Yennefer nedbá na varování a snaží se najít lék, který by jí vrátil, o co přišla. Geralt nechtěně vystaví Marigolda nebezpečí. Pátrání po Ciri nabírá obrátky. (Netflix)

Kaka

Další ze samostatných epizod. Tentokrát není opravdu příliš o co stát, snad kromě Yennefer, která má všeobecně potenciálu dost, důležité však bude určitě to, jak se s ním bude dále pracovat a rozvíjet její postavu. Tak jako tak je tu mytologie pramálo a v každém dílu minisérie nová jména a nové postavy, které přináší tak trochu chaos, ovšem v trestuhodném slova smyslu. ()

dO_od

// Pozor na to, co si přejete. První dvě linky se konečně protínají a chemie mezi Cavillem a Anyou Chalotrou díkybohu funguje, takže pivotální romanci z knih a her půjde fandit i tady. Jediné, co mě trochu začíná trápit, je ta zkratkovitost. Jasně, #booksarealwaysbetter, občas bych si ale přál, aby ten kontext a plný rozsah určitých rozhodnutí pocítili i diváci neznalí předlohy. A to se podle mě zatím úplně nedaří. ()

TheDarKnig

Poprvé co se tvůrcům adaptace moc nepovedla. Jistě, i u těch předchozích docházelo k značnému množství změn a většinou byly hodně zkráceny, ale myslím si, že si dokázaly zachovat ducha, atmosféru a motivy předlohy bez problémů. Nicméně v tomto krátkém příběhu šlo hlavně o takové příjemně odlehčené dobrodružství, které mělo jediný cíl - seznámit Geralta s Yennefer a začít tak poprvé jejich složitou, spletitou a osudovou cestu ságou. A bojím se, že se Lauren tady ten počátek moc vykreslit nepodařil. Jistě, Anya je opravdu atraktivní a v určitých momentech měla i auru nebezpečné a umíněné neodolatelné čarodějky, ale možná i kvůli tomu, že ji kvůli zvolenému způsobu vyprávění chyběl moment překvapení a mystérium, její slovní a emoční střet s Geraltem na mě nefungoval. Vše se mi zdálo navíc ukvapené a co je nejhorší, bez správné chemie. Vtipné to celé taky moc nebylo, zachraňoval to do jisté míry jenom náš otravný bard, no a herecké a jiné přirozené talenty Anyi... a Henryho. Ke všemu tomuhle navíc zvolili opravdu nešťastné orámování povídky prozatím nejslabší originální zápletkou, kde jsem byl nepříjemně překvapen osudem a charakterizací určitých postav. Nejsem si vůbec jistý, kam tohle bude směřovat a docela se bojím. PS: Tahle epizoda byla produkčně asi nejlevněji působící epizoda, to celkovým dojmům moc nepomohlo. ()

Ruut

Y: Málem jsem ho měla! - Z: Měla jsi hovno. - Y: Měla jsem skvělý plán, akorát se pak posral.-------- Tohle půjde, ale je to strašně zkratkovité. Chtělo by to pořádně rozvést v druhé serii. ()

Frajer42

Tak ani tahle epizoda mě za koule rozhodně nechytila. Vše, co zdobilo audioknihu, tak zde naprosto schází. Chemie a napětí mezi Geraltem a Yenn je skoro na bodu mrazu. Obrovská Geraltova snaha o záchranu Marigolda, kterého lze v seriálu považovat za stěží jeho známého - tak ta snad ani nedávala nějaký smysl. Všechno se snaží být tak děsně cool, aby seriál splňoval Netflixácké standardy, ale je to především na úkor toho, že některé pasáže seriálu nedávají pražádný smysl a postavám jejich vazby a vztahy zákonitě není možné uvěřit. Kouzlo dialogů z výtečně napsané knihy zde tak žalostně schází, až je to prakticky k pláči. Opět jsem byl tedy svědkem nelítostného zprznění velmi dobré povídky. Seznámení Geralta a Yenn bylo v knize romantičtější snad víc než Titanic a v seriálu to působí tak uměle a nuceně, až je z toho člověku zle. Dva kousky jsou maximum, které ze sebe jsem schopný vytlačit. ()

Necrotongue

Až na to, že z chudáka mimika, jehož postava by byla v DnD nepochybně definována jako zmateně dobrá, udělali psychopatického sériového vraha, jsem byl celkem spokojen. Zábava s džinem byla fajn, Yennefer dokonale odpoutala pozornost od svého obličeje, takže proč ne. ()

ArsenalEagle

Začínám si všímat, že se seriálový Witcher od Sapkowskiho jen okrajově inspiruje a tvoří si vlastní svět, škoda. Poslední přání nepatří mezi mé nejoblíbenější povídky, asi jsem prostě nepřišel nikdy na chuť Yennefer, každopádně povídka sama o sobě má spoustu (lehounce skrytých) vtipných pasáží, u kterých se člověk vážně zasměje. Kde byly tady? Vynechány, jako spousta dalších věcí.Chybí mi tu toho už moc, Anya Chalotra je sice pěkná, ale Yen si přeci jen představuji jinak, starší, vyspělejší, nebezpečnější a drsnější, nejspíš i méně často nahou (tak sakra, mýdlové bublinky zas tolik cgi budgetu nesežerou). Táhni pryč a vyhoň si ho, kdož tak debilně píšeš scénář a vynecháváš perly a nevyužíváš potenciál. Btw. ten Myšilov + doppler? Co to tam vzniká za idiotskou zápletku? ()

Ellmariachi

Y: Měla jsem plán. G: A šel skvěle. Y: jo!... Akorát se pak posral . Tohle setkání bych si představoval, trošičku ve vážnějším tónu, ale nevadí. Souhlasím s jedním neduhem. Moc se spěchá. Respektive nedostává se času určitým věcem a pak mohou chybět emoce. 78 procent. ()

Colby Sawyer

Adaptace Posledního přání byla až na pár vyjímek vysoce kvalitní, rozdílů proti předloze tam je hned několik, ale bylo to vcelku fajn. Linka Ciri/Nilfgaard u ní nenajdu ani jedno sebemenší pozitivum. Cahir úplně mimo dějově i charakterově, Fringilla jakbysmet. Ten doppler je úplné plivání na předlohu a svět. Brokilon stejně tak hrozný, dryády jsou úplně mimo po všech možných i nemožných ohledech, tady se tvůrci knihami ani neinspirovali. PS: Adaptace povídky fajn, ale Yen je teda úplně mimo. Charakterově se jí tvůrcům nedaří ani zdaleka přiblížit. Plus ty orgie to byla naprosto zbytečná ulítlost. ()

Trevor

V epizóde je spracovaný najmä príbeh Poslední přáni z prvej knihy o Zaklínačovi s rovnomenným názvom, čo opäť fanúšikov poteší. Na druhej strane z elfského lesa sa Ciri snaží odviesť Myšilov, aj keď...Zapracovanie ďalšej z množstva postáv a druhov bytostí zo série poteší, ale prečo sa práve Myšilov stáva obeťou Dopplera ostáva záhadou. Je možné, že tvorcovia prídu s dobrým nápadom, ale veľké šance tomu nedávam. Marigold je od epizódy k epizóde trápnejší, respektíve skôr jeho protagonista. ()

Cheeter

To, co mě těší, je, že Zaklínač si celou dobu drží velmi vysokou úroveň. To nejde vždy říct o všech seriálech nebo filmech. Jestli to bude tak, že se Geralt a Ciri časem setkají a teprve pak se rozjede hlavní dějová linie pořádně, tak to bude nejspíš něco. ()

Lenka.Vilka

Mě se díl líbil. A to moc. Jak čtu komentáře ostatních, možná je dobře, že jsem předlohu nečetla. Alespoň bych neměla potřebu porovnávat. U adaptací se prostě osekává. Nebo se může jít až do extrému. Co je lepší? Protože dějově to bylo dobré a celá akce s džinem...velice akční. Ve všech ohledech. Takže těšení na další díl je velké. Už je víc za námi než před námi... ()

Sabrewulf

Strašně nudná epizoda, která je navíc celá zaviněná Jar Jar Binksem. Ty nesouměrné, zmatené časové skoky už jasně dávají najevo, že tvůrci absolutně nemají ponětí, co vlastně dělají. Jinak k té Yennefer: Jak je to v knize - ona má jen vypadat o něco líp než předtím, nebo má být přímo zlom z ošklivé na krásnou? Na začátku jsem myslel, že ta herečka (předtím jsem ji nikde neviděl) má schválně udělanou křivou bradu a nos jako bambuli, aby pak po tom, co ji Dave Mustaine přemění, obojí zmizelo, jenže ta bambule je origo její. Vždyť je tolik hezkých hereček, které ji mohly hrát... Linky s Ciri jsou neskutečný opruz. ()

Sany33

Prvé prepojenie osudov medzi Yenn a Geraltom vo veľkom štýle ešte k tomu s Džinom. Veľmi podarená časť a dosť som sa aj nasmial. Tretie želanie stálo za to a v hre by si Geralt za tento výkon určite vyslúžil nemravnú kartičku :) 93% ()