Študentka Leah (Morgan Saylor) sa so svojou kamarátkou Katie (India Menuez) nasťahujú do nového bytu. Štvrť je vyhlásená medzi drogovými dílermi. Do jedného z nich, prezývaného Blue (Brian Marc), sa šialene zamiluje. Blue je však pri jednom zásahu chytený s vrecúškom kokaínu a Leah je ochotná urobiť takmer všetko, aby sa jej podarilo dostať ho z väzenia. (Mire)

mira007

Formou nezávislý film o jedné holčině, jejíž život se točí systemem sex ( celkem syrové odvážné erotické scény - viz. felace asi uměleho penisu?)), drugs ( každej v NY fetuje a kdo ne, ten asi už nemá nosní přepážku) and rockenrol ( kalí se nonstop)l. Hlavní hrdinka mne hned iritovala - promiskuitní zamilovaná nespolehlivá fetka a ačkoliv to má hrozně jednoduchou dějovou linku, tak mne ten film pohltil ani nevím čím. Působí atmosféricky a mne opravdu pohltil. Výkon hlavní hrdinky opravdu pecka ( jestli nehrála sama sebe) ()

Arsenal83 odpad!

Už, už som siahal na telefón a šiel vytočiť Inštitút pre ľudské práva. Lebo ja tento inštitút rád vytáčam a hlavne ten názov evokuje jasný rasizmus a správny woke terorista musí okamžite konať. Našťastie ma hlavná predstaviteľka okamžite presvedčila, že vie poľaviť z pravicového extrémizmu, keďže sa vyspala s prvým mulatom, na ktorého naďabila. A zvyšok už bol taky malý cyklus: drogy, sex (dosť explicitný), špinavé pajzle, zasvinené diskotéky a humusácke domovy. A toto dokola. Režisérský debut Elizabeth Wood ostal zatiaľ aj jej derniérou a človek sa až bojí, či sa už predávkovala. Pretože, ako ona sama tvrdí, toto natočila autobiograficky, teda, to, čo sama zažila. Netuším, čím sa tu chcela popýšiť. ()

Mire

Ako režisérsky debut neznámej Elizabeth Wood to bolo slušné. Morgan Saylor si strihla celkom odvážnu rolu zamilovanej a radodajnej feťáčky, v ktorej o nahaté zábery núdza rozhodne nebude. Len slečna režisérka s nimi nemusela až tak tlačiť na pílu (posledná scéna na diskotéke). Aj príbeh bol strašne naivný a prekvapilo ma, ako sa to ***spojler*** splnilo s tým právnikom "zadarmo". Až som si na chvíľu myslel, že sa to fakt skončí happy endom a to by ma trochu aj nasralo :) Našťastie, mne prostoduchosť príbehu až na tieto výnimky toľko nevadila, keďže takéto filmy mám rád. Takže za mňa palec hore a zodpovedajúce hodnotenie :) ()

Flakotaso

Dobrý debut. Má to drajv, film se u žádné podzápletky dlouho nezdržuje, protože vše má bílé, sypké řešení a kolotoč se točí, dokud jej nezastaví jeden hasák, který se zčistajasna objeví v ruce až do té doby nejrozumnějšího dealera v dějinách kinematografie. Trochu škoda, protože do profilu jeho postavy onen závěr příliš nezapadá, na druhou stranu...k dikci filmu to sedí, jelikož amerických filmů ze současnosti, které se tak velkým obloukem vyhýbají otravnému klišé o "silné, chytré a nezlomné ženské hrdince", opravdu není zas tak mnoho. Jednou totiž trpělivost zákonitě musela dojít. Morgan Saylor výborná - nechápavé pohledy a tiky doslova probodávají plátno a její mrdavost je zahraná opravdu rozšafně v téměř každé scéně. ()

Domislava95

White Girl pro mě bylo jen 88 minut plných drog, sexu a až zvláštně přitažlivého obličeje Morgan Saylor. Pokud mám ale něco ráda, jsou to reálné a upřímné filmy. Takže i když se s vysokoškolačkou Leah a prostředím, ve kterém se nachází nedokážu zas tolik sžít, spousta recenzí z Ameriky potvrzuje, že film pravdivě poukazuje na problémy, které se dějí a to dokážu ocenit. Bohužel to na 3* nestačí a to ani s Božským v roli právníka a Boney M v soundtracku. ()

• Názov White Girl sa nevzťahuje len na hlavnú hrdinku filmu, ale je aj slangovým výrazom pre kokaín, čo je ústredná droga konzumovaná vo filme. (Arsenal83)
  • Elizabeth Wood založila tento film na denníkových záznamoch o svojich vlastných životných skúsenostiach počas dospievania. (Arsenal83)
  • Napriek explicitnosti nie sú pohlavné orgány pravé. Justin Bartha mal pri svojej sexuálnej scéne nasadený protetický penis. (Arsenal83)