Geralt požádá o pomoc prostého barda a Yennefer pochopí, jak je Ciri jedinečná. V předvečer návštěvy císaře Emhyra v Cintře začíná atmosféra houstnout. (Netflix)

Kaka

Ukrutně nudná epizoda. Politický propletenec je neobratně napsaný, průměrně zahraný a s šíleně táhnoucí se, bez dramatického oblouku. Jedině scéna hostiny stojí za to, zbytek zmizí z paměti okamžitě při závěrečných titulkách, ne-li dříve. ()

darkrobyk

Pěkný propletenec, kdy na malém časovém prostoru divák navštíví řadu míst a sleduje spousty postav. Intriky pokračují, elfové se ukážou jako problém (já téhle rase nikdy nevěřil) a ze špióna se může vyklubat zrádce. Nejlepší je pak výživný masakr vojáků, kdy létají hlavy a krev stříká až na kameru. Jak já jsem rád, že znám jen komiksy, a tak tu nemůžu fňukat, jak seriál nerespektuje knižní předlohu. Je mi to jedno. ()

DJ_bart

Děvkař, chlípník, lamač srdcí a bard Marigold zachraňuje celou show seč mu síly stačí – to samý platí i o Henrym Cavillovi, který musel dokonce jednou seřvat producenty za to, že nerespektují knižní látku. A právě při sledování toho, co tu tvůrci předváděj za ultimátní shitfest, mě jímá takový zoufalství, že by mi ani nevadilo, kdyby Netflix všechny budoucí plány s touhle amatérskou parodií smetl ze stolu.... a velmi mě to mrzí. ()

Necrotongue

Sedmá epizoda byla zčásti vtipná (aniž by to tvůrci zamýšleli) a zčásti až nevkusně nelogická. Zajímalo by mě, jak se politicky korektně nazývá černý elf. Afroelf? Asi ne, protože Afriku snad tvůrci do seriálu neimplementovali. Alespoň v to doufám, i když... To musí být fakt peklo, když je někdo jiného druhu a i v rámci svého druhu je rasovou menšinou. To už je menšinou na druhou. Věřím, že Netflix nepromarní tuto jedinečnou šanci k vytvoření postavy černého gay elfa. Tři mouchy jednou ranou! K ději toho mnoho napsat nemohu, to už velmi fundovaně zvládla psychoJoa. Parta trpaslíků mi dala zavzpomínat na nejlepší časy ostravsko- karvinského uhelného revíru. ()

agentmiky

Konečně buddy dvojka (Geralt s Marigoldem) na scéně, Joey Bates se pro tu roli barda fakticky narodil. Linka s Elfy se taky slušně zamotala. Čeká nás v závěrečném díle asi slušná podívaná. Tak doufám, že seriál zakončí v obstojném duchu. Za mě si sedmý díl odnáší 7,5/10 ()

Colby Sawyer

Geralt s Marigoldem tahají seriál nahoru, ale bohužel mají v celém tom patosu tak malou roli, že to v podstatě nemá efekt. Tahle epizoda se nese ve znamení teleportování a zjevování se přesně v perfektní chvíli. Nevím, jestli tvůrci tu mapu fakt ani neviděli, nebo jsou prostě neschopní napsat přesuny postav tak, aby to v rámci světa mohlo dávat smysl. Jasně asi dvakrát se slovo teleport použije, ale většinou mají všichni jen turbo v zadku zřejmě. Člověk, který píše příběh, kde se postavy v určitých časových horizontech přesouvají, musí, nebo by aspoň měl mít jakousi mapu, aby byla představa o tom cestování reálná, protože překonávání stovek kilometrů v horiznotu pár minut působí směšně v jakémkoliv příběhu i žánru. Místy je fakt tragická režie, kdy pukne hradba a z toho je rovnou střih na vojáky, kteří už jsou kilometr od hradeb, ale pro Ciri s Yen to byly tak tři vteřiny. Příběh kolem Fringilly a elfů je z ranku mr. obvious akorát se ty věci dějou dost debilně, paralýza důstojníků nedává smysl a i když to hodně přitáhneme za vlasy, tak ono načasování je až příliš přesné, takže to celé působí hloupě. Stejně hloupě asi jako vražda prvního elfského mimina po desítkách let, které je sice posvátné, ale ne tak moc, aby ho třeba někdo nějak rozumně hlídal. Dění v Aretuze je jen taky takový filler, kde jsou všichni extrémně dramatičtí, ale reálně se tam nic kloudného neděje. Rád bych připomenul, že Aretuza je čistě dívčí střední škola pro čarodějky, přítomnost všech těch čarodějů a vedení Bratrstva obecně nedává smysl, ale to je jen takový fun fact. Geralt se teleportuje do Oxenfurtu, kde hned najde Marigolda, se kterým hned za městem najdou Yarpena, se kterým hned během dvaceti minut překonají půl kontinentu a objeví se v Cintře u Ciri s Yen v perfektní chvíli, u Yen s Ciri, které štvali koně stejných dvacet minut a přitom překonali asi tak setinovou vzdálenost. Finále s Voleth Meir je tak brakové, jak jen může být a to, jak tuhle smyšlenou postavu používají, je vskutku tristní, protože vlastně může za všechno, co se v téhle sérii děje, aneb jsme moc mizerní scénáristi, abychom vymysleli smysluplnou návaznost dějových linek, takže sem vždycky, když se nám to bude hodit, šoupneme OP postavu, která děj posune, kam chceme. Seriálová Yen s tou knižní měla pramálo společného už od začátku, takže pokus zabít Ciri je jen pomyslný hřebíček do rakve knižní postavy, jestli se v další sérii tvůrci budou snažit mezi nimi vytvořit ono mateřské pouto, tak to bude nanejvýš stupidní. V tomhle díle byla taky Lydia, která není knižní Lydiou a proto mimo jiné mluvila, ale zřejmě dostane aspoň knižní vzhled... Samozřejmě tím, co možná nejdebilnějším způsobem. Její zkoumání krve totiž spočívá v tom, že si ji kydne na ruce a pak jí začne očmuchávat, no nejsou s Riencem dvojka k pohledání... ()

Sany33

Príbeh: Yenn berie Ciri otvoriť bránu aby znova nadobudla svoje schopnosti. Geralt sa stretáva s Marigoldom a trpaslíkmi a vydávajú sa ich hľadať. Elfovia vzdorujú Nilfgardu. Tesaia podlieha citom a je nerozvážna. Redania špehuje všetko z diaľky. Prevedenie: Autori seriálu sa rozhodli hrať na ""Game of Thrones" ale moc im to teda nejde. Hlavná dejová linka je fajn ale tie politické hry ma už unavujú do deja vstupuje množstvo nových postáv, ktoré si ako divák neviem zaradiť a je to pre mňa mätúce. nerozumiem ani pohnútkam všetkých kráľovstiev získať Ciri a už vôbec nerozumiem prečo sa na ňu Geralt nevybodne. 35% ()

psychoJoa

Tak co teda ta šamanka chce? Aby ji zachránil? Nebo aby vynadal Yennefer? A nebo aby si teda začal všímat, co Ciri chybí? A od kdy Neneke taky umí portály? Jo aha… tady očividně na koni jezdí jen Geralt. A teda holky, když už portály došly a o chudáky koně se nemá kdo starat, když jsou všichni kolem mrtvý. Jinak hurá, mutagenní lektvar k něčemu byl, lol… Jinak, je super, že Ciri na ty chudáky koně tak myslí, že je taky přenese na druhou stranu… a co už, já jsem z toho tak frustrovaná, že si tady to srdíčko dovyliju. Chtěla bych znát ten rulíkový recept, který z ničehonic zabere ve stejnou chvíli - fakt boží! A další autentická reakce: jeee další díra! Juchů! A téhle už si i všimli! A očividně je tahle zemička fakt maličká, když všichni stihnou dorazit včas, aby se Yen dál neztrapňovala s klackem. A ejhle, zase pojednou zpátky, že je to furt baví. Babice se nám konečně taky jen nechechtá, ale dokonce hoří. Je však hustý, že do téhle doby na světě nebylo dost utrpení a bolesti, ze které by mohla čerpat. Očividně to první zaklínači a tvůrci zapomněli trošku domyslet. Jo a jak to tu furt někdo přirovnává ke GoT, ehm… tak to asi těžko. GoTko bylo totiž hell promyšlený, tady je to jen na oko jakože hrozně složitý, ale když fakt posloucháte, co říkaj… tak vlastně řeší děsně povrchní věci, které jsou o ničem. Kdyby to bylo GoT, už máme tak pátou generaci hlavních hrdinů, protože by se všichni pletichama zničili. Tohle má tedy s GoT společné to, co má tenhle zaklínač se zaklínačem z knih a her. Jak poetické, že. ()

Milano33

Marigold si veselo pospevuje a vedie úsmevné konverzáciu s myšami. Avšak cesty nášho zaklínača a barda sa opäť skrížia, keďže Geralt vyslobodí Marigolda z väzby, načo nasledovalo vrele objatie a uspokojivé udobrenie. Nezhody z minulosti boli hodené za hlavu a plne sa sústredia na ich spoločnú misiu. Po ceste narazia na trpaslíkov, medzi ktorými bol aj dobre nahláškovaný Yarpen. Yennefer hnaná svojou vnútornou potrebou získať späť mágiu, ktorá jej bola odoprená, pokračuje v manipulácii Ciri. Yen sa síce nakoniec spamätá, ale to už bolo neskoro a stráca Geraltovu aj Cirillinu dôveru. Taktiež dôjde k vyslobodeniu démonickej pramatky Voleth Meir, ktorá posadne Ciri. Tu žiaľ nastáva zreteľný odklon od knižnej predlohy. Tissaia zradí dôveru Triss, keď vyzradí jej tajomstvo o Cirinom pôvode. ()

kenkaku

Přiznám se, že jsem rozpačitý. Na jednu epizodu se toho hrozně moc děje (a přitom se děj nikam nepohnul). Prostě věci se jen zkomplikovaly. Připadá mi to jako pouhá vycpávková epizoda (která ještě začíná krákoralem). ()

WathanajX

Při psaní komentáře jsem se na chvíli zasekla. O čem vlastně psát? Tak nějak si všímám, že opakuji neustále jedno, a to samé pořád dokola. Ale když už jsem s tím začala tak se to budu snažit alespoň nějak dokončit. Začala bych asi tím, že na rozdíl od knížky zde doufám, že už nebudeme mít s prapodivnou Nenneke tu čest a že jsme se jí už konečně zbavili. Kromě toho, že Yennefer divně zdrhla divným portálem na divné místo aby "obětovala" Ciri se prakticky opět nic tak zajímavého neděje. Děj skáče sem a tam z místa na místo stejně jako postavy. Opět nesmyslně a trošku taky nepochopitelně. Jak to všichni dělají nevím. Naštěstí Geralt, ani nevím jak, najde Marigolda kterak zakládá kapelu s hlodavci a konečně je tato dvojka opět pohromadě. Naštěstí také převážně pro dámské publikum Marigold svléká košili a je aspoň chvíli i na co koukat. Příležitost ke koupeli dá dvojici dohromady i s naší partou starých známých trpaslíků. Musím říct, že nezklamali. Já jsem za ně byla opravdu ráda, protože konečně jsem se smála, a to ne ze zoufalství ale proto, že s těmihle chlapíky je vždycky legrace. I když teda jako praví trpaslíci moc nevypadají ale co. Jen je škoda, že tady se jedná o další odklon od knížky, na který jsem se moc těšila a to sice, že výprava s trpaslíky byla tady úplně o něčem jiném a my tak přišli a další skvělou povídku. Co se týče děje jinde, a to konkrétně kolem Fringilly, tak tady mě pobavil její nápad s ochromením a zabíjením vojáků. Scénáristé asi hodně koukají na AHS jako já. Je tam totiž jedna scéna, která je této tak podobná až je to do očí bijící. Graham McTavish (jméno jeho postavy si nepamatuju) mezitím vaří guláš, což je to jediné, co jsem z děje kolem něj chytila asi tak to bylo zajímavé. Mezitím Ciri s Yennefer kvapem letí k Cintře, kde Ciri opět dělá díry do země. To bleskově letí přímo vesmírnou rychlostí omrknout skupinka vojáků (přesuny postav jsou čím dál tím zábavnější a hlavně rychlejší). Přímo až hystericky jsem se smála kterak se Yennefer chopila větve a neohroženě s ní k všeobecnému pobavení mává všude kolem sebe. Její neschopnost v této sérii je tak donebevolající, že je mi jí až opravdu líto. Ale nezoufejme najednou z ničeho nic, kde se vzal tu se vzal Geralt za doprovodu své pidi družiny. Nic proti trpaslíkům ale tady už jsem opravdu smíchy brečela z toho, jak se chrabře za doprovodu dramatické hudby vrhli na vojáky. O konci tohoto dílu jsem měla podobné pocity. Geralt s Yen se najednou ocitají u chaloupky na kuří nožce a já se jen divím se, že tam nepotkali i Ivánka, jak křičí ke mně čelem a k lesu zády. Jako komedie tahle série dobrá ale smích mě jisto jistě přejde až se vrátím opět ke knížkám. Ale jak říkám aspoň jsem se v tomto díle bavila. Hodnocení: (3*) ()

tenebrae86

Zatím úplně nejhorší díl... Úroveň nudy se nebezpečně blíží smrtícímu stupni a já začínám mít z těch elfích sraček pořádný bolehlav. Režie Louise Hooperové je naprosto sterilní a opět tu není vůbec žádný děj, natož nějaké dobrodružství nebo akce. Jen nezajímavé intriky a ubíjející politické kecy. Geralt s Yennefer jdou po lesní cestě a řeší problémy, střih, dva šerední elfové jdou po nádvoří a řeší problémy, střih, dva škaredí chlápci sedí u stolu a řeší problémy, střih, Ciri jede na koni a řeší s Geraltem problémy, střih, ohavná elfka řeší problémy s ještě ohavnější nilfgaarďankou, střih... a pořád takhle dokola. Snad jen scénka s rulíkem zlomocným byla dobrá, ale za 55 minut to bylo žalostně málo. A do toho ty neustále "fuckující" čarodějky, to mi přijde strašně na sílu, až směšné. Nejvíc to zabila Ciri, když se jí nepodařil "vykouzlit" most, jak zoufale a procítěně zařvala: "KURVAAA"!!! To jsem málem umřel smíchy. ()

LachtanShows

Já jsem letos Witcherovi opravdu držel palce a snažil se všechny přesvědčit, že se o takovou transformaci vysokých očekávání v naprosté zklamání nekoná, závěr série mě ale bohužel utvrzuje v tom, že laik, světem Zaklínače nepolíben, by měl tento seriál raději úplně vynechat. ()