Co kdybyste na změnu absolutně všeho měli jen jeden den? Samantha Kingston (Zoey Deutch) má vše, super kamarády, úžasného přítele a zdánlivě dokonalou budoucnost. Najednou se ale vše změní. V důsledku jedné osudové noci mizí  budoucnost Sam v nedohlednu. Odsouzena prožívat stále dokola jeden a ten samý den, začne si klást otázky, jak perfektní její život ve skutečnosti byl. Kromě odkrývání pozadí tajemně přetrženého života musí zároveň odkrýt tajemství, která ukrývají její nejbližší. Cílem Sam se tak stává odhalit, jak je možné během jednoho dne změnit zdánlivě pevně nastavenou budoucnost. A to nejen tu vlastní, nýbrž i svého okolí. Předtím, než její čas nadobro vyprší. (XXXXXXXX)

Xmilden

Zpočátku pro mě absolutně nezajímavá záležitost. Sledovat skupinku holek, které se připravují na večerní párty, fakt nepovažuju za něco bez čeho bych se neobešel. Samozřejmě jsem tušil, že se dočkám Hromnicové zápletky. Musím říct, že film se stále lepšil lepšil, až se zlepšil. Na Zoey Deutch se příjemně koukalo a nakonec se film snažil vytrysknout i nějaké ty emoce. 55% ()

katasta

Tohle se vážně nepovedlo. Stejný námět má i Groundhog Day, který je mnohonásobně lépe zpracovaný a vymyšlený. Tohle postrádalo jakékoli herecké výkony, pořádnou zápletku a dokonce i hlavu a patu. Celé to bylo naprosto nesmyslné a bez záměru. Vlastně není moc co pochválit. Horší hodnocení nedávám jen kvůli tomu, že navzdory tomu, jak to bylo o ničem, jsem u toho neusla. ()

kingik

O tom, kterak na svátek zamilovaných středoškolačka neštěstí na sebe přivolala. Sám jsem byl udivený, že film pro mládež může mít filosoficky přemýšlivý rozměr a duchaplnou myšlenku. A to je zřejmě možný důvod, proč se vyhnul našim kinům. Závratný komerční úspěch totiž z toho nekoukal. A i tak mu nechybí atributy, které omladinu můžou bavit, i když se v žádném případě nejedná o komerční flák, ostatně, obešel se i bez velkých hereckých taháků. Maximálně můžete zhodnotit, jak to zapomenuté Jennifer Beals sluší sto let od jejího Flashdance, Diego Boneta dostal jen malou roli profesora. Sam (Zoey Deutch) je na střední členkou kvarteta pipin, kterým vévodí atraktivní a lehce povýšenecká Lindsay (Halston Sage). A na Valentýna mají všechny společně vyrazit na mejdan, což se i stane. Jenže Sam se téhož dne dostane do časové smyčky, čímž začne opakovaně prožívat ten samý den, který zpravidla vyvrcholí nějakou tragédií, k níž dojde přesně 39 minut po půlnoci, což není nijak vysvětleno. Sam, aniž by její kámošky a lidé okolo tušili, prožívá jen s menšími obměnami stále stejný den dokola, přičemž to následně využije k tomu, aby se z ní stal lepší člověk. Kupříkladu si vyřeší problémy v rodině, školní outsiderce se bude snažit rozmluvit její špatný psychický stav, svému klukovi sedne na obličej aj. To poslední jsem si vymyslel, nicméně film funguje i bez přemíry sexuálních narážek a oplzlostí, tolik typických pro americké školní prostředí a mládež pohybující se v něm. Tvůrci šli na to z druhé strany, k ruce si vzali literární předlohu, u nás prakticky neznámou, a vše vsadili na duchaplný koncept, časovou smyčku, jinak v podstatě neoriginální atribut, sofistikovaně pojali jen jako jakýsi předěl ke svým inteligentním sdělením. Zoey Deutch v hlavní roli prochází vývojem, z průměrné a nepříliš sympatické ženštiny je záhy fajn školní krasavice, a jde jí to sympaticky. Co jsem méně přivítal, bylo to, že film se téměř vůbec nedržel žánrové celistvosti. Bylo to většinou dost zajímavé, nicméně film někdy až přespříliš neuceleně a přehnaně přeskakoval z žánru do žánru, otřel se o mysteriozní horor, nekonvenční thriller, komedii, pak hned zase změna do hlubokomyslného dramatu. Pointa filmu celkem po čase předvídatelná, ale působivá. Jedná se určitě o zajímavý film, do něhož byste neřekli, že bude tak mnohovrstevný, až u něj budete nemálo namáhat i mozkové závity. 8/10 ()

JohnCZ

Klasický námět časové smyčky provedený jako teen drama? Supr a co víc, výborně to funguje. Vypointování je sice trochu naivní, ale když divák překousne pubertální výstřelky v úvodu, je prozření hlavní hrdinky velice zábavné na sledování. Holky v hlavních rolích jsou sympatické, všemu vévodící Zoey Deutch vyloženě božská a ani režie není vůbec pozadu, potemnělý háv tomu velice seděl a prostředí kanadského města Squamish, kde se měl film údajně natáčet, je oku velmi lahodící. Já myslím, že hodně dobrý a být třeba o 7 let mladší, tak je to u mě jasná kultovka. Takhle "jen" velmi dobré lehce mysteriozní drama. ()

Tft

Cool námět, problém je ten, že jde již o několikrát recyklovaný příběh alá Groundhog Day, Before I Fall navíc nepřináší vůbec žádnou inovaci a Ry Russo-Young pouze přenesla tenhle koncept do středoškolského prostředí a z komedie udělala drama. Film je to průhledný od naprostého začátku a pokud si vezmete seznam všech dějových postupů jakéhokoliv filmu s podobnou tématikou můžete vesele odškrtávat. První den, který proběhne poměrně normálně a je zakončen zvratem check. Další den probuzení na začátku stejného dne a váhání mezi tím, jestli se hlavní hrdinka zbláznila nebo vrátila v čase check. Další den kdy už je jasné, že jde o vracení v čase check. Několik různorodých dní při kterých hlavní hrdinka zkoumá jak to všechno funguje, co si může dovolit a snaha se vypořádat s nově objevenou schopností check. Den prozření kdy hlavní hrdinka zjistí proč jí osud vrací v čase check. Závěrečný srdce rvoucí den check. Samo o sobě to není zas tak špatný film, má svojí potemnělou atmosféru a melancholický feeling, ale prostě tomu nedokážu odpustit tohle líne kopírování dějové struktury. Ry Russo-Young rozhodně nezatracuji, protože po obrazové stránce to rozhodně propadák není, jen by to chtělo příště trochu lepší scénář ke zpracování. 40% ()

• Natáčení probíhalo od 16. listopadu 2015 do 29. prosince v Kanadě v provincii Britská Kolumbie. (ČSFD)
  • Celosvětová premiéra proběhla 21. ledna 2017 na filmovém festivalu Sundance v USA. (ČSFD)