Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Recenzie používateľa dO_od k tomuto seriálu (11)

Začátek konce (2019) (S01E01)

// Uf, je to tam ty vole. Vypadá to jako Zaklínač, bojuje to jako Zaklínač, krvácí to jako Zaklínač! Nic víc jsem si vlastně nepřál. Pro začátek opatrně nadšených 8/10 a čekám, že zbytek bude ještě daleko hustější. ()

Čtyři marky (2019) (S01E02)

// "Toss a coin to your Witcher, O’ Valley of Plenty..." Potvrzeno: Marigold umí zatraceně dobře zpívat. Na Elfech ještě bude třeba zapracovat. ()

Zrádce měsíc (2019) (S01E03)

// Henry Cavill už není Superman. Henry Cavill se totiž právě stal Geraltem z Rivie. ()

Touhy v láhvi (2019) (S01E05)

// Pozor na to, co si přejete. První dvě linky se konečně protínají a chemie mezi Cavillem a Anyou Chalotrou díkybohu funguje, takže pivotální romanci z knih a her půjde fandit i tady. Jediné, co mě trochu začíná trápit, je ta zkratkovitost. Jasně, #booksarealwaysbetter, občas bych si ale přál, aby ten kontext a plný rozsah určitých rozhodnutí pocítili i diváci neznalí předlohy. A to se podle mě zatím úplně nedaří. ()

Vzácný druh (2019) (S01E06)

// Yen i Geralt dostávají životní lekci, zkratkovitost pokračuje a trpaslíci vypadají a zní úplně jinak, než jak jsem si to v hlavě představoval. Rozhodně je to ale lepší adaptace povídky než byla ta se satyrem z konce světa (zatím jednoznačně nejhorší epizoda), navíc se Geralt konečně hezky rozvášní a ukáže, proč to není tak úplně typický hrdina z každé druhé fantasy. Zvědavost na finále stoupá. ()

Před pádem (2019) (S01E07)

// Poprvé se jede mimo předlohu ve světě narýsovaném tvůrci a díky předchozím hrátkám s chronologií to do sebe krásně zapadá, takže za mě velká spokojenost. Epizoda s nejlépe fungujícími emocemi. ()

Něco více (2019) (S01E08)

// Finále na pahorku, v lese, a v chalupě. Halucinační povídka mě upřímně tolik nebavila ani v knížce, je to další expozice a závěr se tím jen zpomaluje, na druhou stranu, celá první série je v tomhle případě jedna velká expozice, takže vlastně dobře, že to máme za sebou a děj se konečně bude moct rozjet. Z mágů jsem trochu rozpačitej, někdy super, jindy velkej bizár, snad se tvůrci do budoucna spíš zkrotí, než aby to ještě víc rozjížděli. Kdyby ten seriál byl trochu temnější, pomalejší a víc a dýl a líp se mluvilo, asi bych se nezlobil. Tak snad příště. ()

Série 2 (2021) (S02)

// To dobré: Cavill, Geralt, Yennefer, kamera, hudba, budování světa. To zlé: Odklon od předlohy, Vesemir, zaklínači, cestování, elfové, politika, budování světa. Velká neznámá: Ciri. Kolem a kolem jsem se bavil zhruba stejně jako u první série, což je na poměry předlohy málo, zároveň je to dostatečně své a ty pozitiva většinou přebíjí zklamání ze zbytku, takže tomu těch 7/10 dám znova, nicméně naprosto chápu rostoucí nechuť ostatních a fakt bych rád, aby to třetí série začala lámat k lepšímu. Předloha tam je, tak proč se jí prostě víc nedržet? ()

Série 3 (2023) (S03)

// S1 začínala někde na 80 %, druhá spadla na 70 %, téhle už musím dát 50 %. Zatímco překlápět povídky 1:1 tvůrcům ještě jakž takž šlo, pro hlavní dějovou linku se jim absolutně nepovedlo položit dostatečně poutavé základy, takže když se to teď mělo začít konečně prolínat, logicky to vůbec nefungovalo. Mizerně vysvětlená politika, nesympaticky obsazené vedlejší postavy, nesmyslné odklony od předlohy, zkrátka většina věcí špatně, přidejte fakt, že to Cavill po téhle řadě balí, a důvodů k dalšímu sledování už moc nezbylo. Bohužel nás přitom v dalších dvou řadách měly čekat ty nejlepší pasáže. Z téhle řady stojí za řeč v podstatě jen pátá epizoda, kde si Schmidt opět trochu hrála s perspektivami a časem, velká škoda, že takhle odvážná nebyla častěji. ()

Pozvání (2023) (S03E04)

// Come ooooooon, co tohle je sakra? Peněz na to mají jako bylo na Hru o trůny, vypadá to desetkrát levnější, na předlohu se zvysoka sere, děj se posouvá úplně nesmyslně zkratkovitě dopředu, žádný dialog, žádná událost, nic, co se stane, nemá vliv na jakékoli pozdější dění, a jediné, co tam občas za něco stojí, je Cavill a akce. Cavill po téhle řadě končí. Kvůli akci můžu začít koukat na jiný věci. Tak jsou normální? ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá