Geralt požádá o pomoc prostého barda a Yennefer pochopí, jak je Ciri jedinečná. V předvečer návštěvy císaře Emhyra v Cintře začíná atmosféra houstnout. (Netflix)

DJ_bart

Děvkař, chlípník, lamač srdcí a bard Marigold zachraňuje celou show seč mu síly stačí – to samý platí i o Henrym Cavillovi, který musel dokonce jednou seřvat producenty za to, že nerespektují knižní látku. A právě při sledování toho, co tu tvůrci předváděj za ultimátní shitfest, mě jímá takový zoufalství, že by mi ani nevadilo, kdyby Netflix všechny budoucí plány s touhle amatérskou parodií smetl ze stolu.... a velmi mě to mrzí. ()

psychoJoa

Tak co teda ta šamanka chce? Aby ji zachránil? Nebo aby vynadal Yennefer? A nebo aby si teda začal všímat, co Ciri chybí? A od kdy Neneke taky umí portály? Jo aha… tady očividně na koni jezdí jen Geralt. A teda holky, když už portály došly a o chudáky koně se nemá kdo starat, když jsou všichni kolem mrtvý. Jinak hurá, mutagenní lektvar k něčemu byl, lol… Jinak, je super, že Ciri na ty chudáky koně tak myslí, že je taky přenese na druhou stranu… a co už, já jsem z toho tak frustrovaná, že si tady to srdíčko dovyliju. Chtěla bych znát ten rulíkový recept, který z ničehonic zabere ve stejnou chvíli - fakt boží! A další autentická reakce: jeee další díra! Juchů! A téhle už si i všimli! A očividně je tahle zemička fakt maličká, když všichni stihnou dorazit včas, aby se Yen dál neztrapňovala s klackem. A ejhle, zase pojednou zpátky, že je to furt baví. Babice se nám konečně taky jen nechechtá, ale dokonce hoří. Je však hustý, že do téhle doby na světě nebylo dost utrpení a bolesti, ze které by mohla čerpat. Očividně to první zaklínači a tvůrci zapomněli trošku domyslet. Jo a jak to tu furt někdo přirovnává ke GoT, ehm… tak to asi těžko. GoTko bylo totiž hell promyšlený, tady je to jen na oko jakože hrozně složitý, ale když fakt posloucháte, co říkaj… tak vlastně řeší děsně povrchní věci, které jsou o ničem. Kdyby to bylo GoT, už máme tak pátou generaci hlavních hrdinů, protože by se všichni pletichama zničili. Tohle má tedy s GoT společné to, co má tenhle zaklínač se zaklínačem z knih a her. Jak poetické, že. ()

molcan2

Pre niektorých ľudí to nemusí byť najlepšia séria na svete, ale na úrovni, ktorú chceli v tejto sérii, nemôžem poprieť, že som si to užíval od začiatku do konca. Po úteku Yennifer a Ciri je ich spoločná cesta úžasná, naučiť Ciri nejaké menšie kúzla a potom spôsobiť oveľa viac škody ako úžitku ma vedie k presvedčeniu, že to bude dobrý koniec série! Geraltov otravný malý brat Jaskier, ktorý sa dostal z väzenia, bola jednoducho skvelá scéna, pesnička na to, ako ľahko odpraví strážcu, bola skvelá na pohľad. Určite boli ozdobou prvej série a byť opäť spolu, to bude skvelé vidieť. Celkovo sa mi páči, že koniec seriálu by mohol ísť perfektne z hľadiska netflixového seriálu, ale z hľadiska kníh to bude úplne iné. ()

Milano33

Marigold si veselo pospevuje a vedie úsmevné konverzáciu s myšami. Avšak cesty nášho zaklínača a barda sa opäť skrížia, keďže Geralt vyslobodí Marigolda z väzby, načo nasledovalo vrele objatie a uspokojivé udobrenie. Nezhody z minulosti boli hodené za hlavu a plne sa sústredia na ich spoločnú misiu. Po ceste narazia na trpaslíkov, medzi ktorými bol aj dobre nahláškovaný Yarpen. Yennefer hnaná svojou vnútornou potrebou získať späť mágiu, ktorá jej bola odoprená, pokračuje v manipulácii Ciri. Yen sa síce nakoniec spamätá, ale to už bolo neskoro a stráca Geraltovu aj Cirillinu dôveru. Taktiež dôjde k vyslobodeniu démonickej pramatky Voleth Meir, ktorá posadne Ciri. Tu žiaľ nastáva zreteľný odklon od knižnej predlohy. Tissaia zradí dôveru Triss, keď vyzradí jej tajomstvo o Cirinom pôvode. ()

Necrotongue

Sedmá epizoda byla zčásti vtipná (aniž by to tvůrci zamýšleli) a zčásti až nevkusně nelogická. Zajímalo by mě, jak se politicky korektně nazývá černý elf. Afroelf? Asi ne, protože Afriku snad tvůrci do seriálu neimplementovali. Alespoň v to doufám, i když... To musí být fakt peklo, když je někdo jiného druhu a i v rámci svého druhu je rasovou menšinou. To už je menšinou na druhou. Věřím, že Netflix nepromarní tuto jedinečnou šanci k vytvoření postavy černého gay elfa. Tři mouchy jednou ranou! K ději toho mnoho napsat nemohu, to už velmi fundovaně zvládla psychoJoa. Parta trpaslíků mi dala zavzpomínat na nejlepší časy ostravsko- karvinského uhelného revíru. ()