Skupinka tvořená vědci a piloty se vydá letadlem hledat ztracenou atomovou raketu. Při přeletu nad záhadným ostrovem, kde se nachází i hledaná raketa, se porouchají všechny přístroje a letadlo se zřítí. Skupina ztroskotanců brzy zjistí, že ostrov obývají živočichové, které dosud viděli jen v muzeu. (jonyyy)

corpsy

V závere, pri pohľade na posledný záber filmu, som si povedal - a čo ( kam ) ďalej páni? Nevedno. Trochu viac tej akčnosti by snímku neuškodil, ak už si to samotný námet pýtal. A pretože triky niesu na svoju dobu zlé, možno by sme dostali pekný praveký akčný nárez. Peniažkov ale zrejme nebolo veľa ( a Cesar Romero zrejme zhrabol najviac ) a tak tu máme len ´´S batohom cez hory´´ jedným pravekým svetom. ()

Oktavianus

Klidný a nevzrušivě plynoucí film, ale poměrně dobře udělaný, rychle uteče a souboje dinosaurů jsou opravdu jako v Cestě do pravěku. A to se mi jednoduše líbí. Děj je tedy velice jednoduchý a zápletka s bombou vycucaná z prstu, občasné hádky mezi členy výpravy otravné, ale přestože jde o evidentní studiovou džungli a skály, dívá se na ně hezky a má to svou poetiku. Sice bylo celkem obtížné si k hrdinům vybudovat nějaký vztah, a tedy cítit jakékoli napětí při střetu s dinosaury či přeskakování skalní průrvy moc nejde, ale je to vyváženo okouzlujícími naivními studiovými triky. Závěr jen ukazuje (nejen filmové) klišé, že lidi jsou prostě idioti a zničí všechno, kam přijdou, a ještě se u toho plácají po zádech. ()

darkrobyk

Inspirace ztraceným světem od A. C Doyla je očividná, kdy na náhorní plošině přetrval pravěký život, a tak si vědci s vojáky musí s prehistorickými monstry poradit, když chtějí najít ztracenou atomovou raketu. Zdejší dinosauři jsou ovšem nějací divní, páč i když jsou býložravci, mají chuť na lidi. Jsem rád, že až na jednu malou výjimku jsou animovaní, byť tak trochu komicky, vzpomene-li si člověk na daleko lepší už v King Kongovi (1933). Celkově je film na 3*. Já ovšem oceňuji to, jak džungli včetně hory, na níž poměrně dlouhou dobu skupina mužů leze, vybudovali ve studiu, jak bývalo tehdy zvykem. A velmi pěkně je pak udělané zemětřesení. Jinak cestou nahoru na horu jsem každou chvíli čekal, kdy někdo spadne, nebo kdy z některé díry, co míjeli, vystřelí bleskově hlava ještěra. V samotném filmu se, jak opět bylo zvykem, hodně kouří, cigareta je i posledním přáním umírajícího a v závěru si zapálí téměř všichni... ()

jonyyy

Taková malá černobílá, v druhé půlce dokonce černozelenobílá, velmi odbytá Cesta do pravěku s bonusem v podobě atomové rakety. - 30% Jo a asi půlku filmu lezli po skále. ()

PanCitron

Ano půlku filmu lezli po skále (jak tu zmínil jonyyy), ale mě to bavilo. Dinosauři byli zpracovaní podle mě docela pěkně (snad jen brontosaurus kroutil krkem jak nějaká labuť) a celkově to rychle uteklo. Jinak konečně už znám jméno prvního filmu, jehož záběry vykradl Robot Monster (ještě najít film s krokodýlem a varanem a mám to kompletní). ()