Warner Baxter je zkušený velitel 39. pluku francouzské armády. Po mnoha bitvách ale začíná ztrácet naději a touhu dál bojovat. Vnitřně ho ničí nutnost posílat mladé lidi do bitev, z nichž se většina z nich už nikdy nevrátí. Jenže je duší i tělem voják a nikdy by neopustil válku, která ještě neskončila. Tohle přesvědčení ho nakonec může stát všechno. (topr harley)

Flego

Romantická linka je len druhoradá, v popredí ide o nezmyselnosť vojnových konfliktov, kde musia zomierať nevinné obete. Kvalitne prepracované, herecky na úrovni. Druhá recenzia. ()

kinderman

Ačkoli by se mohlo zdát, že jde hlavně o dva velící důstojníky a jednu půvabnou zdravotnici mezi nimi, jádrem příběhu z francouzských zákopů 1.světové války je vztah kapitána (Baxter) a přestárlého vojína (Barrymore), který je současně jeho otcem. March hraje poručíka, jenž se ve víru Hawksem zkušeně a napínavě režírovaných bitevních scén "zakalí" v příkladného velitele, a nechybí ani klasická paleta svérázných typů (v paměti mi utkvěl zvláště ten chlapík, co stále pískal Marseillaisu). ()