Love Me If You Dare

• Čína Ta lai le qing bi yan (viac)

Táto kriminálna dráma sa odohráva priamo na mieste činu a zločin zobrazuje očami páchateľa. Jian Yao (Sandra Ma) je študentka jazykov v poslednom ročníku. Na letné prázdniny prichádza do rodného mesta a hľadá si brigádu. Na odporúčanie profesora ju na pohovor zavolá neznámy muž do tajomného domu za mestom. Keďže je Jian Yao veľmi šikovná, okamžite robotu získa. Pracuje v tajomnom dome a prekladá podivné spisy, ale na druhé poschodie domu má zakázané vojsť, lebo jej tajomný šéf to zakazuje. Jediný, s kým sa stretáva, je kamarát jej šéfa Fu Zi Yu, príjemný mladík, ktorý všetko okolo jej práce vybavuje. Jedného dňa ale zmizne pätnásťročný chlapec, ktorý mal do domu za mestom priniesť ryby. Všetci miestni muži z toho obviňujú podivného nájomníka. Až keď príde šéf miestnej polície a vysvetlí, že muž bývajúci v dome je v skutočnosti profesor kriminalistickej psychológie z New Yorku, Bo Jinyan (Wallace Huo), a pomôže im chlapca nájsť, muži sa stiahnu. Bo Jinyan má IQ 180, ale jeho EQ je veľmi nízke. Podarí sa mu Jian Yao zapliesť do vyšetrovania a nasilu ju urobí svojou asistentkou.
Spolu vyšetrujú viacero prípadov a Bo Jinyan sa postupne mení. Lenže vyzerá to tak, že niekto napodobňuje Bo Jinyanovho najhoršieho nepriateľa: kvetinového sériového vraha. (Eawy)

Andrea1717

Išla som do toho, že pôjde o krásnu romantiku, ale veľmi to tak nebolo. To však nemení nič na tom, že tento seriál je skutočne skvelý. Wallace Huo bol na túto postavu ako stvorený a skvele ju aj zahral. Dráma ako trám s mnohými zvratmi, nečakanými odhaleniami, mysterióznym zloduchom a geniálnym vyšetrovateľom. Jediné, čo by som vytkla tomuto seriálu boli "herci" hrajúci postavy američanov, bože, kde to vzali? Nič afektovanejšie som asi ešte ani nevidela. ()

Eawy

Úžasný seriál. Skoro presne podľa knižky. Málo krát vidíte adaptáciu takto dopodrobna zvládnutú. Posledné dve časti sú od knižky trošku vzdialené, ale divákovi to zo zážitku veľa neuberie. Wallace Huo je skvelý ako Bo Jinyan a Sandra Ma ako Jian Yao exceluje. V originálnom znení mnohým vadí jej tón, ale zhoduje sa s knihou. Kamera v tomto seriáli je neuveriteľne podmaňujúca a celý seriál tak nadobúda akýsi realistický pohľad. Momenty, keď sa pozeráte na zločin tak, ako to vníma Jinyan sú úplne skvelé. Andrew Yin hrajúci Fu Zi Yu je neuveriteľne vo svojej koži, v celom seriáli sa tešíte na každú scénu, do ktorej vojde. A prvýkrát (asi), hrá v TV seriáli z Ázie herec hovoriaci po Anglicky. Nechápte ma zle, viem, že aj inde hrajú Anglicky hovoriaci ľudia, ale v tomto seriáli to nebol asi len tak niekto, koho našli na ulici...lebo tí ľudia vedeli aj hrať. V tom momente som zostala bez slov. Proste úžasné. Pre mňa 100%. ()

jarah

Celkom podarená čínska "sherlockovina". Predloha, scenár a dialógy sú kvalitné, inak by sa nad týmto seriálom zavreli vody. Wallace Huo ma prekvapil, úlohy kriminálneho psychológa s IQ 180 sa zhostil na výbornú. Sandra Ma je príjemná tvár, ale to je asi všetko. Emócie a vyjadrovanie som jej neuverila, neprežívala ich, iba ich hrala aj to dosť amatérsky. Dokonca ani chémia medzi nimi príliš nefungovala, aspoň ja som ju tam necítila. Keď som pri obsadení, rozmýšľam kde produkcia vyhrabala tých anglicky hovoriacich ochotníkov, ktorí recitovali ako na školskej besiedke. Odhliadnuc od pripomienok k obsadeniu musím vyzdvihnúť prácu a striedanie typov kamery. Nápadité a dodalo záberom vysokú pridanú hodnotu. Dokonale sa hodilo k vyšetrovacím postupom Simonlocka a jeho Fu Zi Watsona. Je to jeden z tých podarených seriálov, ak odhliadnem od fantasy a historických, ktoré väčšinou hrdo konkurujú svetovým značkám. ()

Mkqp

Nabízí se velké srovnání s novodobým Sherlockem, který je však o poznání lepší. Hlavní hrdina s EQ silně zaostávajícím za vysokým IQ řešící kriminální případy, jehož asistentem tentokrát není Dr. John H. Watson, ale půvabná Sandra Ma. Ačkoliv jeho jediný přítel Yin Zheng, jako Dr. Watson místy působí. ■ K hlavní dějové linii se dostáváme skrze vedlejší případy, které sice nejsou zle zpracované, nicméně mou pozornost nenutí plně se soustředit a ta místy utíká k jiným myšlenkám. Tím se Love Me, If Dare stává pouze kvalitním čínským seriálem, postrádajícím uhranující sympatie. ()

andiek05

K hereckým výkonům nemám žádné výtky, ale bylo zajímavé vidět Wallace ve vážné roli, protože naposledy jsem ho viděla naopak ve velmi komediální :-D Příběh zajímavý a originální, není nouze o akci, napětí, nebezpečí, dojetí, spousta překvapení, ... A podle mého názoru i poslední díl se povedl, takže za mě velká spokojenost, dokonce by mi nevadil ani nějaký další díl navíc :-) ()