Kapitán Henri Rochard (Cary Grant) se zamiluje do americké důstojnice jednotek WAC, poručice Catherine Gates (Ann Sheridan), která je shodou okolností jeho pobočnicí. Procházejí složitým rituálem dvoření a svádění, jenž vede nakonec k manželství, jenomže nedostanou příležitost svůj svazek naplnit. V Evropě po válce, kde se film odehrává, je Rochard francouzský občan a proto nemůže svou americkou manželku doprovázet do Spojených států, pokud neprojde nově zavedenými restriktivními opatřeními imigrační policie, která zná jedinou výjimku, jež spadá do kategorie „válečná nevěsta“. (Pavlínka9)

classic

Vynikajúci Hawks,Grant,Sheridan...Ann je okuzlujúca,fantastická žena,oblúbil som si ju od„ päty po hlavu...” Cary Grant je najlepší herec,ktorý sa kedy objavil na plátne a spolu s Ann,je to famózna dvojka,ktorá sa k sebe túli... Prvá polovica nie je podstatná,ale nadbieha k udalostiam nasledujúcim,ktoré spejú do zaujímavého finále. Hawks je asi najvšestrannejší rejža,ktorého z obdobia classic hollywood poznám,a tak prizval si k sebe„starého parťáka„,aby vytvorili comedy drama,kde vidieť Ann je fenomenálne,bavilo ma pozerať sa na ňu... Samotný Henri Rochard napísal story,aby parta excelentných tvorcov z toho urobila excelentnú jazdu s minútami na plátne,kde sa dejú veci.Som nadšený. ()

Big Bear

,, Podle Ministerstva války jsem moje žena! '' Ale Vy Nemůžete být vaše žena pane Rocharde ! Majore, jsem cizí choť amerického vojáka cestujícího do USA podle zákona Kongresu č. 271 ! :-))))))))))) ---- Tak tohle byla luxusní komedie, která hravě strčí do kapsy i modernější kousky! Opravdu jsem se bavil celou dobu a vždy když už jsem myslel, že je je s fóry konec, objevila se další vtipná situace. Tohle je prostě stará škola, plná vtipných dialogů a narážek, kde se nemusí vtipnost nahrazovat prděním, krkáním a dalšími trapnostmi jak je známe z dneška. Pro ty co se zajímají o toto období navíc poslouží i jako zajímaví exkurze do té doby ať už z hlediska uniforem, techniky či kvůli záběrům na stále zničená německá města se strženými mosty atd... Grant a Sheridanová se skvěle sedli a to jiskření a neustálé přestřelky mezi nimi mne moc bavilo! Aby však komedie nebyla jen o těch dvou, je plná narážek na byrokratickou armádní mašinérii, kde na všechno je třeba vyplnit formulář a pokud možno čtvermo. Do téhle komedie rozhodně jděte! Za mne je to za pět koňských žíní nahoře svázaných ! * * * * * ()

pepo

Je tam kopec skvelých scén a gagov, aj námet je komediálne plne fukčný. Ale nemôžem si pomôcť, celé je to dosť nešťastne vystavané - napr. vinou asi trištvrtehodinovej (!!!) expozície som mal v polovici pocit, že už je koniec a ten film až vtedy začal a už som sa nevedel poriadne nakopnúť. A Ann Sheridan je síce sympaťáčka ako hrom ale celý čas som si vravel aká by tam bola úžasná Katharine Hepburn alebo aspoň Barbara Stanwyck. Veľmi dobrý romcom ale od dua Hawks - Grant u mňa ten najslabší 7/10 ale to neznamená, že to nestrčí do vrecka 90% súčasnej žánrovej produkcie ()

Tyny

Nucené líbaní mně nadmíru zarazilo, ale zase to bylo trošku něco jiného, než zašlé klišé. Od Granta lze čekat vždy jen to nejlepší, jinak to nejde. Dala bych rozhodně vyšší hodnocení, kdyby Sheridan nebyla tak nepříjemná a děj měl trošku něco více do sebe, jelikož jsem se chvílemi ptala sama sebe, jak tohle můžu dopadnout. ()

Jezinka

Začátek má vtipný rozjezd, ale pak se to nějak zadrhne a i přes občasné vtípky, se děj začně točit jako kolovrátek. K obsazení: je těžké uvěřit, že šarmantní Francouz (CG) se zamiluje do protivné dračice, která ho pořád sekýruje a navíc není ani moc sympatická. S jinou hlavní hrdinkou by to možná bylo lepší. Líbání na povel tomu taky moc nedodá. ()

• Scénář napsali Charles Lederer, Leonard Spigelgass a Hagar Wilde. Vycházeli přitom z mimořádně úspěšného autobiografického románu Henriho Rocharda s názvem "I was an Alien Spouse of Female Military Personnel Enroute to the United States Under Public Law 271 of the Congress", který vyprávěl o trablech, do jakých se dostal jako francouzský voják snažící se o sňatek s Američankou. (Pavlínka9)
  • Výroba tohoto filmu zabrala nečekaně mnoho času. Stále docházelo k odkládání, filmování nakonec zabralo 8 měsíců a cena produkce se nečekaně vyšplhala až přes 2 miliony amerických dolarů. (Pavlínka9)