Válečníci

• USA Live to Tell (viac)

Výkonný producent Peter Berg (Lone Survivor) uvádí seriál Válečníci, působivé zachycení nebezpečného prostředí, v němž musí fungovat vojáci, který přináší unikátní pohled na riskantní úkoly, s nimiž se každý den potýkají. Každý díl obsahuje důvěrné rozhovory, akční filmové sekvence a reálné záběry ze skutečných operací ve válečných zónách v Iráku a v Afghánistánu. Seriál představuje lidskou zkušenost z války; skutečné příběhy hrdinství, odvahy, bratrství, obětování a především cti. (History Channel)

Marze

Pustil jsem si díl Šogůn, protože tohoto japonského válečníka jsem znal nejméně. Čekal jsem jako vždy hrdlořeza a psychopata, ale ono se začalo obyvatelstvo v občanské válce vybíjet samo. Rušil mě docustyl - nadúroda hraných scének. A příprava závěrečné bitvy s pointou se moc dlouho natahuje. Shlédl jsem také Richard Lví srce. Dokumenty o Attilovi a Cortézovi jsem viděl jiné. ()

Slasher

Dokumentární série, ve které přeživší američtí vojáci vyprávějí storky z osudových misí na středním východě a k tomu běží jejich rekonstrukce. Zajišťování nepřátelských ulic města, záchranné akce, uvidíme co všechno přijde dál. Uznávám, že první díl byl trochu moc patriotsko sentimentální i na mě, ale druhý to hned vzápětí zlepšil. Ač je to pojatý velmi "americky" a může místy působit jako propagandistický divadlo, je třeba mít na paměti, o jak silné a osobní zkušenosti se jedná. Takže za mě pokud vás tohle taky zajímá, dívejte. 70% ()