Geralt jednu přítelkyni ztratí, jinou najde a taky pomůže Ciri zjistit víc o jejích schopnostech. Cahir nutí Fringillu, aby se soustředila na jejich hlavní cíl. (Netflix)

Kaka

Vynikající souboj, která dá matně vzpomenout na absolutní vrchol jedničky v Blavikenu. To vše ve vizuálně atraktivním provedení a ve skvělých interiérech spirituálního kláštera. Zbytek už je jen více či méně povedená vata, která připravuje půdu pro finále. Avšak příprava začíná být příliš dlouhá, strnulá a ukecaná. ()

darkrobyk

Napínavé od začátku až do konce. Mně by vůbec nevadilo, kdyby šlo o čistou konverzačku, byť akce nejen s monstrem je fajn. Podobně jako ve Hře o trůny je hlavním motivem boj o moc. Ten ale nestojí jen na válčení a zabíjení, nýbrž především na intrikách, dohodách, podrazech, pletichách, tedy na politice. Jsem rád, že nejde o nonstop akci, nýbrž právě o politikaření, čímž dostává seriál obecný a nadčasový rozměr. Jen tak dál... a zaklínač se po velmi dlouhé době konečně usmál. ()

Necrotongue

Tak jsem měl pro změnu chvílemi pocit, že se něco děje, což mi příjemným způsobem narušovalo zbytečně košaté dialogy, jež musí být pro diváky, kteří nečetli předlohu, dost matoucí. A to je zajímavý paradox; pokud jste knihy nečetli, nemůžete se v situaci plně orientovat, pokud máte načteno, musí vás vývoj překvapit (když už ne přímo zklamat). Pobavilo mě, že se zde mluví o časované náloži (i když jen obrazně), co asi přijde příště? Epizoda mi přinesla dvě poučení: 1) elfky rodí dokonale čisté a suché děti (holt jiný druh, jiný mrav), 2) kam čert nemůže, nastrčí černošku s velmi přehnanou mimikou v doprovodu Inda. Pardon, ale to multirasové obsazení je tu protlačeno tak na sílu, až je to směšné (nebo trapné...). 3*- ()

agentmiky

Což o to, setkání Geralta s Yennefer jsem přivítal s otevřenou náručí, panuje mezi nimi skvelá chemie. Došlo i kratší souboj monstrem (černohor) a v závěru pěknou řežbu s lidskými protivníky. Neumím se i tak ale ubránit pocitu, že ten díl toho moc jiného divákům nenabídl. Za mě 6,5/10 ()

Colby Sawyer

Tenhle díl začíná bojem s monstrem, což asi dost lidí nadchne, já tam viděl CGI, které není hodné vlajkové lodi Netflixu a fakt, že je škoda, jak tvůrci vůbec nepracují s monstry jako s normálními živočichy, kteří jsou součástí ekosystému, ale radši si tam házejí random kamenná monstra z monolitu. Cesta dále vede do chrámu Melitelé v Ellanderu, akorát tam žádný Ellander v okolí není vidět a chrám zřejmě někdo na sever teleportoval někde z orientu. Poprvé tu tedy není jen miscast postavy (Nenneke je černá, není to starší baculatá dáma a není to dokonce ani kněžka, protože nadává tak, že by se za to kdejaký dlaždič nemusel stydět), ale nově tu máme i miscast budovy, což už mi přijde jako vrchol komedie. V chrámu má dojít k osudovému setkání všech tří hlavních postav, ale ono setkání má přesně nula emocí. Yennefer se tam vzala nějak náhodně (baba Yaga jí z volné chvíle teleportovala?) a vypadá jako mladší sestra Ciri a ne jako někdo, kdo by vůči ní měl zaujmout roli matky. Mezi ní a Geraltem není prakticky žádná chemie, a tak polibek při shledání působí jako jedno velké meh. Rience nějak našel Kaer Morhen jak největší génius a pak zaskočil s bandou nádeníků do chrámu, aby se zase choval jako dement. Přepínání mezi geniálním a idiotským Riencem působí fakt nevhodně. V jednu chvíli je to mistrovský stopař, který porazí zaklínače s čarodějkou, jen aby o chvilku později nedokázal otevřít dveře nebo se třeba choval jako člověk, který má někoho unést a ne rozmlátit chrám. V Cintře se jede smyšlená linka elfů, která stále postrádá pro širší děj nějaký větší smysl, než aby jen udržovala postavy v povědomí diváků. Fakt mě mrzí, že jména Cahir a Fringilla plácli tvůrci zrovna na tyhle dvě postavy, protože v porovnání s knihou to s každou další epizodou ztrácí jakýkoliv smysl, který to kdy mohlo mít. Tahle linka totiž zcela popírá esenci Zaklínače a je jen lacinou dojičkou rádoby emocí. Málem bych zapomněl na Istredda, který chudák asi bude fungovat jako zmatená wikipedie pro diváky. Tentokrát vysvětluje ve spojení s Codringherem a Fennem, který ve této verzi je z nějakého důvodu ženou, což moc nechápu, protože mi nepřijde, že by seriál měl málo ženských postav. U cliffhanngeru s Triss mě pobavilo, že dle Netflixu se evidentně každý čaroděj může teleportovat kamkoliv na Kontinentu, klidně i k někomu na záchod :D ()

Sany33

Príbeh: Geralt a Ciri sa vydávajú do svätyne Melitalé aby zistili aký je rozsah Ciriných schopností. Cesty Geralta a Yenn sa zase raz prepoja ale iba na chvíľu nakoľko Yenn ide za svojimi chamtivými pohnútkami. Prevedenie: Konečne trocha boja a šermiarskeho umenia. K tomu si pripočítajme, že mág ktorý ovláda ohnivú mágiu je veľmi dobre obsadený a odčítajme si že Yenn vypadá ako cigánka z druhej cenovej. Ale aj tak sa táto časť svojím drivom najviac podobala našľahanej prvej sérií. 90% ()

psychoJoa

No, nic moc, stále je to ukecané, pomalé a primitivní. Ale zajímavé to je… tak třeba je zajímavý, že při souboji ctíme divoký západ a čekáme, než se ženy a děti odeberou do bezpečí. Borec se pak sice teleportuje na Kaer Morhen, ale přes dveře by to nebylo ono a co kdyby holky nestihly utéct, že. Ciri své dospívání bere moc vážně a pořád dumá nad filosofickýma věcma… já té holce prostě nerozumím, co teda chce. Nebudu mluvit o tom, jak jsem fakt v šoku z toho lázeňského komplexu a holohlavé šehrezády… tak si totiž fakt představuju neutrální půdu pro zraněné a chudé. Pokus o vtip s velkým nádobíčkem byl pak spíš výsměch než pokus o humor a zanechal trpkou pachuť. No… furt čekám, že to teda nějak vylepšej a ono nic. Sice větší rozpočet, ale taky větší propadák, to jak se v dnešní době povede… ()

Milano33

Geralt a Cirilla sa vydali navštíviť svätyňu Melitelé v Ellanderu, kde sa Ciri má oboznámiť so svojimi schopnosťami a užívaním mágie. Neskôr ich však zastihne nečakaná návšteva zo strany Yennefer, ktorá sa konečne stretla s Geraltom. V momente, kedy sa Geralt opatrene pootočil a neveriac vlastným očiam uzrel Yennefer do očí, akoby sa čas zastavil. Táto prekrásna scéna mala neuveriteľnú intenzitu a emocionálnu precítenosť. Toto privítanie však trvalo iba do okamžiku, kým ich Ciri nevyruší. Ústredné trio, naša rodinka, sú konečne pospolu a všetko sa aspoň na chvíľku javí byť v perfektnej rovnováhe. Aj keď mi moje obľúbené knižné momenty medzi Yennefer a Ciri budú istotne chýbať, nakoľko krásne vykreslili výcvik, výchovu a ich vzájomný vzťah, čoby matky a dcéry. Tak v seriálovom ponímaní Yenneferina snaha ukradnúť Ciri dáva relatívny zmysel. Ako sa nám ukázalo, podpáliť polovicu Nilfgaardskej armády si vyžiadalo na jej mágii vysokú daň, aj nadmerné užívanie mágie má svoje následky, a teraz je zúfalá z toho, aby ju získala späť. Akčná sekvencia na konci ponúkla tiež množstvo nápaditých kamerových pohybov a hrátok, vskutku celkové to nasnímanie bojového pola vyrážalo dych! ()

kenkaku

Nejlepší epizoda řady (nicméně v měřítku první řady spíš průměrná). Sice se stále hodně žvaní, nicméně konečně jsme se dočkali solidního souboje. Je to díky spojení dějových linek (alespoň tedy na chvíli). Nicméně obávám se, že se řada už vyčerpala. ()

WathanajX

Nemůže to někdo hodnotit za mě? Já už na to vážně nemám nervy. Minulý díl jsem byla natěšená, že se konečně z Ciri stane zaklínačka a ono prd. Zatím s Geraltem chodí lesem a zastaví se u řeky. Nic divného jen kdyby najednou si Geralt neřekl vlezu beze zbraní do řeky a Ciri nechám na břehu to bude taková neutrální půda tam bude v bezpečí. Ale jejda… já nevím jak ostatní, ale já nevěděla, jestli mám nad tou debilitou brečet nebo se smát. Jako vždycky jsem se nakonec smála stejně jako nad tím, že Geralt udělal z Ciri návnadu což by NIKDY neudělal a pak si jen tak mimochodem vzpomene kde, že to má kurva meče!? No tady už jsem vyloženě chcípala smíchy. Nad směšnou podobou té pitomé nestvůry jsem už jen kroutila hlavou. Děj zavede Geralta s Ciri do chrámu, který aspoň můžeme trochu porovnat s knihou. Jenže počkat budova nesedí, její umístění už vůbec nesedí a co se to do háje zase stalo s Nenneke!? Proboha ať mě už někdo zbaví utrpení od obsazování Netflixu pitomých herců do pitomých rolí, které k nim totálně nesedí. Boha jeho! No nic jdeme v ději dál kde konečně dojde k opětovnému setkání Geralta a Yennefer, které je ale tak ledové, že mi z té mrazivé atmosféry naskočila husí kůže. Mimochodem jsem si musela pustit ještě dodatečně předchozí díl, jelikož jsem neměla ani tušení kde se tam Yennefer tak najednou vzala. Narozdíl od Ciri ji ale v maskérně mohli aspoň trochu namalovat, aby nevypadala spíš jako mladší sestra Ciri a působila vzhledem k ní trochu jako autorita, kterou v knížce rozhodně je. Smutně jsem také zavzpomínala na první sérii a na dokonalý souboj v Blavikenu. Tohle byla jen nějaká trapná strkanice, ve které bylo tolik zpomalených záběrů a tolik umělých efektů, že se mi z toho až zasekal počítač. Tohle je plýtvání potenciálu Henryho Cavilla a jeho šermířského umění. Zbytek dílu je taktéž k smíchu. Stejně jako totálně nezáživná a zcela zbytečná dějová linka s elfy nebo to, jak statečný Vesemir bojuje s Riencem za pomocí zlomeného koštěte. No já tleskám! Škoda, že si druhá série alespoň nedokázala udržet kvalitu soubojů z té první a místo toho nás cpe idiotskými rozhovory a elfy snažící se o baby boom. Hodnocení: (2*) ()

SpaceOdyseus

Sesta epizoda je ve znameni podprumerne beckove akce. Uvodni souboj dvou kouzelniku a zaklinace je nenapadita bida, souboj s letajicim monstrem je k smichu a finale v opravdu odpornych kulisach chramu Nenneke je svou choreografii, strihem a skladbou zaberu tezce podprumerne. ()

LachtanShows

Je to letos hodně o kecech a zřídkakdy o potvorách, což je veliká škoda, protože když už se objeví, tak za ty neflixácké prachy stojí opravdu za to. Holt si budeme muset počkat na nějaký další animovaný prequel/sequel/spin-off - cokoli, co nám doručí nekompromisní akční řežbu jako letošní Vlčí sen. ()