24 hodin na planetě Zemi

(TV film)
  • Česko 24 hodin na Zemi (viac)
Veľká Británia, 2014, 2x49 min

Matthew Macfadyen (rozprávač)

Provedeme vás minutu za minutou každodenními procesy na naší planetě. Měnící se pozice slunce na obloze ovlivňuje chování fauny a flóry. Dokument z kolekce BBC Earth. Slunce je strůjcem denního rytmu na Zemi. Hraje roli téměř v každém příběhu, který se na naší planetě odehrává. Jeho neustále se měnící poloha ovlivňuje mnohé. Někomu přináší jen dobré, pro jiné může být pohromou. Jestli zvířata či rostliny zahynou nebo přežijí, závisí jen na jejich schopnosti přizpůsobit se. Prožijme si jeden obyčejný cyklus na naší neobyčejné planetě. (Česká televize)

GeusX

Grandiózní přírodopisný dokument. Pohodový komentář, který si na nic nehraje a jen zlehka komentuje. 100% Strašně by mne zajímal dokument o know-how natáčení obdobných přírodopisných dokumentů... ()

Autogram

Jedno Slnko vládne všetkému. Slnko ako téma dokumentu o živej prírode je celkom zaujímavý nápad. Nie je tak zameraný na jeden zvierací druh ani na jednu oblasť sveta. Vznikla tak všehochuť a výber toho najlepšieho z rôznych seriálov BBC. Na úžasných záberoch a príbehoch mi tak vadilo jedine to, že som ich už skoro všetky videl niekde inde. – Druhá časť venujúca sa noci je o niečo slabšia, veľmi pomalá, zopár dravcov si uloví svoje, ale záberov na hviezdy alebo mesiac je priveľa. ()

Marze

První díl o střídání tepla a zimy. Druhý díl noc. Zaujala mě selenofobie zvířat - chorobný strach z působení měsíce. ()

nascendi

Čím viac sa oboznamujem s filmovou tvorbou v poslednom desaťročí, tým častejšie siaham po dobrom dokumentárnom, najlepšie prírodopisnom filme. A keď je vydarený, ako napríklad 24 hodín ... , kde nádherné zábery dokumentujú, ako evolúcia upratala všetko živé na miesto, ktoré im patrí (až na človeka) a k tomu znie pokojný sprievodný komentár, tak necítim ani potrebu vyjadrovať svoju spokojnosť počtom hviezdičiek. ()