Geralt bojuje s démonkou, která útočí na jeho nejbližší. Smyčka kolem Ciri se z vůle nejmocnějších z kontinentu pořádně utahuje. (Netflix)

agentmiky

Tak závěr trochu zklamal. Jasně, děj se přenesl zpátky na Kaer Morhen, takže si divák užil alespoň na chvíli tuto zaklínačskou základnu, ale scénáristicky mě to moc nepřesvědčilo. Kromě Geralta jsou zde všichni ostatní vyobrazení jako banda neschopných lidí. Zaklínači umírají jako na běžícím páse (?), dále se divák dočká dosti nelogických rozhodnutí. Linka se Ciri to dost zachránila, závěr s Divokým honem velice navnadil na třetí sérii. Pokud kolem toho vystaví hlavní příběhovou linku, tak se snad máme na co těšit. A Elfové paráda :) Za mě 7/10 ()

Kaka

Obstojně dramatické finále s fajn finální bitkou, avšak s trapným hlavním záporákem a prapodivnými motivacemi. Leckterý divák zřejmě očekával jiné vyústění příběhu - to politické, to ovšem zřejmě bude (kdoví jestli) ve trojce - pokud nějaká bude, vzhledem k velmi vlažným reakcím na pokračování. ()

DJ_bart

A dost pičo. Na takovou kastraci předlohy alá Jurský park fakt už nemám nervy.... Já jen doufám, že tohle je jenom příběh z paralelní sféry, a třetí řada bude o tom, jak se ve Witcher-verse setkají knižní, herní, a seriálový Geralt. U absurdního titulkovýho traileru na 'Blood origin' jsem se už jen válel smíchy po podlaze. Absolutně nepobírám, co na tom Sapkowski vidí. ()

Necrotongue odpad!

No, uvažoval jsem, jaké slovo by nejlépe vystihovalo dění v osmé epizodě, a konečně jsem na to přišel. Srágol. Knižní předloha vzala definitivně za své, a pokud je profesor Sapkowski se seriálem opravdu spokojen, je buď senilní, nebo udělal hodně dobrý obchod. Sázím na druhou možnost. Při sledování tohoto dílu jsem měl neodbytný pocit, že mě Vesemir nacpal houbičkami, protože mi děj vůbec nedával smysl. Myslím, že šlo jen o to, aby tvůrci provětrali svou CGI faunu. Stálo to prostě za prd a velkolepé odhalení identity jeho císařského majestátu by mě šokovalo jen v případě, že bych Zaklínače nikdy nečetl. Joj, to zas budou uvzdychané reakce na YouTube... / Dodatek: Tak už jsem reakce na YouTube profrčel, pochopil jsem, proč má seriál tak vysoké hodnocení, a teď je mi z toho smutno. ()

PauloZ

Nechápu to hodnocení, protože finále je nejzábavnější epizodou. Hned po té první. Akčně je to našlapané a příběh se tu v 50ti minutách posune dopředu víc než ve všech předešlích epizodách dohromady. Ps: předlohu jsem nečetel, ale jestli si to tvůrci fakt vymysleli, tak jsou to hrozní ocasi. ()

italka63

Poslední tři epizody za mne zachránily celou sérii, takový trochu guláš, leč koukatelný. Přiznejme si dámy, i kdyby to byla sebevětší blbina, nakráčí Henry s tím skromným poloúsměvem bez emocí, koukne na vás a kvůli tomuhle chlápkovi jsou vám triky a všechno okolo úplně ukradený! ()

Colby Sawyer

V dalším díle seriálu "jebeme na předlohu" si pod drobnohled vzala Lauren zaklínače a udělala z nich naprosto neschopné idioty. Zaklínači mají sice extrémně vylepšené smysly, aby vycítili každou hrozbu a pokud nestačí ani ty, tak mají ještě medailony, které v případě hrozby vibrují. Na tohle všechno se samozřejmě zapomnělo, takže když jim chodí po hradě vraždící démon, s nikým to ani nehne. Pak se objeví dva bazilišci, jejichž zabíjení je jejich "denní chleba", tak skupina deseti elixíry nadopovaných zaklínačů je nezvládne porazit, aniž by jich půlka při tom pochcípala. Celé posednutí Ciri démonem byl velký bullshit, jednak jsme tam měli otravnou snovou sekvenci (fakt bez toho asi nemůže být ani jeden díl), která měla jen připomenout jakže to vlastně vypadal Ciri tatík, druhak jsme tam měli totálně ubohé vymítání, které vyřešilo to, že si Yennefer podřezala žíly? Tady je opravdu logika hadr. Korunu tomu všemu nasadilo, že Voleth Meir je jezdec, respektive jezdkyně, Divokého Honu, to znamená úplně normální elf? Jakoby co to kurva je? Tohle nepsal snad nikdo při smyslech. Když už jsme u elfů, tak mimo jedné masové vraždy nemluvňat, která tam měla nevím jaký efekt mimo "šokování", ta linka kolem Francesci byla úplně ale úplně k hovnu. Elfové na začátku byli v lesích ve válce s lidmi, na konci jsou v lesích ve válce s lidmi... tady je posun opravdu nulový, takže čtvrtina stopáže druhé série padla vniveč. Politikaření severských vladařů a mágů tam zatím je stejně bezvýznamné jako linka elfů a působí, že ho tam dal někdo jen jako záminku, aby si mohl odškrtnout položku v seznamu. No a na závěr tu máme cliffhanger s Emhyrem, který z nějakého důvodu vypadá jako kdyby právě vylezl z hospody po flámu, je reálně mladší než Cahir (kolik těch miscastů ještě bude?) a rozkřikuje, že Ciri je jeho dcera? Já chápu, že to je asi cool zakončení, ale parádně tím zabili další obrovskou část knih, teď by byl dobrý bizár, kdyby se jich začli držet, to bych na jednu stranu rád viděl v mainstreamovém médiu, i když po GoT už by to asi nemělo ten efekt... ()

Lenka.Vilka

Nad komentářem posledního dílu jsem si musela popřemýšlet. Nejde o to, zda se mi líbilo nebo nelíbilo. Rozhodně líbilo. Jenom jsem měla tak trochu pocit, že si se mnou tvůrci hrají. Protože to na mě bylo prostě strašně rychlý v poměru děje předchozích dílů. Byť dějově luxusní. Jistě, posednutí je posednutí, a zde je důležitější to po něm. Jenom jsem doufala, že v něm budeme trochu déle. Sice to nebyla Ciri, ale bylo fajn pozorovat tu její pěknou, jak všechny zbombí  :D  bylo to strašně fajn. Teaser na konci za mě v pohodě. Zatím to vypadá dobře  :) ()

Sany33

Príbeh: Tak a o Cirile a jej prastarom pôvode vedia definitívne všetci a tak tretia séria bude v znamení kto Geralta, Yenn a Ciri skôr dobehne. Ciri posadne démon s ktorým musí bojovať nie len ona sama ale v reálnom svete aj Geralt a Yenn. Elfovia zahajujú krvnú pomstu na Redániu a konečne nám je predstavený "Biely plameň" a "Divoký hon". Prevedenie: Súboj s démonom v Kaer Morhen je splnený sen celej série, ktorá sa od druhej časti neskutočne vlečie a toto je satisfakcia za to že som to dotiahol ja, ako divák do konca. Yenn je každou časťou odpudivejšia a jej rozhodnutia sú na hrane imbecility ale na to sme si už zvykli. Teším sa na tretiu sériu lebo táto posledná časť celkom dobre zamiešala karty.  90% ()

psychoJoa odpad!

Jedna věc, zaklínači si sundávají medailony na noc… jinak už to tuplnem nedává smysl. No… už to znovu asi neudělají. Haha. Vtípek. Jo… a, to že tam teda pobíhá babka s kudlou nikoho nezajímá, protože tam dramaticky šoupneme záběr na Geralta, jak svým pomalým vedením všechno vstřebává. Juch. A prostě ji tam nechají běhat, ať si to užije že. Pak si hezky přihnem z lahviček a najednou nojo, Eskela jsme zabít mohli ale dál zabíjet už nemůžeme, bo naděje a jiný hlouposti. Normálně to funguje naopak, že. Nejdřív se to zkusí a až pak se jedná. No nic. Obraťme list. Je tu třeba zrádkyně Yen, na kterou všichni plivou, ale asi ji nikdo neřekl, že ji tam teda nechcou, protože tam furt je. A čarodějové, kteří mají vědět všechno, jen sedí u kafíčka a řeší, že Tris jim nechce nic říct, protože kdo ví, má mindrák. Pak jsou tu elfové, které dohání fest kocovina, ale i tak dokážou zdrhnout před Nilfgaardem. Marigold pak dostane důležitý úkol, předat kámen. Jo, triviální, že? Největší vtip epizody? Hledání Ciri v její ložnici. Jakože haha! Jako když Menšík hledá Růženku v záhonu. Vtip dvě? Na co kouzla a formulky, když stačí ječet, na co víc breberek, když určitě postačí dvě, ehm, tři. Fakt si užívám, jak jsou zaklínači neschopní a Geralt jen čumí. A pak najednou sejme dvakrát větší bestii, sám. To jsou ostatní z jiného těsta nebo co? Asi Geralt dostal jinačí elixírky. Ciri bylo až moc snadné tahat celou dobu za nos. Franceska si hraje na krále Heroda a mezitím je tenhle seroš reklamou na krystalky a šutry. Oujé. Protože jeden šutr vás zbaví hejtu. Tak to aby si všichni nakoupili po kilech, páč se tohle jinak nikomu asi líbit nebude. V tomhle díle jinak vidíme, jak má Geralt nastavené priority, chichi. Jo a víte co? Až budu státnicovat, prostě si řeknu, že v sebe věřím a vono to vyjde, i kdybych nic neuměla, protože víra je základ. A ptáte se, jaký je von ten super závěr? Haha, opět se vracíme na západ a vypisujeme odměny typu: wanted dead or alive. A neodpustím si řečnickou otázku na závěr. Nedotkne se sov, že se z bílé stane tmavá? Hmmm… ()

Milano33

Veru srdce mi láme hovoriť o Zaklínačovi v negatívnom svetle, nakoľko sa považujem za skalného fanúšika Sapkowskeho sveta, a ako jednému z mála sa mi nesmierne páčila aj 1. série, tu budem asi v menšine. Ale tento umelo vykonštruovaný príbeh, ktorý sa na môj vkus až príliš výrazne odklonil od predlohy, ma v niektorých aspektoch celkom sklamal. Posadnutá Ciri pustoší priestory v Kear Morhen, po jednom podrezáva zaklínačov, otvára portály do sfér, z ktorých vyliezajú Bazilišky, nemá to ani hlavu, ani pätu. Na druhú stranu efekty, kamera, strih i samotný priebeh akčných scén boli prvotriedne zvládnuté. Ciri je vnorená do ilúzie, v ktorej je nútená zvádzať vnútorný boj. Yen sa snaží vykúpiť tým, že na seba vezme Voleth Meir. A na úplnom konci uzrieme prízraky Mörhoggu, Divoký hon. Odhalenie Empyra si mohli tiež nechať radšej napotom. ()

kenkaku

Tak tohle je scénáristické selhání finále řady nejhrubšího zrna. Děj rozjede největší průser série a místo sledování “jak to dopadne” sledujeme retardované (a zbytečné) halucinace a trable ušaté utiskované menšiny a těch MILFněco… nemluvě (opět) o konci bez konce. Tahle řada opravdu zklamala a závěr to jen utvrdil. ()

WathanajX

No od první série se jaksi svět Zaklínače nějak smrsknul. Já si totiž jinak neumím vysvětlit to jejich neuvěřitelně rychlé cestování. Postavy si pro ulehčení děje nesmyslně lítají sem a tam aniž by to bylo alespoň trochu reálné. Elfové fňukají fňuk fňuk nikdo nás nemá rád búú máme špičaté uši béé. Jak ještě daleko můžou tvůrci zajít, než konečně s touhle zasranou komedií skončí. Já už opravdu nevím, co k této zbytečné dějové lince napsat. Je mi z téhle nesmyslné a ubrečené části seriál dost blivno. Neuběhlo ani deset minut dílu a už se pomalu plazím po podlaze nad debilitou Yennefer ale bohužel i zaklínačů, Marigolda nevyjímaje. Po baráku jim běhá Ciri posedlá Babou Jagou a Marigold si v klídku vyspává kocovinku a mele nesmysly, Yen vaří, kdo ví co a posílá Marigolda za Geraltem s kamenem?! Skupinka zaklínačů je tady vykreslená jako parta neschopných idiotů, která ani po vypití veškerých lektvarů nedokáže najít démonku v těle Ciri. Ale pohoda spousta času jen zase nesmyslné dialogy o hovně…  Mezitím je Ciri na Baba Jaga tripu a sní si o bále. Pak se náhle opět objevuje ten pitomý monolit (my se ho snad nezbavíme) a z něj opět překvapivě lezou pitomý verze dinosauro-bazilišků. S nimiž si pitomí zaklínači nedokážou poradit, přestože zabíjení takových pitomých potvor je jejich denní chleba. Geralt místo toho, aby něco dělal, když mu doslova za zády umírají kamarádi stojí a čumí a mele na Ciri kecy patřící spíš do seriálů pro náctileté. Vážně celou dobu jsem čekala, že odněkud vyskočí Vin Diesel poplácá Geralta po rameni a s velkou vážností prohlásí "rodina". Na závěr vší té debility přichází Yen, která svůj slavný dryák, jež celou dobu míchala rozbije a podřezává se což Ciri nakonec zachrání?! Tady už končí veškerá logika seriálu, s jehož slavnou předlohou si tvůrci opakovaně vytřeli – vy víte co. A aby toho nebylo málo elfové běhají po městě a páchají dětský holocaust a na závěr nám seriál předhodí nečekanou postavu, která hlásá, že je otcem Ciri?! Tady jsem už asi zkolabovala, jelikož mi v té neskutečně nudné směsici politikaření nesmyslných dialogů apod. uniklo, kdo že to vlastně je a proč se jeho odhalení tvářilo jako taková senzace…Nevím, co mě dělí od odpadu. Hodnocení: (1*) ()