Niko je desetiletý chlapec, který toho o světě, ve kterém žije, příliš neví. Niko vlastně ani přesně neví, co je zač. Jediné, v čem má jasno, je cíl jeho cesty. Niko vlastní velmi mocný meč světla a jeho úkolem je dostat se k prokleté sopce a jednou provždy vymýtit veškerou temnotu. A tak se mladý Niko vydává na cestu plnou překážek ve velmi podivném temném světě. Cestou potkává spoustu nejrůznějších stvoření, která se k němu na jeho výpravě buď přidávají, nebo se mu naopak snaží v jeho misi zabránit...

Niko and the Sword of Light je pilotní epizodou seriálu, který dle ohlasů diváků možná přinese společnost Amazon. Příběh je inspirován stejnojmenným komiksem pro iPad. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Zhruba dvacetiminutový pilot k možnému budoucímu seriálu, pokud tedy budou odezvy od diváků kladné... No nevím... Animace není vysloveně špatná a občas jsem se i trochu pousmál, ale ta hromada fantasy klišé byla už v tomhle krátkém filmečku až moc velká. Navíc si už teď dovedu představit jak to bude pokračovat a to jsem viděl jenom pár minut. Takže pokud by vyšel seriál, tak bych s ním nejspíš začal jenom v případě, že bych měl spoustu volného času, protože tohle ve mě zkrátka zase až tak silný zážitek a touhu sledovat, kam to půjde dál, prostě příliš nevyvolalo. U mě slabý průměr. 4,5/10 ()

JamesSi

Pilot jsem viděl a byl to průměr. Teď jsem viděl první epizodu a můj názor se nezměnil. Vtipy jsou na tom asi nejhorší. Titmause však zase odvedl celkem kvalitní animaci. I když v jejich krátkých filmech a v serálech od Adult Swim byla lepší. ()