Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Recenzie používateľa Fifer k tomuto seriálu (9)

Série 1 (2019) (S01)

Moc jsem si to užil. Ale je třeba říct, že Sapkowski není o nic horší spisovatel než George R. Martin. A Hra o trůny je o level výš. Určitě hrál roli i nižší rozpočet, ale všechno na něj svést nelze. Seriál není zdaleka tak vtipný jako knihy, přitom Sapkowského postavy umí být stejně vtipné a sarkastické jako Tyrion Lannister. Trochu tomu občas chybí hloubka, která je v knihách. Nejvíc jsem byl spokojen s hudbou, hlavním hrdinou a s vyobrazením kouzel a teleportací (moc povedené). Jiné aspekty byly slabší (vedlejší postavy, čarodějové, elfové, levná triková monstra atd.). S finální bitvou o Sodden jsem také spokojen. Závěrečná píseň The Song of The White Wolf: https://www.youtube.com/watch?v=6uWWQnEsNzc ()

Zrádce měsíc (2019) (S01E03)

Střihem skákat mezi odčarováním Strigy a přeměnou ošklivky Yennefer v krásku, to byl dobrý nápad. Konečně díl, kdy si seriál buduje svoji vlastní tvář. ()

Touhy v láhvi (2019) (S01E05)

Na můj vkus tam byla Yennefer zbytečně furt nahá. Ono se to pak omrzí, když je tam ta nahota pořád. Jinak slušné zpracování. Zatím překvapivě nejlepší část seriálu je soundtrack. Tenhle "vykradenej" Nick Cave se vážně povedl. Píseň The Rose of Cintra: https://www.youtube.com/watch?v=fw4tGlegpvU ()

Vzácný druh (2019) (S01E06)

Tahle povídka o dracích (Hranice možností) je tak zamotaná, že její zkrácení samozřejmě občas zabolí. Celkem se jim to povedlo. Jeremy Crawford jako Yarpen Zigrin je celkem dobrá volba a skotský dialekt k trpasličí mluvě krásně sedí. Crawford si značně polepšil od šaškování v divadlech pod vedením Daniela a Mirjam Landových :-) .Paradoxně zatím zjišťuju, že jeden z nejlepších prvků této adaptace je soundtrack, který taky mohl skončit tragicky. Třeba balada, kterou Marigold (Jaskier) složí o Zaklínačovi s Yennefer je opravdu působivá. K poslechu zde The Sweet Kiss: https://www.youtube.com/watch?v=cW3zB_AGXIk ()

Zrnko pravdy (2021) (S02E01)

Bylo jasné, že 3 roviny příběhů byly pro běžného diváka, který nečetl knihy, příliš. Proto tentokrát vyprávíme lineárně, což je asi lepší. První díl je adaptací povídky Zrnko pravdy, kterou jsem četl asi před 10 lety, takže jsem si ji vůbec nepamatoval. Tvůrci seriálu přidali do povídky Ciri, což ale nijak nevadí. Obecně se v téhle první povídce moc mluvilo a v příběhu Yeneffer se vlastně nic zajímavého nestalo (až na konci). Nicméně Vereena, stvůra zvaná bruxa, je myslím natočená velmi dobře s efektními triky a souboj s ní mě opravdu bavil. Těším se na další díl. ()

Kaer Morhen (2021) (S02E02)

Druhý díl čerpá spíše ze Sapkowského světa, ale děje románů se příliš nedrží. Není to nutně špatně. Kaer Morhen vypadá skvěle a  boj s potvorou se také povedl. Dějová linka s Yennefer mě zatím příliš nezaujala, je dost nudná. Pevně doufám, že ve třetím dílu se začnou dít zajímavé věci i Yennefer. ()

Ztráty (2021) (S02E03)

Události v Kaer Morhen jsou OK, tam to šlape dobře. Spoilers: Ale dějová linka u Yennefer mi přišla vyloženě dementní. Vznešené čarodějky, které jsou v knize vyobrazené jako modelky, budou někoho sekat na špalku? What? Ten útěk s nachystaným koněm, kdy celá kongregace nejlepších čarodějů je není schopna zastavit? Ještě si v klidu při útěku promluví, popřemýšlí. To se fakt nepovedlo :-( ()

Tajné zprávy z Redanie (2021) (S02E04)

Tady bylo vše v pořádku. Triss, Kaer Morhen a taky Marigold je zpátky a jeho písně i vtípky si vždy užívám. Djisktra je perfektní. Rasové pogromy na elfy jsou drsné a působivé. Jen by se to mělo trochu pohnout kupředu. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá