Z vlaku vystupuje v malém mestečku Junction City elegantní mladá dáma Anita Weatherby (Barbara Britton) s plnou náručí dárků, se kterými jí galantně pomáhá spolucestující Sam Donovan (Dennis O'Keefe). Řidič autobusu, kterým pokračují do Clebergu, jim vypráví, že místní neoblíbený občan Roger Philips spáchal den předtím sebevraždu, což se Anitě silně nezdá, jak říká: „Neměl rád nikoho, kromě sebe sama.“ Donovan pracuje pro pojišťovnu a má vyšetřit okolnosti smrti, které jsou dost podezřelé.  Philips se měl zastřelit, ale zbraň se nenašla a na těle nejsou stopy po střelném prachu. Všichni obyvatelé se chovají neochotně, včetně šerifa Larry Besta (William Bendix), skrývají důkazy, zapírají a chtějí hlavně, aby z městečka rychle vypadl a nešťoural se v případu. Naštěstí pro Sama to ale neplatí o Anitě, se kterou postupně navazuje osobní vztah. Donovan nastraží léčku a číhá na pachatele, což ale vede k velmi nečekanému rozuzlení a také neobvyklému řešení. (Peabody)

liquido26

Vyšetřovatel z pojišťovny prošetřuje podivnou sebevraždu. Místní nespolupracují, zbraň zmizela z místa činu, šerif někam schoval kulky z těla oběti atd. Do toho se hlavní hrdina zabouchne do dcery jednoho z podezřelých. ___ Film má hezkou vánoční atmosféru, zajímavý námět, ale jinak mě moc nevtáhl a nebavil. ()

Peabody

Mně to přišlo docela slušné, mezi 3 a 4 bych dal, on je vcelku přesvědčivý, zajímavé je,. jak na něj celé město bodá a chtěli by ho vyštípat. Smrt místního lékaře vše komplikuje, past nalíčí vyšetřovatel dobře. Řešení je nečekané a velmi nečekané je také Donovanovo konečné řešení. Jen tedy nechápu, proč  u  životní pojistky pojišťovna řeší, jak pojištěnec zemřel, obvykle se při sebevraždě nic nevyplácí, takže by jim to mělo spíše vyhovovat.  Ale kromě toho je to dobrá práce. ()