vitekpe

Celou dobu jsem premejslel, jestli Gail Hire neni transka (hodne temnej hlas). Ale zpevacka to kazdopadne neni. :-) Potesila ucast startrekovskeho Takeie. Prumernej film o zavodnicich v usa. 2+ ()

Willy Kufalt

Howard Hawks byl určitě vynikajícím režisérem, což mi nedávno dokázal svým westernem El Dorado. Nicméně z jeho soudobého pokusu o sportovní drama z automobilových závodů, doplněné o několik vztahových linek, dle mého názoru vynikající film nevzešel. Hawks se v Red Line 7000 pustil do velice podobného filmu, jaký o rok později natočil i John Frankenheimer (Grand Prix) a opět jednou se ukázalo, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Akční scény ze závodů při tom i zde působí svižně, vztahová dramata závodníků a jejich lásek, které se mezi tím odehrají, mají v sobě též značný potenciál, ale jako celek to zdaleka nefunguje tak skvěle jako zmíněné Grand Prix. Hlavní problém spatřuji v zpracování jednotlivých dějových linek, které jsou sice velice slušně rozehrány, ale navzájem působí nejednou izolovaně... když 20 minut sledujeme příběh jedné dvojice a najednou pak na dost dlouho přeběhneme k dalším postavám (...a za nějaký čas ještě dalším!) s tím, že pak se dlouho žádná z těch prvních postav na plátně dost dlouho neobjeví, divák jednoduše postupně ztratí zájem sledovat všechny ty navlas podobné osudy s předvídatelným vyvrcholením. V závanu režisérově fascinace romantickými příběhy i sportovními závody vznikl film, v němž si divák ve výsledku ani jednu z těchto dvou "vrstev" pořádně neužije. Může si pak naplno užít jedině příjemnou atmosféru s typickým nádechem 60. let i dobrou hudbou.. byť ty písňové vložky mi připadaly jaksi navíc a vhodné spíše do komediálního žánru. 55% ()

• Pat Cassarian (Norman Alden) nosí hodinky značky Rolex Cosmograph Daytona. (dyfur)