Zemětřesení v Mexiku způsobí sopečnou erupci. Geolog Hank Scott (Richard Denning) a jeho společník Artur Ramos (Carlos Rivas) jsou vysláni do této oblasti za účelem výzkumu. Na místě sopečného výbuchu se nestačí divit. Mrtvá těla, zničená auta, domy a také jedno velké tajemství. V podzemní jeskyni najdou doupě obřích škorpionů! Společně s Teresou Alvarez (Mara Corday), která vlastní dobytčí farmu a s níž se seznámili při jejím pádu z koně, vědcem Dr.Valazcem (Carlos Múzquiz) a armádou mexických vojáků se pokouší krvelačné bestie zastavit. (HONZACEK)

kaylin

Jasně, ve snímku „The Black Scorpion“ ta zadní projekce není moc dokonalá, ale třeba nějaké souboje jsou velmi povedené. Padlo na mě to správné kouzlo starých triků, starých filmů, snahy natočit něco fantaskního, i když na to nebyly pořádně prostředky, i když nebyly ještě dokonalé technologie a Ray Harryhausen nebyl k dispozici. V tomhle případě mi tahle krásná nostalgie stačí. ()

Campbell

Parádní filmová práce. Jen škoda že samotní škorpioni mi přišly až moc v pozadí, sice se tu objevují ke konci častěji ale není to nic extra. Je to poměrně škoda protože sranda začne právě když se objeví, navíc se parádně hejbou a přišly mi bez chyby, navíc jejich sliny byly parádní. Ale i tak i když se objevují škorpioni jednou za čas, tak jsem se i tak bavil, třeba scéna kde hlavní hrdinové najdou policejní auto byla parádně natočená, film nepostrádal nic co od takového filmu čekat. Vlaková scéna byla též bez chyby. Příjemné béčko. S parádní Stop motion škorpíkama. ()

Oktavianus

Zábavný monster movie podle klasické šablony, která ale funguje. Škoda ne moc záživného úvodu, kdy se první třetinu filmu jen povídá a povídá, a nepokrytého opakování záběrů (při závěrečném souboji se škorpionem na stadionu se donekonečna opakují tři scény: detail záběru na příšeří hlavu, jak škorpion vezme do klepet tank a mává s ním nad hlavou a jak jedovým ostnem bodá před sebe do jiného tanku. A takhle dokolečka až do zblbnutí.) Protože jinak je to biják se vším všudy, s nádhernou animací (až na tu zadní projekci, no, ale to je takovej kolorit, že ta je špatná skoro všude) a skvělými monstry (zdaleka ne jen titulními štíry). Scény v jeskyni, závěrečný souboj nebo útok několika přerostlejch potvor na vlak jsou jednoduše uchvacující. ()

Lima

Plakátové.info: NESTYĎTE SE KŘIČET HRŮZOU! POMÁHÁ TO UVOLŇOVAT NAPĚTÍ!!!____Rozhodně jde o nadprůměrný monster-movie své doby. Nešetřilo se na mexických reáliích, ale hlavně na většině trikových sekvencí, i když ty jsou, pravda, kolísavé úrovně. Ataky obřích škorpionů jsou téměř dokonalé díky skvělé stop-motion animaci, za kterou stál trikový pojem své doby - Willis O’Brien (podílel se i na ´King Kong´ a nejpozoruhodnějším trikovém snímku té doby - ´Mighty Joe Young´) a za které by se nemusel stydět ani Ray Harryhausen. Pookénkově snímané pohyby modýlků škorpionů jsou pečlivě nastudované a přirozené a jejich interakce s okolím téměř bezchybná. Horší je to s předními projekcemi, které jsou často s prosvítajícími těly škorpionů k uzoufání. Jinak dějově nic mimořádného, přesně podle zažitého vzorce – skryté napětí + bezprostřední ohrožení + ženský prvek + finální zúčtování, ale o zapamatování hodné scény tu nouze není. Rozhodně nejroztomilejší sekvencí filmu je průzkum monster jeskyně. Desetimetroví červi s vidlicovými pažemi se tam perou se škorpiony, hlavní kápo škorpíků umravňuje bodákem své souputníky a Juanita – chlapce, který se tajně vecpal do výpravy 2 průzkumníků – honí po jeskyni jakési přerostlé klíště.___NEJLEPŠÍ SCÉNA: určitě finální zúčtování na fotbalovém stadiónu, kde si to obří škorpík rozdává s tanky, helikoptérou a K.O. dostane až po zásahu elektrickým proudem.___HLÁŠKA FILMU: „Uvidíme se na stadionu. Přijeďte tam i s tou zbraní.“ – „Doufám, že to je zbraň, protože zatím jedinou naší zbraní jsou modlitby.“ ()

Tsunami_X

Povinnost pro všechny milovníky osmého divu světa z třicátých let. Tenhle monster kousek doplácí na zatraceně velkou proměnlivost kvality triků (problémy s rozpočtem), málo charismatické béčkáře v hlavních úlohách (televizní nicky a nesympatický mexický stuff) a nulový počet zapamatovatelných scén. Útok na vlak a orgie na stadiónu jsou sice fajn, ale v rámci žánru/rozpočtu/doby to je jen velká šeď. ()