K Ciriiným pronásledovatelům se přidá mocný mág a princezna se s Vesemirem domluví na tom, jak využít mimořádný objev. Geralt zkoumá záhadné monolity. (Netflix)

WathanajX

Po předchozí epizodě opět mírný propad. Marigold jo ten to dokázal na začátku nějak zachránit aspoň že tak. Jinak je ve spojení s Yennefer naprosto k uzoufání a obávám se, že jestli to takhle půjde dál přestane mě bavit i tahle postava. Co se týče dalšího děje tak Geralt hledá odpovědi s tím divným mágem, jehož jméno jsem si nikdy nedokázala zapamatovat a jehož přítomnost mi vadila i v první sérii. Tahle část by se i přes to dala ohodnotit velmi, a to opravdu velmi slušně. Ovšem kdyby dávala smysl a nebyla opět jako většina vymyšlena za pochodu scénáristy. Jelikož jsem ještě nestihla přečíst některé knížky mohu se mýlit a ať mě někdo směle opraví, ale kde v knížce byl nějaký pitomý monolit, ze kterého pitomě lítaly pitomé potvory? Nevím já si vážně nevzpomínám. A jelikož jsme opravdu na míle daleko od knížky nedává tahle část opět smysl a tvůrci s mizernou fantazií se nás snaží odvést od pitomého příběhu a chtějí nás uchlácholit novými nestvůrami. No děkuji pěkně. Triss a Ciri se zatím dostávají do nějaké divné halucinace, kterou jsem moc nepobrala a ze které vzejde nějaké pitomé proroctví?! Tady se už vážně ztrácím má omluva. Stejně jako ve vizích Yen a jejich významu. Mám v tom opravdu hrozný zmatek, ale na rozdíl od první série nečekám nějaké velké závěrečné rozuzlení ale čím dál tím větší katastrofu… Hodnocení: (3*) ()

agentmiky

S druhým dílem zatím nejslabší. Trochu mě mrzí, že seriál nesází na větší angažovanost monster. Tvůrci nám slibovaly hory doly, ale zatím spíše jen náznaky (lešij se vytratil tak rychle, jak se na scéně objevil...jen ta bruxa dostala v pilotu stěžejní roli). Líbila se mi celá vsuvka s Ciri zakončená Divokým ohněm. Uvidíme, co bude dál. Chtělo by to už poctivou šťavnatou a krvavou akci. Za mě 6,5/10 ()

kenkaku

Idiocie mě vadí - jako třeba když zneškodním hlídku, nenechám tam postávat koně (obzvlášť když šlapu jako debil pěšky). Jsou to drobnosti, které napovídají o tom jak scénárista přemýšlí. Respektive nepřemýšlí. Pak nemá být epizoda jen dalším konverzačním cvičením, které se točí v kruzích i přes to, že tentokrát sledujeme linie 3. ()

darkrobyk

Možná, kdybych četl předlohu, tak budu prskat, ale popravdě, Hru o trůny jsem četl a nakonec jsem seriál komplet zvládl bez ztráty kytičky, tak třeba ne. Osudy postav se pěkně proplétají a šmodrchají, z vězení a do vězení, za všechno se platí, kurva si klidně vezme i od protistran. Tentokrát je hodně popuštěna uzda fantazii, což kvituji. Monolitová monstra budou jistě přibývat, a jelikož jejich jména nezná ani zaklínač, pak se je těžko dozví divák. A vadí to? Ne. Každopádně začíná přituhovat stále víc... ()

Sany33

Príbeh: Geralt má tušenie že za pôvodom príšer sú zaujímavé monolity. Ciry sa uberá s Tris do svojho podvedomia aby odhalila pravdu o svojej minulosti. Yenn sa rozhodne pomôcť Marigoldovy a tým mu splatí svoj dlh. Vo vízií zistí, že kľúč k jej strateným schopnostiam je Ciri. Prevedenie: Tak a teraz už zrejme celý svet poľuje na Cirilu a jediný bod ktorý stojí medzi nimi a ňou je chudák Gaeralt. Skúmanie tajomného monolitu je veľmi zaujímavé. Linka s Yenn jed priemerná a to iba vďaka obľúbencovi Marigoldovi. Triss a Ciri zachraňujú pre túto časť aspoň priemerné hodnotenie. 55% ()

• V epizodě zazní část tzv. Ithlinnina proroctví, staré elfské proroctví vyslovené elfskou prorokyní Ithlinnou zvěstující konec světa a příchod velké zimy, která pokryje celý známý kontinent ledem. (NiWi)
  • Ve 47. minutě jde v jednom záběru zahlédnout zavřené dveře. Později ale budou otevřené. (Duoscop)