Popelka a čtyři rytíři

• Južná Kórea Sindelellawa ne myeongeui gisa (viac)

Bohatý gentleman si všimne kurážné Ha-won a najme ji jako spolubydlící ke svým třem nedospělým vnukům, aby je dostala do formy. (Netflix)

andiek05

Na to, jak jsem se moc těšila, až to začnou vysílat, tak začátek mě hodně rychle zpražil. Bylo to velké zklamání, protože jsem čekala boom, ale místo toho to byl průměr. Hlavní mě bavili, ale ta omáčka kolem tam vůbec nemusela být. Jakmile se hlavní hrdinka nastěhovala ke klukům, tak to byl velký obrat k lepšímu :-D Hodně kladně tady musím hodnotit soundtrack, byl skvělý, ať už Jessi, Younha nebo další. ()

Zíza

Dokoukala jsem to, i když poslední asi čtyři epizody mě fakt štvaly, protože to mělo pěkné momenty a protože hlavní hrdinka nebyla úplně na zabití. Nebyla to úplná chudinka, nebyla to nesympatická slepice, od toho jsme tu měli tu druhou, co si šila šaty pro radost a lpěla na jednom z bratranců takovým způsobem, až to bylo vskutku nezdravé. Každopádně díky tomu, že ústřední hrdinka byla fajn slečna, co měla docela jasno, jak to chce v životě mít, v podstatě neměla v sobě takovou tu klasickou hrdinkovskou husičkovost. Jistě, zase byla hrozně hodná, ale tak nějak se to drželo v mezích, které se daly v klidu snést. Navíc měla dobrou chemii se všema klukama, ne nezbytně v romantickém slova smyslu. No ale pak tu máme ten zbytek. Například již zmiňovaná nesympatická slepice bez pořádného charakteru, která se chovala jako největší chudinka a kterou odmítal jeden z bratranců kvůli... kravině (vždyť nakonec bylo i ukázáno, jak velká kravina to byla). Takže tyhle dva jsme tam měli, aby slípka mohla trpět a Kang Hyunmin se mohl tvářit, že je nad věcí. Že je největší playboy na světě (byl na začátku na rande asi se 2-3 náhodnýma buchtama a pak bylo konec jeho donchuanství), bohužel bez vývoje. Jen to prostě v jednu chvíli udělá hop od playboye k týpkovi, co strááášně zpytuje svědomí. Pak tu máme Kang Seowoa, ptáčka zpěváčka, který je sice milou postavou, ale taky totálně vyprázdněnou, o ničem a je tam vlastně aby ti bratranci byli tři. A to že je populárním zpěvákem vlastně nemá v celém příběhu žádný – nebo téměř žádný – smysl. To samé by se dalo říct i o slípce a jejím šití šatů... Prostě to tam je, protože tak by to asi mělo být. A pak je tu Kang Jiwoon, rebel rodiny. Protože je to rebel, tak ho tak oblékli, dali mu tu vášeň pro auta a tak, ale vlastně vůbec jako rebel nepůsobil. Byl to prostě šmudla, který z nějakého neznámého důvodu hrozně tíhl ke slípce, aby zjistil, že k ní vlastně netíhne, protože ho víc baví Eun Hawon. Občas mě to bavilo, občas jsem měla problém se jen na obrazovku podívat, jak to bylo hrozný. Hlavně jak se začalo ke konci kupit jedno klišé za druhým, tak mi opravdu trvalo několik dní, než jsem se vůbec přemluvila, abych to dokoukala. Přesto naprosto chápu, co na tom lidi baví. Je to bezstarostné, můžete vypnout a nechat se unášet na vlnách popelkovství. Když to vezmeme kolem a kolem, seriál už svým názvem jasně dává najevo, že se nejedná o něco, co je třeba brát vážně. Problém je ten, že se seriál občas bere vážně a tady to pak drhne. Lepší 2* (přemýšlela jsem i nad 3* přes všechny ty nedomyšlenosti). ()

Jirka_Šč

Jsou v tom klišé, která mi už lezou na nervy (hodný nesobecký člověk, atd.). Ale závěr vyloženě nezvrzali. Bylo příjemné, že poměrně dlouho člověk nevěděl s kým a jestli vůbec s kým, ta trhlá holka nakonec skončí. První polovina se mi líbila trochu víc. Ze tří bratranců se mi nejmíň líbil ten, koho si nakonec vybrala. Ale dokázal jsem ho akceptovat, protože charaktery postav nakonec měly logiku. Podobný příběh (a samozřejmě slabší příběh), jako BBF, jenže ona jednoduchost není sama o sobě zlá. Park So-dam aktuálně vnímám s její postavou a osobností za nejvíce sexi asijskou herečku (což je zajímavé, protože jsem si na její zjev musel v úvodu zvykat). Škoda, že ji scénáristé nehodili do plavek :). ■ Hudební video z prvních dvou epizod: https://www.youtube.com/watch?v=A1aRHQ6EnXE ()

skretik

4++ alebo 5-... tak som sa rozhodla pre 5-... nenudila som sa, mile vykony, mily pribeh, super hudba :) taka oddychovka, v niecom mi to pripominalo The 1st Shop of Coffee Prince ()

jarah

Uvažovala som, či sa neuchýlim k hodnoteniu troma hviezdičkami, pretože ma občas nelogické správanie protagonistov a nevyužitý potenciál témy dvíhal zo stoličky. Štvrtú hviezdu zachránila Jessi https://www.youtube.com/watch?v=q8NtQKp7Awg s jej chytľavou soundtrackovou skladbou, ktorá mi hrá každý deň už dobrého pol roka, odkedy som zhliadla tento seriál. So-dam Park je veľmi milá a talentovaná herečka, nie je to ten klasický, na prvý pohľad príťažlivý kus ženy, a to ma na nej najviac baví. Užíva si pozornosť troch (vlastne štyroch) rytierov a má pravdu. Tušila som od začiatku, ktorý z nich si získa jej srdce, lebo žiadne prekvapenia sa v celej sérii nekonajú. Beriem to tak, že tvorcovia natočili nízkorozpočtovú inscenáciu a znova raz stavili na sledovanosť založenú na výbere idol-hercov. ()

vodnicka

Chtěla jsem si jen zkrátit čekání na další díly jiného seriálu, ale nakonec jsem ráda, že jsem po prvních dílech Popelku nepřestala sledovat. Pak jsem se od obrazovky naopak nemohla odlepit.. Postava Ha Won byla tak milá, optimistická, naivní, praštěná a Park So-dam ji hrála moc dobře.. někomu by mohla lézt na nervy, ale valná většina diváků si ji naopak zamiluje, stejně tak, jak to udělali princové. Ano, samozřejmě, že je seriál plný klišé (název doramy...), ale scénář není vůbec špatný - i díky postavě Ha Won, jež se s ničím nepáře, a tak je v něm i plno narážek na styl života princátek atd. Je to prostě fajn seriál, který vaše emoce nevyždímá a příjemně si u jeho sledování oddychnete. K závěru dodám jen to, že se mi moc líbil a určitě jsem jej takový ani v polovině seriálu nepředpokládala, ne úplně. Hudba a OST se moc povedl, "Confession" v podání Lee Jung-shina si přehrávám často. Návykovou písní je rozhodně "My Romeo" v podání Jessi. Za mě tedy lepší 4*. ()

Lex.San

Oklepával jsem se z nachlazení a měl jsem chuť na nenáročnou podívanou, kterou Popelka slibovala, a musím říct, že jsem od ní odcházel spokojený. Čekal jsem více méně pohádku a tu jsem taky dostal. S líbivými písničkami a příjemným hereckým obsazením. Jediná postava, která mě trochu točila, byla Park Hye-Ji, protože jí na můj vkus trvalo až moc dlouho, vymotat se z minulosti a nečekat na budoucnost. V průběhu sledování jsem byl odhodlaný dát vyšší hodnocení, ale ke konci se postavy začaly motat v kruhu a plácat se v sebelítosti, takže nakonec z toho vyšly 4*. Malé P. S. – nevím jak vy, ale mě příběh tak do třetiny držel dost v napětí s kým vlastně hlavní hrdinka nakonec skončí. S její volbou jsem byl ale spokojen ;) (7/10) ()

Elio

Dorama Cinderella and the four knights nabízí sice lehce naivní, ale příjemný příběh, který vás psychicky nevyždíme, ale zato vám předá určitý „good feeling“ na další pracovní dny. A tak si možná budete přehrávat donekonečna povedené scénky, gagy, ale i romantické chvíle, které zahřejí u srdce, i když s realitou nemají pranic společného. Od toho tu ale tenhle žánr není. Takže, za mě 4 hvězdičky. ()

Wajny13

Dokonalý seriál - perfektní příběh a zajímavé hlavní postavy. Všichni tři "princové" byli úžasní - každý byl něčím jiným. Nejlepší byla Ha Won, která byla tak dokonale praštěná a optimistická, že jste neměli do poslední minuty tušení, co se s ní stane a koho a co si nakonec vybere. 5* ()

Kreptry

Nejdřív se mi nelíbil nikdo, kromě Kang Seo-Woona a Eun Ha-Won. Asi kvůli těm dvěma, které jsem párovala do 7. dílu pořád dohromady a chtěla jsem, aby byli spolu, jsem se koukala pořád a pořád na další díly. Ovšem někdy po 7. dílu jsem začala přicházet "na chuť" Kang Ji-Woovi. Přisuzuju to k mé týdenní odmlce ve sledování. Z jeho úsměvu jsem od té doby občas odpadávala. Kang Hyun-Min mi nevadil. Co se týče dalších postav, tak mě neskutečně štvala Park Hye-Ji. Neustále bloumala kolem, a když zrovna neměřila krejčovským metrem, tak si chtěla promluvit, měla slzy na krajíčku nebo odcházela. Naprostý opak byla Hong Ja-Young, která pro mě byla takovou malou komickou postavou, vhodnou pro odlehčení vypjatých situací. Jsem ráda, že to s ní skončilo tak, jak to skončilo. Za tohle všechno bych dala tři hvězdičky, nebýt vážně povedeného soundtracku, ať už zpívaného, tak instrumentálního. Na plný počet se to asi nevyšplhá, protože musím být alespoň trošku spravedlivá vůči jiným seriálům, které mě chytly hned od začátku. Ale třeba se na to jednou kouknu znova a usoudím, že těch pět hvězdiček si to zaslouží! Ale stejně by mě zajímalo, co se stalo s tím rozbitým autem... ()

sara93

Po prvních dvou dílech jsem to chtěla vypnout a začít sledovat něco jiného, ale naštěstí jsem to se seriálem nevzdala. Od třetího dílu mě to chytlo skoro až do konce. Líbí se mi jak si v první polovině hráli s postavami, tak že nepoznáte s kým nakonec skončí. Bála jsem se, že jsem zase vsadila na špatného hrdinu, ale nakonec jsem vybrala správně. Musím pochválit OST - https://www.youtube.com/watch?v=q8NtQKp7Awg , pokaždé když nastal dramatický moment, tak díky písničce jsem si ho suprově vychutnávala. Postavy měli super charaktery. Seriál má své klišé, ale občas se jim také vysmívá např. ("To si všichni zbohatlíci rádi hrají na Pretty Women?"). Příběh byl jednoduchý a přehledný a nepřehánělo se v něm tolik kolik jsem čekala, i když nějaké konverzace jsou občas až přehnaně zamilované, až je to trapné. 90% ....10% strhávám za první 2 nudné díly. ()

SmileSun

Tento seriál si jistě získá srdce jen určitého diváka, protože je zde řada klišé a postavy mají zvláštní povahy, které však člověk v průběhu sledování více pochopí díky postupnému odhalování předchozího života. Mně se seriál líbil, protože jsem ho šla sledovat jako oddychovou moderní pohádku, která bude namíchaná s trochou drama. Navíc mě velmi bavilo, když chudá a svérázná „Popelka“ hází do latě rozmazlené, bohaté „prince“. No a lásku a šťastný konec musí u Popelky očekávat asi každý, ne? 🤩 Ale který z rytířů to bude… 😉 ()