Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Recenzie používateľa Eliott k tomuto seriálu (13)

Zaklínač (2019)

Musím zde upravit svůj komentář (původně ze dne 28.12.2019). Kdysi jsem sice dílo celkem chválil, neboť nabízí mnoho jedinečných a svým způsobem nezapomenutelných filmových zážitků. A to především z hlediska akčních scén. Nicméně po seznámení se s knižní předlohou mi zbývá již jen kritika. Kniha od Andrzej Sapkowského, se totiž měrou zajímavého obsahu může klidně měřit se slavnými světy Pána Prstenů a nebo Hry o Trůny. Proto nedokáži pochopit jak mohli tvůrci (viním především nejvýše jmenovanou Lauren Schmidt), již z druhé série vytvořit tak zbytečně nezajímavou slátaninu. Tento seriál má s dokonalostí knihy společné pouze jméno, po jejímž přečtení jsem se rozhodl zde okamžitě posrážet pár hvězd. Úvodní, spíše povídková série sice ještě stále stojí za shlédnutí, ale ve druhé se již začínají vymýšlet naprosto neuvěřitelné nesmysly, které bezpochyby neblaze ovlivnily hodnocení seriálu. Vidím to tedy maximálně na 60% a třetí sérii shlédnu jen vlivem naprosto mimořádných okolností a nebo pokud na režijní stolici usedne tentokrát někdo způsobilý. ()

Začátek konce (2019) (S01E01)

Výborný start ihned vtáhne diváka do děje. Henry Cavil stvárňuje svoji roli dokonale a moc se mi líbilo jak to na závěr natře skupině zbrojnošů, což je dost možná nejlépe zpracovaná bojová scéna vůbec. Bitva v Cintře působila bohužel trochu uspěchaně a stejně tak přípravy na ni, ale hlavní postavy si mě hned získaly, i přes to, že hned umřely. Jinak asi nemám výhrady. ()

Čtyři marky (2019) (S01E02)

Druhý díl je s prvním nesrovnatelný. Dějová linie mladé hrbaté čarodějky mne nijak nenadchla a Zaklínače si našel velice otravný bard. Jediný boj zde skončil dříve než začal. ()

Zrádce měsíc (2019) (S01E03)

Dobrodružství zaklínače je zde bezchybné. Části okolo čarodějné školy jsou opět slabší, ale alespoň už se na hlavní hrdinku bude dát konečně dívat. ()

O hostinách, parchantech a pohřbech (2019) (S01E04)

Tak možná první díl nebyl tak uspěchaný jak se mi napřed zdálo. Vracíme se do minulosti a plesová scéna byla po všech stránkách dokonalá. Rozhovory zajímavé a bitka úžasná, episoda je dokonce i vtipná. Jen tak dál! Dějova linie Yanifer opět spíše zbytečná, ale aspoň už to bylo zábavné a zajímavé. ()

Vzácný druh (2019) (S01E06)

Potenciál episody byl obrovský, ale dost mi vadila nelogičnost počínání jednotlivých postav. Navíc mnoho věcí zde opět nebylo vysvětleno. To vede pouze ke znechucení diváka. ()

Před pádem (2019) (S01E07)

Yen mě fakt nebaví a je k vzteku, že v seriálu dostává tolik prostoru. Ale dovysvětlení určitých prvků z počátku epizody velice chválím a proto hodnotím spíše kladně. ()

Něco více (2019) (S01E08)

Bitka mágů mohla být o poznání propracovanější a rozhodně si zúčastnění mohli připravit vhodnější oblečky na běhání po lese. Henry Cavill bohužel dostává zoufale málo prostoru a epizodu tím nezachrání. ()

Série 2 (2021) (S02)

Tato série nepřinesla nic zásadního, ani velkolepého a vůbec by nevadilo, kdyby nikdy nebyla natočena. První 4 epizody se nestalo vůbec nic a děj byl zaplněn pouze nudným tlacháním na hradě zaklínačů a na druhé straně naopak hradě mágů. Když se to konečně trochu rozjede, stále se nejedná o žádné terno, přičemž Geralt má svázané ruce s celodenní péčí o Ciri a Yenn přišla o magii a tak je zcela zbytečnou a nudnou postavou. Překvapivé vykoupení a nápravu mého hodnocení přinesla až závěrečná epizoda, jenž přinesla něco nového a zcela zásadního do příběhu. Konečně nám byla dopřána také nějaká velkolepější bitka a vcelku emotivně založené finále. Určitě bych byl raději, kdyby na režisérskou stolici pro příště usednul někdo jiný, ale aspoň nebylo sledování úplnou ztrátou času a tak hodnotím spíše kladně. 56% ()

Zrnko pravdy (2021) (S02E01)

Velice mě zklamala míra pohádkovosti, přičemž se tvůrci hodně inspirovali světoznámou Kráskou a zvířetem. 55% ()

Kaer Morhen (2021) (S02E02)

Asi mne to zaujalo více než předchozí epizoda, ale určitě to není nic moc..... První série už měla touto dobou minimálně 3 legendární scény a zde jde spíše o zmatečný maglajz. ()

Milý příteli (2021) (S02E06)

Nejlepší epizoda druhé série. Velice nápaditá bitka i smrti, bohužel to však stále postrádá Vibe první série. ()

Rodina (2021) (S02E08)

Závěrečná epizoda přinesla vykoupení předešlého zklamání z této série. Mimo nudné části z Ciriina tanečního vystoupení nemám téměř co bych vytknul. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá