Na Kaer Morhen zavítá návštěvnice, která podá Ciri pomocnou ruku a pro Geralta má lákavou nabídku. Yennefer je v Redanii na útěku a hledá úkryt v podzemí. (Netflix)

Colby Sawyer

"Kdo nic nedělá, nic nezkazí." Přesně tímhle se tvůrci řídili u této epizody. Reálně není v epizodě nic zásadního a děj se prakticky neposouvá, což mi u série, která má 8 dílů přijde jako poměrně fatální chyba v gradaci děje. Potěšila mě už trošku víc knižní Triss, Dijkstra hned na poprvé udělal silný dojem a Marigold si drží slušný standart první série. Jinak zde nic není, příběh je pořád z většiny vycucaný z prstu, máme tu nějaká klišé (elf pronese hrdinskou řeč, jen aby hned zemřel), postavy chovající se jak dementi (na tu loď se mohli dostat spoustou způsobů, ale scénář potřeboval heroickou oběť, což jde proti Sapkowského filozofii světa) a i návrat postavy, který opravdu nikdo nechtěl (Dara je zpět jaaaj...). Každopádně mě žádná část nenaštvala, což je u tohoto seriálu malý zázrak. ()

WathanajX

Konečně mám pocit, že jsem se koukala na slušný díl. Dočkala jsem se dalšího děje, který alespoň z nějaké části i když ne úplně dokonale odpovídá knižní předloze. A tou je příchod Triss na Kaer Morhen. V knížce mi tato postava působila dost sympaticky a musím říct, že až na detaily se mi zamlouvá i v seriálu. Doufám, že se dočkáme i dalších událostí, které v předloze spojují Ciri, Triss a Geralta. Uvidíme. Konečně se také do děje vrací i další postava kterou si jistě spousta z nás oblíbila v předchozí sérii a tou je nikdo jiný než Marigold. Nebudu lhát upřímně jsem na něj nějak dokázala zapomenout a z mého počátečního nadšení z jeho návratu bylo takové spíše šklebení se, protože v první sérii byl Marigold vtipný zvláště ve spojení s Geraltem. Nevím tedy čím to je, jestli Yennefer nebo čím ale tady mi připadá spíše směšný než vtipný a nějak nemám pocit, že se dívám na jednu a tu samou postavu (opět). Na mém oblíbeném zpěvákovi se tvůrci také dokonale vyřádili. Asi by jim někdo měl říct, že přehnaně sprostý neznamená nutně vtipný. Chudák malej hubatej. Když opět nad touto dějovou linkou přimhouřím oči a zacpu si uši, tak mi alespoň nebude kazit dojem z druhé strany příběhu, což je opět Ciri, Geralt a ostatní. Jelikož touto částí jsem byla nestydím se říci potěšena. Milým překvapením byl také Graham McTavish. Nakonec to nebyla až tak špatná epizoda. Hodnocení: (4*) ()

Necrotongue

V případě čtvrté epizody jsem zcela nečekaně nabyl dojmu, že děj nebyl tak nudný jako ve dvou předchozích dílech. Tentokrát jsem se nudil jen při rozhovoru s hluchoněmým temným elfem, na něhož v rekvizitárně nevyšly uši, takže se předstíralo, že je má kupírované. Jinak to vcelku kmitalo, nepříjemně mě ale naladilo setkání s Marigoldem; trubadúrova píseň v hospodě zněla stejně blbě, jako kdyby Morrisovi tanečníci v Černé zmiji tancovali twist. Už tomu chyběla jen elektrická kytara a klávesy. 3*- ()

HennessyVSOP

Ranuncul mi osobně dělá radost, protože ji mám mnohem raději než Yennefer. Marigold je imo docela otravná postava (což platí i o písničce). Některé momenty jsou fajn, ale obecně politická linka tohoto seriálu je zatím dost mdlá. Vzhledem ke konci dílu mám ale dojem, že zbytek serie nabere jiné otáčky. ()

Tom10000

4.díl. Yennefer se snaží se svým spojencem z vězení co nejdříve utéct do bezpečí. Cestou přes jedno z mnoha měst, v němž řádí Sever proti Elfům, potká mladá (bývalá) čarodějka Barda, přítele z dávných dob, kdy krátce cestovala s ním i s Geraltem. Právě on ji nyní nůže s pomocí svého "neodolatelného" šarmu dopravit na námořní lodi až do Cintry. Tam by na ni a na vězně, s nímž putuje, mohlo čekat bezpečí. Jaká je však šance na přežití? Mizivá. Sám potulní zpěvák se nyní ocitá na hraně života. Zachrání ho Yennefer, či se rozhodne upřednostnit svůj vlastní krk? Ciri se hluboko v lese seznamuje s čarodějkou z Aretuzy, s níž se nedávno viděla i sama Yennefer. Geralt a další Zaklínači se s ní dost dobře znají, ona sama se do hlavního Zaklínače jako mladá dívka velmi dávno zamilovala. Sám Geralt však hodlá držet smutek za její kamarádku ze sídla Čarodějů, a lákavou nabídku společné noci odmítne. Jeho otec zjistí, kým je Ciri doopravdy zač - Starší, schopnou opět šířit svojí krví řady jeho druhu. 90 procent, velmi zajímavý díl. ()

• Květ Feainnewedd, který roste pouze na zemi, kde byla prolita Starší krev, znázorňuje Africká fialka. (NiWi)