Děj této „narconovely“ se odehrává koncem 70. let 20. století a jeho tématem je pašování drog do sluncem zalitého Miami. Drogový baron Nataniel Cardona (Guillermo Quintanilla) je takřka zabit konkurenčním kartelem a utíká na Floridu, kde chce navíc posílit své zločinecké impérium. Nicméně svou manželku Anastasii (Kate del Castillo) zbaběle ponechá v rukou nepřátel – podaří se jí sice utéci, avšak znásilnění a manželova zrada zanechají šrámy na její duši a ona se rozhodne pro odplatu. Osobně proto Nataniela zavraždí a převezme po něm jeho organizaci, avšak musí čelit útokům nepřátel, agentům z DEA a v neposlední řadě lásce... (fiLLthe3DD)

fiLLthe3DD

Na téhle narconovele oceňuji zejména atmosféru sluncem zalitého Miami na konci 70. let - modely aut, drobné rekvizity a kostýmy zachycují dané období vcelku dobře - dále mohu pochválit i soundtrack , kameru a dynamicky zpracovanou akci (přestřelky jsou velmi povedené). Vyzdvihnout mohu i některé herecké výkony - Kate del Castillo byla coby drogová obchodnice charismatická, Adriana Barraza v roli staré prostitutky a krkavčí matky správně odpudivá a záměrně přehrávající Miguel Varoni jako hláškující narkobaron Leandro Quezada opravdu neměl chybu. Prvních dvacet epizod bylo poměrně koukatelných, jelikož se příběh mnohem víc soustředil na Anastasii a její vzestup v drogovém byznysu (coby inspirace pro seriál posloužila tzv. „kokainová válka" a gangsterka Scarface), poté ovšem začala kvalita dosti rapidně klesat. Zatímco jiné narconovely eliminovaly klasické telenovelové neduhy jako např. vztahové propletence, únosy miminek nebo zvraty typu: „Tvoje matka nezemřela, ona žije!" na minimum, zde tomu bylo naopak a ony přepálené milostné mnohoúhelníky mi připadaly skoro až k zblití - milovníky romantického patosu však upozorňuji, že ani s násilnostmi se dvakrát nešetřilo a dojde zde i na oběti rozřezané motorovkou! Od scenáristy Pabla Illanese jsem ale rozhodně čekal víc a ne takovouto slátaninu. PS. smrt Veronicy ve mne vzbudila trochu té lítosti, tahle postava si chcípnout fakt nezasloužila. 55% ()

• Pilotní epizodu viděli v USA přibližně 3 miliony divaků. (fiLLthe3DD)
  • Zhruba od roku 2010 nakupuje americká společnost Telemundo práva na remaky chilských seriálů od TVN. Dueños del paraiso je prvním projektem, na jehož vzniku se podílí Telemundo i TVN. Zatímco v USA byl seriál poměrně úspěšný, v Chile se stal naprostým propadákem. (fiLLthe3DD)
  • Přibližně 95 % seriálu bylo natočeno v Miami, kde se děj odehrává – několik scén pak bylo zaznamenáno ve městě Santiago de Chile. (fiLLthe3DD)