Cuky a Luky predstavia príbeh začiatku ich šialeného priateľstva, ktoré navždy zmení ich životy. Každá pochádza z iného sveta. Každá si žije svoj život. Cuky je neuznaná video bloggerka s túžbou po sláve, Luky zas celebrita na výslní, ktorá má všetko, čo by si človek mohol priať. Okrem jedinej jednej veci - lásky. Aby Luky získala muža svojich snov, musí z obyčajnej ženy z ľudu urobiť Miss. Čo sa však stane, ak tou obyčajnou ženou bude práve expertka na trapasy, Cuky? (Itafilm)

ScarPoul odpad!

Už veľmi dlho som nedal odpad! Film je nefunkčný, nevtipný a nevkusný. Nie je tam jedna pamätná scéna, jeden zaujímavý dialóg a ani jedna zaujímavá postava. Dopozerať to je strašné utrpenie, ktoré sa svojimi cameo roličkami rovná pocitu, keď vidíte prvý krát slovenskú verziu We are the world! Scénaristický, chaotický mišmaš. A to prasa.. Preboha načo to Prasa! Naozaj najhoršia vec akú som videl za hodne dlhú dobu. ()

Lucjen

Keď si tak čítam komentáre, mám pocit, že úspech filmu spočíva hlavne v tom, že väčšina čakala úplnú kravinu. Cuky Luky však neprekvapujú iba svojím úžasným nadhľadom - neskutočne príjemným objavom bol dej, ktorý mal hlavu a pätu, dokonca nebol úplne predvídateľný. Bola som veru pripravená na všetky možné katastrofy, ani jedna sa nekonala. Úplne nezainteresovanému divákovi unikne mnoho "smotánkových" vtipov. Cuky Luky sa teda nepokúšajú o nemožné - mieria čisto na Slovákov, nikam za hranice a to sa im jednoducho podarilo. Zuzka Šebová má postavu Luky už dlho zmáknutú a Petra Polnišová je skutočne sympathisch. Veľmi ma potešilo miesto, kde sa natáčal hotel Elizabeth - Trenčianske Teplice. Keby mi to nebolo blízke, ani by som neuhádla, že niečo také krásne sa nachádza na Slovensku...Ehm - trochu si v tom vychvaľovaní našej krajiny protirečím. Už radšej mlčím ...ale notak! Diviak na vodítku, čo sa volá Bambi? A RUŽOVÉ BMW? Čo viac chcieť?! ()

kingik

(U)vědomě(le) trapné. Pro jedny únik před pravidelnou vánoční invazí pohádek, pro druhé možnost prohnat trubkami mlíčí pomyslně směřované ke slovenským sousedkám. Karel Janák dal před léty vzniknout pubertální dvojici Mádl & Kotek, která byla určená pro pubertální publikum. Po letech půstu vytvořit další tandem se rozhodl, že v rámci stárnutí pohlavních buněk už nebude hledat mezi mutujícími mutanty další nástupce a zapátrá za slovenskými hranicemi, kde by splnil vlhké sny mužům, jimž na šourek tlačí prostata. Zuzana Šebová a Petra Polnišová mají povoleno i přes dávno přetažené biologické hodiny hrát mladší postavy, než vykazují jejich rodné listy, dokonce si dámy natolik fandí, až se derou k účasti na prestižní soutěž krásy, kde ještě jejich vaječníky hází svěžest směrem ke všem nevěřícným porotcům. Děj filmu je prajednoduchý a úplně selhává ve své parodické rovině. Výše zmíněné dámy s Janákem a ještě se dvěma dalšími tvůrci daly vyniknout absurdním situacím, které mají kvalitní obrazovou fazonu a sám režisér se nedurdí nad zábavným přehráváním protagonistek. Diana Mórová si vyhladila účes, vytasila předkus a zábavně sabotuje úsilí Luky, někdejší vítězce soutěže o nejlépe roztažené nohy, připravit do měsíce nezpůsobilou videobloggerku Cuky na účast v takovémto klání. A zpoza příprav se navíc na Cuky kuje pomsta, která má kořeny v dávné minulosti. Janák točí často a rád, je vidět, že není rozčarován nevolí kritiků a klidně natočí absolutně oddychový a z větší části značně absurdní počin, kterým patrně neprolomí ambice být nejlepším cizojazyčným filmem. Pro generaci diváků, co nevyrůstala na slovenštině, je film překladatelským oříškem. Na pročištění trubek při absenci koitu je to výjimečný počin, neb každá slovenská účastnice spasí hladovějící mužské české publikum, kterému se zastesklo po vnadnosti slovenského pekáče. 7/10 ()

Rex Mundi

Zďaleka to nebola až taká tragicky pekelná katastrofa a žumpa, ako som sa obávala. Veď nikto nečakal, že zo skečov o dvoch zazobaných blbkách vznikne film s intelektuálnym pozadím, bravúrnymi hereckými výkonmi a vizuálnym majstrovstvom. Ani, že pôjde o mnohovrstevný inteligentný humor. Zato na tzv. stupídnu komédiu domácej produkcie je to znesiteľný kúsok. A to som ani nemala v úmysle to vidieť. V kine teda rozhodne nie. Ale nahrali sme to z telky a pustili si ako víkendový výplach, lebo popri hraní sa s malým deckom sa aj tak nič náročnejšie pozerať nedá ;-) ()

StanislachKo

Bezpochyby chujovina jak mraky, čo sa nedá sledovať inak ako podmaz k...hocčomu. ale Polnišová je fakt super komik a občas to má originálny nápad, ktorý keď stihneš zahliadnuť, sa aj zasmeješ. Dobrý nápad bol tiež poobsadzovať do malých cameií snáď každého slovenského herca. Napriek tomu... ako som písal hore. Je to fakt chujovina :-) ()

• Natáčalo sa v Bratislave, v Trenčíne, v Trenčianskych Tepliciach, v Banskej Bystrici a v Šamoríne. (BMW12)
  • V momente, keď herečka Zuzana Šebová (Luky) hovorí do interkomu je zreteľne vidieť ako sú spätné zrkadlá v jednu chvíľu zavreté a v druhú zas otvorené. (Patrik.Szent)
  • Medzi záverečnými titulkami sa nachádza ešte jedna scéna. (Johnny.ARN)