Jane (Abbie Cornish) je mladá fotografka, ktorá má za sebou tragickú minulosť, keď prišla jedného večera o svoju sestru a rodičov. Jane však trpí poruchou pamäti a tak si na svoju minulosť nespomína. Zisťuje však, že má strýka, ktorý jej odovzdá dom, kde bývala ako dieťa a kde sa aj celá tragédia odohrala. Rozhodne sa tam vrátiť aj zo svojím manželom a dcérou. Po príchode sa jej však postupne vracia pamäť a Jane odhaľuje záhadu tragickej noci. (kubqo)

Davies182

Ruce pryč od téhle kolosální nudy, ve které se všichni tváří jako prezidenti zeměkoule, a přitom řeší a zažívají velký kulový. Ta jedna hvězdička je za pěknou kameru. Většinou nemám problém dokoukat cokoliv, ale u tohohle sem se během půl hodiny naučil chodit po stropě, mluvit plynně svahilsky, konečně složit Rubikovu kostku, a taky (a na to sem fakt pyšnej) uvařit křupavé kuře na tymiánu se zálivkou z drcených krevet, podávané s do zlatova pečenými bramborami sypanými orientálním kořením s aroma jarního vánku nad Himálajemi při západu slunce. [Netflix] ()

silentname

Nebyť záverečného rozuzlenia, tak by bol rating ešte o niečo nižší. "Lavender" je podľa mňa mizerný film. Snaží sa byť inteligentný a kvalitný, no chýba mu všetko, čo by to z neho mohlo urobiť. Občas to pôsobí ako veľmi dlhý príbeh zo série "Verte Neverte" no bez akéhokoľvek záujmu a je veľmi nudný. Možno by to fugnovalo, keby bol film kratší a nebol tak maximálne predvídateľný. Aby som nespoiloval, tak len prezradím, že som presne uhádol, kto bol skutočným zloduchom vo filme a nie je to vôbec ťažké uhádnuť. Škoda je aj tá, že občas sú vo filme scénky, ktoré by sa hodili do nejakého hororu, no ostanú nevysvetlené a veľmi divné. Ako niektoré sny, ktoré bude mať Jane, alebo vízie alebo čokoľvek sa to s ňou deje. Záverečné rozuzlenie, keď ale uvidíme, čo sa stalo pred 25-imi rokmi a ako sme sa dostali k tej začiatočnej scénke, myslím si, že je to spracované celkom dobre. Vysvetlí to na konci to čo sme viac-menej vedeli, no je tu jeden zaujímavejší zvrat, ktorý rozhodne stojí za to. Hudba vo filme je podľa mňa strašná a vôbec nevie pracovať s atmosférou. Je to skôr tragédia než kvalita. Herci sú okey, no ničím výrazní a ako celok film padá medzi premrhané príležitosti v rámci thrilleru. Nie je tu totiž vôbec nič skutočne zaujímavé. Ako som povedal, záverečné rozuzlenie je dobre spracované, ale to je skutočne všetko, čo by som asi pochválil. Neodporúčam pozerať. Hodnotenie: D+ ()

Marze

Atmosférický nízkorozpočtový snímek o paměti, traumatu a rozhodnutí. Nedrží to pohromadě, je to předvídatelné. nesnesitelně nelogické, s hromadou klišé. Marně hledáme která postava je zloduch a máme pocit, že už jsme to viděli mnohokrát. Herecké výkony dobré. Zvláště Abbie Cornish jako nemocná žena, která hledá sebe samu a pochybuje o všem ve svém okolí. ()

honajz

Sice je z toho nakonec taková poněkud jednoduchá historka, ale mne bavilo to postupné, až detektivní pátrání hlavní hrdinky po tom, oč jde a co se stalo. Má to pomalejší tempo, ale zase o to víc vynikne příroda, kukuřičné lány, staré domy (ty já taky rád a tady jsem si uvědomil, proč je tolik hororů o domech - protože v nich prostě holt cítíme tu jejich minulost a prožité životy, ať jsme sebevětší ateisté a přestože v těch domech nemuselo dojít k žádné tragédii, pořád tam ta ozvěna žijících lidí nějak zůstává) a divák má čas přemýšlet, jestli je holka magor, vrah, oběť, schizofrenik, v komatu... Konec mne příjemně překvapil. ()

Morholt

Jane jako dítě jediná přežila masakr svojí rodiny, což se jí podařilo odsunout ze vzpomínek. Ty se ale znovu začnou hlásit ve chvíli, kdy náhodou projíždí kolem rodného domu. Po následující nehodě se vize znásobují a ona začne odhalovat, co se vlastně stalo. Nic zvláštního ani nového, ačkoliv se o to tvůrci snaží. Jenže dělají to dost neohrabaným způsobem, takže výsledkem je jen slepenec, který sice dává tak nějak smysl, ale člověk u toho musí udržovat pozornost, což je značně ubíjející. Příliš nepomáhají ani herci na čela s Abbie Cornish, která je nemastná neslaná. Podprůměr nezasluhující pozornost. 30% ()

kaylin

Škoda, že se tenhle snímek snaží o to, aby vypadal chytřejší, než jaký ve skutečnosti je. Chce být hororový, zároveň chce mít zamotanou zápletku, ale ta jednoduše není dost dobrá na to, aby ve vás vzbudila pocity toho, že sledujete skutečně něco skvělého. Průběh je nakonec hodně předvídatelný, případně divný. ()

bourec

Strašný.Jenom to,abyste vydrželi to děsný houslový vrzání,který se linulo celym filmem ,stojí opravdu neskutečný usilí.Film samotnej má zajedno otřepanej námět,dost nudnej děj,a vůbec ,je to prostě hovadina.20%. ()

metal.storm odpad!

Najväčšia nevýhoda celého filmu je, že si do hodiny vytvoríte silný odpor k sláčikovým nástrojom. Akože až taký, že sa začnete modliť, aby si ich niekto z vašej rodiny nevybral ako nástroj. A čo je smutné, tak väčšina z toho mála miestnych komentárov hovorí pravdu. Skrz banality ako dokurvenie obľúbenej kytky, ktorú mám pocit hodili do filmu len random, až k tomu, že sa film hrá na niečo kvalitné, čím, bohužiaľ naozaj nie je. Tento film by sa inak pokojne mohol volať kukurica. Na hodnote by mu to nepridalo. ()

misbos

Total Recall Redneck Edition - aneb - terapeutická moc lánů kukuřice. Je to mnohem lepší než Gerald´s Game, podařilo za zápletku i děj udržet pokupě, a i když se to chvílema vleče, nakonec to dá smysl. A - Abbie mám rád od tý doby, co fetovala s Jokerem, takže čtyrýýý. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Námět sice okoukaný, ale tenhle patří mezi ty lepší. Skvělá mrazivá atmosféra, hudba a stupňování napětí. Úvodní scéna, a kamera celkově, výborná. ()

Misuli

Za mě hrozná nuda, hlavní herečka nezajímavá a její výkon jakbysmet, postava jejího manžela se chová divně, asi jako by to byl její soused v reálném životě a šel se projít do filmu. Během filmu jsem těžce držela pozornost, chtěla jsem dělat vše možné jen nesledovat obraz. Spoustu věcí nedávalo smysl, ale také se tam objevilo alespoň trošku zajímavých nápadů(proto dvě hvězdy), ale jinak za mě není nic moc o co stát. ()

Martin29

Jane si fotí starodávné baráky jednoho dne ji jeden zaujme a rozhodne se o něm zjistit více. Pak má, ale nehodu a příjde trochu o část paměti. Doktor jí řekne, že se jí paměť vrátí, když odblokuje své vzpomínky z mladších let. Tak jde do toho baráku, který vlastní a snaží se zjistit kdo zabil její rodiče. Slabší záležitost herci nemastní neslaní po hororové stránce bída i po thrillerové nic moc kromě konce a scény kdy ji jakési děcka nahánějí v baráku to nemá co nabídnout. Za ty 2 scény dám 1 hvězdu. ()

DyingAngel

Pre niekoho nuda... pre iného slušne pozerateľný thriller. Sympatická hlavná herečka, napätie, mysteriózne flashbacky, psycho hudba, ktorá dotvára celkovú mrazivú atmosféru... krásne vidiecke prostredie... a do toho pokojného prostredia, zdanlivo idylického, nechutná, priam úchylná, vražda... Takéto filmy, jednoducho, zbožňujem! Nejako takto si predstavujem psychologický thriller! Žiadne zbytočné kecačky, moderné technológie a nadbytočné, násilím vyvolané "hororové" scény, ktoré iba kazia dojem... Nič mi tu nechýbalo, ani neprekážalo. A pri konci som si uvedomila, že ma film dokonale vtiahol do deja, pričom som nepozerala každých desať minút na hodiny, kedy to už skončí... ()