyk

Radek, Radek, tu Jarek. Przyjechaj do Polski, prosze bardzo! Mame dużo problemów! Przyjechaj! A Radeček v klídku odpovídá - s krimošema? Stejný, jak u nás, nekňučte. Ale kinematografii jste dostali úplně jinam, speciálně v této trilogii na téma ,,jak bojovat se zločinem, systémem a libidem". Takže gratuluji a naserte si, uraženě budeme dělat zagorky. (Za úvodní vsuvku děkuji Těžkému Pokondru. Těm čurákům.) ()

Radko

Poľsko konzervatívne. Poľsko ultra katolícke. Poľsko protipotratové a Poľsko anti LGBT. Takéto Poľsko zároveň zaviedlo cez film nové poriadky. Znamenajú asi toľko, že potlačovaná sloboda sa vybíja v chuligánskych futbalových bitkách, násilnej trestnej činnosti a návšteve nevestincov. Zvrátiť sa to snaží punkovo vyzerajúci policajt. Spleť systému, kde každý drží s každým, je narušiť len veľmi ťažké. Poctivá brutálna vybíjačka a slušná kriminálka, v ktorej by som uvítal rozvinutie scenára na úkor vŕšenia miestami samoúčelných násilných scén. . ()

Necrotongue

Patryk Vega mi zase jednou svou typickou řezničinou propletenou s výborným příběhem vylepšil odpoledne. Naši scénáristé by si měli film povinně pouštět, aby jim došlo, jak napsat filmovou postavu, aby vypadala a jednala realisticky. Humoru tady zase tolik nebylo (i když i ten se našel), protože tentokrát šlo hlavně o pořádnou porci napětí a akce. Jasně, ve scénáři se opět našly tradiční nedostatky, ale bavil jsem se tak dobře, že jsem se na nějaké hledání hnid vykašlal. ()

Maynard.

Tihleti poláci, to je panečku národ :o). Tohle je můj 4.kousek, kterej sem viděl od tohodle rejži a musím teda uznat, že na něj se bohužel hrabe jen málokterej českej rejža. Takle vyrovnanou kvalitu filmů, to se unás prostě nevidí. Ano, je to tak trošku na jedno brdo, jako, že to sou takový detektivky, ale to vůbec nevadí. Hlavní hrdina je tady sympaťák. Jen mi přišlo krapet zmatečný to, že se tady mluví o hodně lidech a je tady celkem dost postaf, takže je krapet problém se v tom torientovat. Ale nechá se to . Jo a je to tady samozřejmě samá kurva, páč to pšóni používaj jako my "vole" :o) ()

Martin741

ten smell of US films tam rozhodne je. Patryk Vega ako reziser v klude svojho obyvaku pozeral US gangster filmy a evidentne rozmyslal, ako to pretransformovat do realii Rzeczpospolitej. A pretransformoval to tak, ze genialne. Brutalny, tvrdy film, kde mafia prerasta s polskou policiou a do toho ide dalsi gang. Extra brutalny a tvrdy. Vega ako reziser ukazal velky rezisersky talent, to sa neda popriet. Opat humor tu nebude, s humorom treba opatrne, a jednak nemal som vtipnu kasu, nechcelo sa mi ju robit. Tu humor nebude, ne, ne. Ten jeden uzivatel, ktoreho nemam rad /Radko/ blaboli cosi v tom zmysle, ze nasilne sceny boli samoucelne. Mozna ze i jo, ale jebal pes. Teda zase pardon, ja sa ospravedlnujem a filmovo teoreticky som chcel napisat ze ambivalentna determinacia je ad hoc na mieste : 85 % ()

Nelítejte za filmem, zůstaňte v Praze!

Nelítejte za filmem, zůstaňte v Praze!

23.10.2016

3 kinosály, 4 země, 5 workshopů, 5 dní, 18 hostů, 40 filmů. MFF 3Kino – Praha 2016 proběhne ve dnech 2. až 6. listopadu ve dvou sálech kina Atlas, ale nově i v kině Evald. Festival se i letos… (viac)