Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Recenzie používateľa SpaceOdyseus k tomuto seriálu (19)

Zaklínač (2019)

1. Sezona To byla bida. Zaklinac se nesmyslne utapi v nudnych originech Yennefer a Ciri. To co by slo sfouknout par minutovym flashbackem roztahuje na nekolik dilu. A tak nam nezbyva moc casu na to, co delaji dobre. A to je Geralt honici monstra. Striga byla super, dzin chvilemi taky, ale kdyz dojde na celkovou story, tak usinam. Netflix na tom ocividne setril. Z vetsiny zaberu je videt, jak je to levne. Chybi mi tu nejake celky na prirodu a hlavne na mesta. Nechtelo se jim stavet biv kulis? Pocitace nemohli vyrenderovat vic chalup? Mrzelo me, jak dopadli me oblibene povidky. Cela zalezitost s drakem je ponizena na beckovou romantiku. Uplne se vytratila stezejni temata z knizek! Je to proste rozredena stavicka, ktera nedosahuje kniham a hram po kotniky. A co je nejhorsi, je to nuda! 2. Sezona *insert meme: "Ne! Radsi knihu!" ()

Série 1 (2019) (S01)

To byla bida. Zaklinac se nesmyslne utapi v nudnych originech Yennefer a Ciri. To co by slo sfouknout par minutovym flashbackem roztahuje na nekolik dilu. A tak nam nezbyva moc casu na to, co delaji dobre. A to je Geralt honici monstra. Striga byla super, dzin chvilemi taky, ale kdyz dojde na celkovou story, tak usinam. Netflix na tom ocividne setril. Z vetsiny zaberu je videt, jak je to levne. Chybi mi tu nejake celky na prirodu a hlavne na mesta. Nechtelo se jim stavet biv kulis? Pocitace nemohli vyrenderovat vic chalup? Mrzelo me, jak dopadli me oblibene povidky. Cela zalezitost s drakem je ponizena na beckovou romantiku. Uplne se vytratila stezejni temata z knizek! Je to proste rozredena stavicka, ktera nedosahuje kniham a hram po kotniky. A co je nejhorsi, je to nuda! ()

Začátek konce (2019) (S01E01)

Zatim me to nevzalo. Kdybych necetl knihy tak bych se asi nechyt. Nezda se vam to zmatene vypravene? Ten Cavil neni tak hrozny, jak jsem se obaval. Ale stejne me nepresvedcil. Hlas ma super, to jo. Ale jeho muskulatura mi nesedi. To, ze umi hrat jen bradou, bych jeste zkousnul. Ale typove je vedle jak ta jedle. Uvidime, co prinesou dalsi dily. Flintu do zita jeste nehazu. Abych jen nehanil, mame tu lepsi souboj na mece nez v epizode 9! ()

Čtyři marky (2019) (S01E02)

Takze Marigold tu je od bourani ctvrte steny a zpivani popickovych sragor jak od Sheerana? V druhem dile doslo na adaptaci me snad nejoblibenejsi zaklinacske povidky a ja nebyl nadseny. Certovi z pole je venovana jen mala cast epizody. Zbytek se venuje originu Yenefer a me to vubec nezajima a hlavne me to vubec nebavi. ()

Zrádce měsíc (2019) (S01E03)

Stale nesdilim nadseni. Levny a osklivy vizual rozhodne nenecha vyniknout nudny scenar s debilnimi dialogy (koukam na tebe Yennefer). Zalezitost se Strigou byla fajn. ()

O hostinách, parchantech a pohřbech (2019) (S01E04)

Zase. Skvela cast knizky je utlumena nudnym zpracovanim. Namluvy mely byt stredobodem cele serie, ale v podani netflixu to je jen fadni afera s civicim Cavillem. Honicka skrz portaly je tak nevyrazna a nezabavna, az jsem se podivoval a Dryady v Brokilonu? Ty uz levneji natocit snad ani nesly. ()

Touhy v láhvi (2019) (S01E05)

Tak tentokrat vykostili povidku o dzinovi. Ale je tu minimum Ciri, Geralt konecne potka Yen a Marigold nemuze mluvit. Takze dobry. ()

Vzácný druh (2019) (S01E06)

Veskera zajimava a provokativni temata z puvodni povidky zmizela a zustala jen beckova romantika a hnusny drak. Ne dekuji. ()

Před pádem (2019) (S01E07)

Co jsem presne nepotreboval bylo prevypravet znovu prvni dva dily. A to jsem presne dostal, plus tedy jeste tu mame podovnou rafu kouzelniku. Je to fakt bida nehodna Sapkowskiho jmena. ()

Něco více (2019) (S01E08)

Pahorek se v knihach jen zminuje. Pusobi jako takova mysticka udalost, o ktere se moc nevi a tak to melo zustat. Netflix z toho udelal beznou rozmisku mezi carodejema a par vojakama. A hlavne to udelal nudne. Jinak tu mame minimum Geralta a kdyz uz je na platne, tak v transu nebo v strasne cgi bitce. Slabe finale slabeho serialu. Druhou serii si uz nepustim. ()

Série 2 (2021) (S02)

*insert meme: "Ne! Radsi knihu!" ()

Zrnko pravdy (2021) (S02E01)

Zlepseni od prvni sezony. Konecne se tvurci zbavili otravnych a nudnych flashbacku a venuji se Geraltovi. Jen mam pocit, ze knizni predloha povidka Zrnka Pravdy mela neco vic do sebe. ()

Kaer Morhen (2021) (S02E02)

Problem s castingem pretrvava i v druhe sezone. Ani jeden zaklinac mi neprisel dobre obsazen. To je takovy problem zavolat Markovi Hamillovi? ()

Ztráty (2021) (S02E03)

Proc to proboha musi byt tak tmave? Nemuzou si kouzelnici vykouzlit zarivku? ()

Tajné zprávy z Redanie (2021) (S02E04)

Konecne se tvurcum povedla castingova parada. Graham McTavish v roli Dijkstry je Cheff's Kiss. Jen mi osobne prijde trosku skoda, ze se zbavil sveho prizvuku. ()

Ukaž jim záda (2021) (S02E05)

Moc me nebavi, jak se serial tahne. I knizni predloha o peti dilech my prisla ve vetsim tempu. ()

Milý příteli (2021) (S02E06)

Sesta epizoda je ve znameni podprumerne beckove akce. Uvodni souboj dvou kouzelniku a zaklinace je nenapadita bida, souboj s letajicim monstrem je k smichu a finale v opravdu odpornych kulisach chramu Nenneke je svou choreografii, strihem a skladbou zaberu tezce podprumerne. ()

Voleth Meir (2021) (S02E07)

Divne politicke pykle psal snad scenaristicky elev. Zbesile stridani lokaci, nulove vzdalenosti a nahoda jsou uz jen tresnickou na podprumernem dortu. ()

Rodina (2021) (S02E08)

Konecne dojde na zaklinacskou akci, ktera je teda celkem odflaknuta. Konecne dojde na nejaky poradny dej ohledne Nilfgaardu, ale jen se teasuje na dalsi sezonu. Konecne to skoncilo, dal uz asi koukat nebudu. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá