Vavča

Seriál, který je svým způsobem velice retro, romanticky plachý a rozhodně ne centrovaný na obvyklou kategorii náct, případně 20+. I když je tady skvělá Mirei Kiritani jako 20 leté alter ego staré babičky Sumire, která dostane šanci prožít svůj život znovu. Díky staré kletbě vystoupí ze zástěny kočičí démon Rei, který garantuje její přání. Velmi podmanivě ho ztvárnil roli Mitsuhiro Oikawa, je fakt cool a charismatický. Keita Machida hraje studenta - Yusei Mashiro, do kterého je Sumire zamilovaná, ale nemá většinu dílů moc šancí něco předvést (přesto je to schopný herec, třeba v Beauty and The Fellow) Jeho charakter je však celkem sympatický. Sumire má problém, že ze své mladistvé podoby vždy přejde do té původní na 2 hodiny, takže nouze o problémové situace nebude. Velice elegantní, neobvyklá série, která mě baví 6 dílů hodně, ale pak se už nějak vytratí původní napětí. Problém je v tom, že neznám mangu, tady se mi zdá, že kromě Sumire, Reie, nikdo nemá nějakou větší roli, šanci zasáhnout do děje (mimo sokyně Arisa Kousaka, kterou hraje kočka Misuzawa Erena). Hudba je fajn, ale nic zásadně památného, co bych chtěl slyšet znova. Možná, kdyby se trochu více zamakalo na vedlejších postavách, finále, šel bych na 4 hvězdy, takhle jsou to velmi silné 3. Série Vám určitě zůstane v paměti, kromě romantiky je zde i pár lehce komediálních momentů, dobře zvládnuté efekty. Vzhledem k minutáži si říkám, zda by to nebylo lepší, jako film. Série si prostě jde svým tempem, částečně se vymyká svým souputníkům a podle mě stojí za to vidět, už jen kvůli Mirei, která mě baví i v nevděčné roli naivních hrdinek. ()