Joe Louis: America's Hero... Betrayed

(TV film)

Film sleduje kariéru Joea Louise v kontextu amerického rasového povědomí: jeho potíže se získáváním velkých zápasů na počátku kariéry, hrdost Afroameričanů na jeho výkony, změna nálad bělochů vůči Louisovi, když se k moci dostal Hitler, Louisovo vlastenectví během druhé světové války a pronásledování Louise finančním úřadem po následujících 15 let. V posledních letech života je z něj vítač v kasinu, uživatel drog a příležitostný objekt opovržení mladých Turků, jako je Muhammad Ali. Oceňující komentáře přicházejí od boxerských vědců, Louisova syna Joea juniora, přátel a ikon, jako jsou Maya Angelou, Dick Gregory a Bill Cosby. (JasonCZ)

MikO_NR_1909

Príjemné nahliadnutie k životopisnému profilu Joe Louisa, ktorý uvádza jeho prezentačnú mnohotvárnosť reflektujúcu predovšetkým ku vzťahu okolia voči jeho pozícii. Ako šampióna, hrdinu, čestného človeka, ktorý ale väčšinu života zápasil so skepsou, rasovými predsudkami a finančným potiažmy, ktorého ho viditeľne zruinovali. Ani som si neuvedomil, aké generačné bariéry nabúrava pozornosť okolia prieč časom a ako vám spomedzi prstov uniknú dve najsilnejšie emócie inklinujúcim spôsobom určené k niekomu na uzde. V čase jeho boxovania neexistovala celoplošná televízia a tak ľudia (väčšinou teda čierni a ktorých navonok reprezentoval) jeho zápasy počúvali v rádiu. Tiež, keď som vyrastal a nemohol absolvovať kvôli nedostatku financií, alebo technických možností prenosy a možnosť videnia mojich "idolov" v komforte, som si aj náležite viacej cenil hocjakú formu streamovania a moja imaginácia akýkoľvek 3D, HD efekt prevyšovala. ()