Dvojica tínedžerov Zach (Joel Courtney) a Randy (Calum Worthy) vyrábajú videá o ich nudnom a pokojnom mestečku dúfajúc, že z nich vďaka tomu budú slávni youtuberi. Náhodou sa stanú svedkami niekoľkých zvláštnych incidentov, ktoré ich dovedú k poznaniu, že ich susedia sú jeden po druhom nahradzovaní svojimi takmer dokonalými kópiami. Spoločne s kamarátkou Kaylou (Andi Matichak) stojí pred nimi neľahká úloha – presvedčiť svoje okolie, že tu ide o viac ako len o reklamu na ich fádnu internetovú šou. (beso74)

LIVINGDEAD

Dobře natočený horror, podobný Invazi, ale tady máme nějaké hnusné brouky. Žádná amatérská sračka. Je tu i napětí. Jo a pobavila mne věta na konci filmu: "Praha padla, jdeme na východ..." 🤣 🤣 🤣 Tři přátelé, kteří vytvářejí internetovou sérii o svém městě, zjistí, že jejich sousedé jsou zabiti a nahrazeni tvory, kteří jsou dokonalými kopiemi jejich obětí. ()

tron

Pôvodne som okolo toho chcel chodiť ako okolo horúcej kaše, ale vlastne to tvorcovia vyspoilerovali už v názve. Napriek tomu nepôjdem do detailov a iba dodám, že ak aj vy máte slabosť pre tento hororový (občas skombinovaný so sci-fi) podžáner, prídete si na svoje. Mne pripadá hrozne nepríjemný, strašidelný, zlovestný, mrazivý a znepokojivý, takže som si prišiel na svoje a užil som si to a chcel som dať aj štvrtú hviezdu, ale proste to na to nemalo. Herci boli takí voľajakí divní (až na Andi Matichak) a scenár plný klišé. Oceňujem vidiecku atmosféru. ()

Eliott

Herecké výkony dosti špatné, efekty hrozné a příběh tuctový, ale přeci jen to celkově tak nějak ušlo. Sledovat to ale sám, tak bych asi nedokoukal. ()

Davies182

Solidní fandovská pocta oldschoolovým sci-fi hororům, ale hlavně Vládcům loutek a Fakultě. Proč ne. A na buchtu z novýho Halloweena se kouká moc pěkně. ()

darkrobyk

„My jsme nebyli první..., ale poslední." Snímek je sice variací na Invazi zlodějů těl, ale má zejména v poslední třetině patřičné napětí, což se počítá. Příchod mimozemšťanů je podobný, napoví již první záběry na rostliny, nechybí ani kokony s kopiemi lidí. Zajímavý je způsob získávání nejprve DNA a následně paměti a vzpomínek obětí. Film se obešel bez gore efektů, těch pár počítačových za mnoho nestojí, ale nevadí to. Obklíčení připomene Noc živých mrtvých, konec potěšil. Příjemná jednohubka o zoufalství, touze a beznaději. ()

kingik

Vítězství kreativity nad originalitou. Netřeba lkát nad množstvím "výpůjček", kterými film disponuje. Scenáristický tandem John Murlovski a Steven Palmer Peterson mají dokonale nakoukanou klasiku "Invaze lupičů těl" a další úctyhodnou řádku filmů pojednávajících na jedno téma - tedy "krádež" tělesné schránky. Za 20 let už stejně nebude kde brát originální náměty, vše se bude točit jen kolem rebootů a remaků, tudíž mně absolutně nevadí "opáčko" provařené látky, když se jej zhostí schopný tvůrčí štáb. A jelikož ani financí jistě nebylo nazbyt, prim hrál kreativní přístup, který nasoukal do neoriginálního námětu porci odlišnosti, a sympatické herecké obsazení zajistilo divácký komfort. Při představě, že jsem pokousán jakousi potvorou a za určitou periodu si pro mě přijde replikant, co mě vytahá za varlata, jsem byl rozkošně pobaven, čímž se sešel důležitý divácký faktor, tolik potřebný právě pro takový druh filmů. A film se mně začal zamlouvat v jednotlivostech, přičemž Murlovski docílil určité režijní kompaktnosti. Nočních sekvencí je sice nemálo, ovšem posloužily mnohokrát k napínavému průběhu, načež se do hlavních i vedlejších rolí podařilo obsadit kvalitní omladinu. Andi Matichak je z ústřední trojice tou herečkou, která už začíná pokukovat po vyšší lize. Její herečtí partneři Joel Courtney a Calum Worthy si na herecký průlom budou muset nějaký ten čásek ještě počkat, ale vůbec nevadí, když se v budoucnu sejdou před kamerou a nabídnou podobné neokoukané kousky. Ve vedlejších rolích je hlavní hvězdnou akvizicí Cam Gigandet v roli šerifa. Povědomými tvářemi, co už mají nějaký ten "béčkový" zářez na kontě, se film hemží, nicméně omladina oproti nim dostala nepoměrně větší prostor. Rozpočet na hýření určitě nebyl, což je nejvíce znát u limitovaného počtu režijně nápaditých sekvencí, např. "vylíhnutí" replikanta si tak divák užije jen jednou (ve stodole). Ovšem prostor dostane i nějaká ta nahotinka, mě například vůbec nepobouřilo vidět Andi Matichak v rouše Evině. John Murlovski se neopřel o originální námět, oblast scifi/horor neobohatil o nedostižné a převratné dílo, nicméně má talent tahat tvůrčí neotřelost i nápaditost tam, kde by ji nikdo hned tak nečekal. 10/10 ()

dr.horrible

Guilty pleasure. Tri hviezdy, lebo to má svoje nápady a je to zábava. Ale je to strašne amatérske, kameraman zaberá väčšinu filmu úplne nezmyselné uhly, herci nemajú milimeter charizmy, ani talentu (hlavne ústrední dvaja tragédi a to dievča, hlavne to dievča) a rozpočet bol na jeden zlý trik a presne tri kostýmy (dva policajné, jeden kňaz). Takže zábava, taká tá céčková, jak keď majú v Asylume dobrý deň. ()

Kudly4 odpad!

To se dalo čekat od rejži, když natáčí takové TV sračky a tohle je další do jeho sbírky. Jako bych se díval celou dobu na film v TV Barrandov. Strašně amatérské, hlavní trio celkem ujde, ale jinak ... jak by řekl můj děda, TO BYLA ALE KOŇINA !! A Andi Matichak z Halloweenu do tohodle ? uuuf .. nevím za co bych měl dát alespoň hvězdu a proto jí ani nedám. Gore - 0, Atmosféra - 0, Napětí - 0. Konec jsem musel přetáčet, to se prostě nedalo. Nedoporučuji. 161. hodnocení. ()

silentname

"Assimilate" je podľa mňa nakoniec celkom slušne natočeným hororom s dobrou atmosférou, okey hlavnými hrdinami a premisou, ktorá si ma dokázala udržať od začiatku do konca. Nemôžem povedať, že by všetko fungovalo, no film rozhodne má scénky, ktoré pôsobia veľmi silne a majú správneho ducha. Na začiatok teda odstránim negatíva. Miestami mám pocit, že sa film poriadne vlečie a dlho mu trvá, kým sa niekam dostaneme. Úvod je trošku zmätený a nemal som potuchy, čo sa miestami deje. Postupne sa však začnú karty ukladať na stôl a veci začnú dávať zmysel. Prial by som si ale keby mal film trošku lepší spád. A okrem toho si niečo povedzme o závere filmu. Nebudem spoilovať, čo sa stane, no minimálne si myslím, že ak je to skutočne tak, ako sa v poslednej minúte dozvieme, tak podľa mňa muselo byť echo už trošku skôr. A nemohlo byť to čo sme videli v tomto filme ako niečo úplne nové? A okrem toho ak je to naozaj pravda, prečo vlastne potrebovali zablokovať internet? Nedáva to moc zmysel. Čo takisto podľa mňa nedáva zmysel je fakt, že dospelých potrebujú títo náhradníci loviť, pričom deti nechajú iba strčiť ruku do krabice? Prečo? A posledné by som povedal, že akosi mi chýba nejaké reálne vysvetlenie toho čo sa vlastne reálne deje. Nejaký plán? Vyzerá to v jednom momente, že bytosti majú vodcu? Alebo nie? Neviem vôbec o čo týmto tvorom ide, ani prečo. Okey, toľko moje negatíva. Čo pozitíva? Ako som povedal, naša hlavná trojica je celkom okey. Pripomína mi to trošku tohtoročný film "Us". Rozdiel je asi len ten, že toto je o niečo jednoduchšie vysvetlené a priamočiarejšie. Kým "Us" trošku riskoval, tu išli na to trošku štandardnou cestou. Fungovať to ale podľa mňa funguje. Okrem toho je skvelé vidieť, že občas musia naši hrdinovia urobiť veľmi ťažké rozhodnutia, alebo sa dostanú do situácie, ktorá na nich zapôsobí skutočne silne a musia sa s ňou v tom danom momente vyrovnať. A je super, ako dokázali všetci zahrať tie zombie bez akýchkoľvek emócií. Funguje to dobre. Myslím si, že nechýbalo veľa a mohlo ísť o skutočne dobrý horor. Ale sú tam elementy, ktoré ho držia v úzadí. Ale myslím si, že za pozretie to stojí. Má to nápady a je to podľa mňa funkčné. Jednoduché, ale stačí. Hodnotenie: C+ ()

Arsenal83

To čo vyzeralo na začiatku ako "pohodový horor" so zaujímavými mladými hercami sa zmenil na dejový nezmysel a skazenú pointu. Keď človek nevie o čom točiť, dá tam zase zombiekov. To je veľmi ľahká tvorivá skratka, ale aspoň triky mohli byť prepracovanejšie, v niektorých záberoch to fakt vyzerá jak nedokonalý animák. ()

Marze

Není zde nic originálního, ale režisér John Murlowski a talentovaní mladí herci alespoň vytvářejí živý , skromný, neokázalý a prostý film. ()

SOLOM.

Filmů na obdobné téma existuje již celá řada, přesto si myslím, že si s tím tvůrci poradili vcelku obstojně. Podařilo se jim postupně vybudovat docela slušnou atmosféru, skloubit scifi-hororový žánr s dramatickou vložkou a ani způsob natáčení nebyl vyloženě marný. Mix klasické kamery s prvky Found footage tomu dodal „šmrnc“ a stejně tak i většina hereckých výkonů byla zdařilá. Přesto všechno se tento kousek však nedočkal příliš velké divácké obliby a zapadl spíše do vod průměru.    S čímž musím bohužel souhlasit. Originalitou to tu totiž zrovna nehýří – ti co viděli filmy jako Invaze, Fakulta či Invaze lupičů těl, atd., mi dají jistě za pravdu. Vypůjčených nápadů tu byla celá řada, navíc bylo zjevné, že se zde báli více přitvrdit. Několik gore scén tu sice bylo, ale spíše se zde pracovalo s náznaky, nebo vše důležité utnul mnohdy střih. Vylíhnutí replikanta nám bylo rovněž ukázáno jen jednou a dobré pasáže často střídaly ty méně záživné, což brzdilo tempo.    Z hereckého obsazení asi nejvíce zaujme Andi Matichak, která si mezi díly nové trilogie Halloweenu odskočila sem. A potěší převážně mužskou část diváků, protože její replika se proběhne před kamerou nahá. ()

ARI50

Nápad podle mě skvělý ale jako horor se to fakt nedařilo, herci jsou jako prkna, atmosféra strachu totálně mimo koleje, krev byla asi drahá, i kdyby bez ničeho tak se prostě tenhle nápad na klony vůbec nepovedl, škoda snad příště. ()

JASON_X

Pár podobných filmů (s podobnou zápletkou) jsem už viděl, ale byly hrány ve vážnější a temnější tónině. Tentokrát je to spíš komedie pro mládež, ale taky dobře. Hodně nápaditá černá komedie se sympatickým trojlístkem týnejdžrů, která je občas i víc horrorová než komediální... Už třeba první záběr má skvělý grády a musel jsem se honem ujistit, že jsem si ten film nepustil omylem z prostředka... No, on se u několika scén člověk sice občas zasměje, ale že by to byla zrovna komedie... Hm, když nad tím tak zpětně přemýšlím, ona to vlastně ani moc není komedie... Vlastně vždyť to je normální horrorový scífko, i když hlavně pro náctiletý a pojatý s dobře odměřenou porcí nadsázky... A bez nějakýho pitomýho happyendu... Sakra, vůbec teď nechápu, proč jsem měl ten blbej nápad tomu dát tu blbou nálepku "komedie"! Moc mě to bavilo, po celodenním kácení kůrovčáků solidní relax. ()

Morholt

Replikantská teenagerovina, která nemá větší ambici, než být zábavnou žánrovou jednohubkou a to se jí daří. Film jede podle obvyklé šablony, ale to nevadí, protože technicky je dobře zvládnutý, herci jsou v pohodě a navíc samotný proces kopírování mi přišel docela neotřelý. Možná by se to v daném formátu hodilo trochu odlehčit, ale to vem čert. Slušné 65% ()

JohnCZ

První půlka působí celkem nevěrohodně a lacině, ale pak se to celkem rozjede a ústřední dvojice je, i navzdory nepříliš dobrému herectví, celkem sympatická. Těžké béčko, skoro až na hranici céčka, ale celkem zábavné. ()

Padme_Anakin

Asi takhle, kdo má nakoukáno, míním tím Invaze, Fakulta, Zloději těl, nebude nijak výrazně překvapen, přesto několik kladů tohle nové zpracování má, příjemné herecké obsazení, pro změnu neokoukané, což mě osobně vždycky potěší, jemně mrazivou atmosféru a tomu odpovídající napětí, svižné tempo a pár velmi pěkných kreativních momentů. U mě dobrý, bezproblémově vstřebatelná filmová jednohubka. ()

ledzepfan

Z hlediska smysluplnosti jednotlivých scén je to sice ptákovina, ale ten bodysnatcherovský koncept má v sobě něco tak instinktivně nepříjemného, že pokud to netočí úplný diletant, tak se to vždycky aspoň na ty tři rudé vytáhne. Jasně, viděl jsem to v už asi osmi různých variantách, ale pořád mě to baví.. ty náznaky v pozadí, odhalování, paranoia, frustrace, postupná izolace a většinou depkoidní konec.. To se neomrzí. ()

honajz2

Klon Fakulty + Invaze zlodějů těl. A i když to rozhodně nedosahuje kvalit ani jednoho z těch dvou zmíněných filmů, i tak to je celkem příjemný horůrek, který ale strašně srážejí nelogičnosti. A bohužel čím blíže konci, tím víc jich je - SPOILERY To toho Joeyho nenahradili rovnou doma, ale museli ho vést v noci do nějakého divného centra jako ostatní děti? To se nepokusil sám zdrhnout? A ty ostatní děti taky ne? I když všechny věděly, že jejich rodiče nejsou jejich? A ten konec - pokud jejich město bylo jako poslední v pořádku, jak to, že si toho nikdo nevšiml dřív v televizi (aspoň ty záběry z webkamer tam přece být musely)? KONEC SPOILERŮ. Taky mi dost vadilo to střídání normálních záběrů a found footage záběrů, své opodstatnění to mělo, ale i tak to na mě působilo rušivě. Místy mi to přišlo i dost utahané, ale místy to zase je napínavé (ona ta nálada byla u každé scény jiná, což je dost zvláštní), má to slušné lekačky (a to jsou často předvídatelné a stejně jsem se u nich lekl), hlavní hrdinové nejsou idioti, dokonce občas jednají i logicky, celkově se na ten film dívat dá a pobavila mě závěrečná scéna. Sice to na výš zmíněné filmy nemá ani náhodou, já osobně bych to zařadil do kategorie "neurazí, nenadchne", ale na ty hodně, hodně slabé 3* to nakonec vidím. ()