Na Kaer Morhen zavítá návštěvnice, která podá Ciri pomocnou ruku a pro Geralta má lákavou nabídku. Yennefer je v Redanii na útěku a hledá úkryt v podzemí. (Netflix)

kenkaku

Tak tomu říkám solidně zabitá epizoda (obě linie o ničem). Asi o největší LOL moment seriálu se postaral shoz “hledá se” letáčků. Ten bravurní popis hledaných formou abstraktní malůvky byl tak vyčerpávající, že je hned někdo poznal :). Takhle jsem se dlouho nenasmál. Bohužel vopruz “krákoral” je zpět a s ním idiotské popěvky. ()

psychoJoa

Když odhlídnu (a že to skara stálo úsilí!) od toho, že to se zaklínačem nemá nic společného - ani hry, ani kniha… (a že z dámy Yennefer udělali sprosťačku)… tak je to děsně ukecaný, ale POMALU! Nemůžou trošku zrychlit? Chápu, že někdy to působí emotivně, ale oni mluví pomalu všichni. A tak se furt mluví, ale nic se nedozvíme (jakože nic důležitého) a fakt se mi to hrozně táhne, což mi teď vadí nejvíc (po naprostém oddělení tohoto seriálu od knih a her). Akce tu taky teda moc není a ty nelogický věci ani nejdou spočítat. Vážně vylezou ze stok aby ječeli na celou vesnici? ()

agentmiky

Na scénu se dostala konečně Triss. Pořád mi ta herečka v této roli moc nesedí, sice jí správně obarvili vlasy, ale to mi ke štěstí nestačí. Čtvrtý díl vyzdvihuje o pořádný kus Marigold. Jeho písnička, která se objevila k samotnému konci, je dost nakažlivá. A to tím správným způsobem. Začínám pociťovat vzestupnou kvalitu. Tak ať se nemýlím :D Za mě 8/10 ()

HennessyVSOP

Ranuncul mi osobně dělá radost, protože ji mám mnohem raději než Yennefer. Marigold je imo docela otravná postava (což platí i o písničce). Některé momenty jsou fajn, ale obecně politická linka tohoto seriálu je zatím dost mdlá. Vzhledem ke konci dílu mám ale dojem, že zbytek serie nabere jiné otáčky. ()

Necrotongue

V případě čtvrté epizody jsem zcela nečekaně nabyl dojmu, že děj nebyl tak nudný jako ve dvou předchozích dílech. Tentokrát jsem se nudil jen při rozhovoru s hluchoněmým temným elfem, na něhož v rekvizitárně nevyšly uši, takže se předstíralo, že je má kupírované. Jinak to vcelku kmitalo, nepříjemně mě ale naladilo setkání s Marigoldem; trubadúrova píseň v hospodě zněla stejně blbě, jako kdyby Morrisovi tanečníci v Černé zmiji tancovali twist. Už tomu chyběla jen elektrická kytara a klávesy. 3*- ()

• Květ Feainnewedd, který roste pouze na zemi, kde byla prolita Starší krev, znázorňuje Africká fialka. (NiWi)