Prázdno

(študentský film)
Krátkometrážny / Thriller
Česko, 2015, 10 min

Muž trpící těžkou schizofrenií se večer znovu pokusí zaplnit prázdno ve svém osobním životě. Tak jako nám, ani jemu není na první pohled zcela jasné, zda o to usiluje za pomoci správných prostředků. (MultiFEST)

Tom_Lachtan

Tady režisér asi moc neví, co chtěl natočit, podle synopse je tam, cituji "už trpící těžkou schizofrenií se večer znovu pokusí zaplnit prázdno ve svém osobním životě" ale.... Nic takového v tomhle filmu do p*dele práce není! je tam jen chlápek, co odejde do baru na rande, pak holka, co se oblékne (jeden a půl záběru a jednu čtvrtinu odhalené prdelky, hurá, hurá..), pak jsou v onom baru na rande a cosi se stane a ani v jedné sekundě filmu nemůže divák poznat, že někdo, ať už kdokoliv, má schyzofrenii a pokud ano, tak si ji tvůrci představují poněkud béčkově, stejně jako je béčkové celé finále filmu. Ovšem je tu i spoustu pozitivního, hlavně to, že film funguje a má výborné řemeslo, přestože tvůrci nestudují film (výstup kurzu audiovizuální animace), ovšem ještě poslední - když už točíte film, co má devět minut a roli tam hraje zabordelená kuchyňská linka jedné z postav, tak proč je do pytle při odchodu z postavy z bytu perfektně uklizená?! A moje jméno je v titulcích, muhaha, aneb podpora na startovači ()

multiflexi

Skvělý film. Představitelka hlavní role byla právem oceněna festivalovou cenou, její výkon je znamenitý. Kamera, zvuk, střih naprosto skvělé. Režie ujde. ()

• Záběr, kdy přijde dívka (Marie-Luisa Purkrábková) ke stolu v baru, byl původně plánován jinak. Až při jeho natáčení kameraman využil zrcadel v baru. (kubka.h)
  • Na mapě Prahy v bytě muže (Christiano Donati) jsou označená místa, kde bydlí členové štábu. (kubka.h)
  • Chvění ve scénách v podchodu herečce usnadňovaly listopadové noční teploty. V přestávkách se ohřívala u reflektoru, který byl zapnut pouze z tohoto důvodu. (multiflexi)