Akira Saito s rodinou přesídlil z Japonska do Ameriky. V domě, kam se Saitovi nastěhovali, je opuštěné skladiště se zvláštním vchodem z ulice. To vyhovuje místnímu gangu, jenž místnost využívá jako mrtvou schránku. Jednoho dne tam člen bandy zajde vyzvednout drahocenný šperk a zjistí, že ho už kdosi předběhl. podezření z krádeže padá na nové obyvatele domu, kteří o celé věci samozřejmě vůbec nic nevědí. Zločinci se pokusí unést syna Saitových, a když se jim akce nezdaří, zabijí jeho matku. Nemají ani tušení, do jak nebezpečné hry s ohněm se právě pustili. Zdánlivě mírumilovný a neškodný Akira je totiž mistr dávného umění nindžů a nad manželčiným tělem přísahá pomstu jejím vrahům... (oficiálny text distribútora)

Grimaldi

Sho Kosugi není moc dobrý herec a když na to přijde tak ani nijak zvlášť skvělý bojovník. Jeho exotický původ a trocha štěstí mu ale umožnily stát se na krátkou dobu akční hvězdu osmdesátých let. Snímek Pray for Death je pak typickým zástupcem jeho pocannonovské éry a je tu vše co správný fanoušek očekává. Ninjové, násilí, smrt, rodina a samozřejmě pomsta. Sice nechápu koho napadlo udělat hlavního záporáka z Jamese Bootha ale budiž. Jako neurážející americký ninja film bez jakékoliv ambice kromě pobavení diváka se sice jedná o horší průměr. I tak si ale čas ze strany fanoušků ninja snímků bezesporu zasluhuje. ()

humanbeing

Japonská rodina Saitových se přestěhovala do Ameriky a snad kvůli špatné konstalaci hvězd se zabydlela v domě, kam již léta mafie ukládá svůj lup. Ještě než se stihnou pořádně zabydlet, někdo ukradne ze skrýše pod podlahou diamantový náhrdelník a v této chvíli začíná jít Saitovým o krk... Prey for Death je na rozdíl od spousty ninja filmů vystavěn jako drsný thriller, v němž záporáci nemají slitování a neštítí se vážně ničeho. Tuhletu atmosféru pak lehce zkazí několik odlehčeněji působících scén se synem-karatistou. Ty pak vyžehlí fantastická scéna v ninjovském stylu na lodi záporáka, kde se Sho Kosugi propracuje až k samotnému záporákovi, kterému jen sdělí, aby ho a jeho rodinu nechal na pokoji. Načež se James Booth zachová jako ultimátní záporák a... SPOILER... A finále taky určitě stojí za to. Je tu minimální "cheese", a film je určitě temnějšího rázu. Osmdesátková atmosféra a výborná skladba Back to the Shadows šikovně zapracovaná do snímku mě přesvědčily o čtvrté hvězdičce. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: MGM = 21.3.2014, réžia českého znenia (MGM 2014) = - Primitívny a brutálny film, lenže: Najlepší so SHO KOSUGIm ! A JAMES BOOTH je perfektný protivník. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Na NOVE to bežalo pod názvom MODLITBA SMRTI. V NSR pod cool názvom TISÍC OČÍ NINJU (3.6.2004) ()

Ironfood

Asi nejhorší film s Kosugim, co jsem dosud viděl (a to ty ostatní taky nejsou žádné zázraky). Že je příběh o ničem, to se u tohoto typu filmu v podstatě očekává, ale když se člověk nudí i u akčních scén, tak je to zlé. V závěru navíc zoufalství diváka dost graduje. Kosugiho synek tu nakopává dospělé, zatímco ninja Kosugi, který dosud likvidoval soupeře jak na běžícím pásu, najednou svádí vleklý rovnocenný souboj s nijak netrénovaným záporákem, kterého navíc hraje v té době již téměř šedesátiletý James Booth. A do toho všeho otřesná píseň Back to the shadow...Takže nakonec ani pořádně nevím, za co je ta jedna hvězdička. Asi za použití motorové pily v souboji, to se v ninja filmech zas tak často nevidí... ()

Hapretor

Velmi sem se divil, že v této hovadince nehrál Vam Damme. Nicméně hlavní bitkař působí sympaticky a měl prostě velkou smůlu. Ovšem jeho gangsterský oponent vypadal jako kdyby sloužil mafii i v důchodu. Nesmí se to brát vážně, nic nerozebírat, jen čumět, vypnout a usnout. Pro tento účel film poslouží dobře. ()