Je možné žít po boku člověka, který věří něčemu jinému než vy? A jaká úskalí a obohacení takové soužití přináší? Dokumentární seriál o lidech, kteří dokazují, že jinakost nemusí jen rozdělovat. (Česká televize)

Marze

V manželském poradenství se dočtete (Kratochvíl, Manželské a rodinné poradenství), že seznámení má tři fáze, přes které se musí každý pár přejít. První je fyzická přitažlivost. Pokud je vzájemná, přejde se k druhé fázi a to jestli máme společné názory a víru. Pokud ne, řekneme něco jako že jsme rádi že jsme vás poznali a odejdeme. V opačném případě lze možno přistoupit ke třetí, nejhlubší fázi v níž oba hledají, co by ve společném soužití mohli druhému nabídnout a dostat. Je to takový obchod. Třeba bradavičnatý obrýlený muž s pivním pupkem nabízí modelce práci, mytí nádobí a péči. Kam tím mířím? V dokumentu jsem hledal odpověď na otázku, co vedlo oba partnery k tomu, že mávli rukou nad druhou fází. Protagonistům je ponechána volná ruka co budou dělat a říkat, takže nevidíme pod povrh manželského soužití. Přesto se občas přestanou ovládat a úsměvně vybublají na povrch problémy. Toto hledání "trhlin" je na dokumentu asi nejzábavnější. ()