Ciri nemá pochopení pro Geraltovy způsoby a sama odvážně překonává náročné překážky. Kvůli intrikám a podezřením mezi členy Bratrstva se z Yennefer stává štvaná zvěř. (Netflix)

Kaka

Vše jasné, přímé, úderné. Zatím profilově úplně odlišné od první série. Skvělý výcvik Ciri, která svým nezdolným duchem tak trochu připomíná Daenarys z GoT. Witcher a jeho opatrovnické pudy a pochopitelně nevyzpitatelná Yennefer, potažmo dobře udělaná monstra. Není to úplná srdcovka, nebo dokonalé řemeslo, ale zatím to má pro neskalního fandu větší grády, než jednička. Jen tak dál. ()

darkrobyk

Za mě zatím spokojenost. Ciri se touží stát bojovnicí, tak trochu připomíná Daenerys, králové, čarodějové i elfové pletichaří, jelikož všem jde o moc, i když někteří tvrdí, že mají na srdci dobro lidu, a ze všeho nejlepší jsou monstra! ()

Necrotongue

Hmmm, no, i tak se dá. Pro mě je zatím setkání s druhou řadou nepříjemné v tom, že se příliš nebavím. Nebo skoro vůbec. Vedly se řeči, nedělo se téměř nic podstatného, takže jsem nabyl dojmu, že jde zase jen o pouhou vatu, která nemá diváka zaujmout, ale je tu jen proto, aby měl seriál patřičný počet dílů. Mně by nějaké dlouhé debaty nevadily, to by se v nich ale muselo řádně intrikovat, manipulovat a musely by mít určitý cíl.To mi tady chybělo. ()

agentmiky

Tak konečně jsem se dočkali náznaku výcviku samotné Ciri. Scény z Kaer Morhen patří k tomu nejlepšímu. Popravdě i zápletka týkající se Yennefer se začíná slušně zamotávat. Pořád by to mohlo být propracovanější po stránce scénáře, ale svou kvalitu to má. Za mě 7,5/10 ()

italka63

Knihu jsem nečetla, tudíž jsem pole neorané, leč nějaký velký jásot se u mne nekoná. První díl pořád ve tmě, druhý nic moc, až teď se to trochu nadechlo. Triková stránka fajn, Geralt vypadá pořád líp, tak to zkusím ještě vydržet, protože jinak je to vcelku mišmaš. ()

Colby Sawyer

Na téhle epizodě byl nejlepší Lambert, jo Lambert, protože jeho a Coënovo cvičení Ciri jako jediné z celé epizody připomínalo něco z knih, jinak je epizoda celá, ale úplně úplně celá vymyšlená scénáristy a z knih nemá zhola nic. To že tam hodíte dva odkazy na knihy (čmelák a Falka) vám ze smyšleniny adaptaci neudělá. Nápad, kdy Ciriin pobyt na Kaer Morhen obohatíme o mysteriózní záhadu týkající se lešijů, je ve svém jádře vlastně hrozně povedený. Problém je, že jeho provedení je dost meh a působí jen jako prvoplánová snaha nacpat tam víc Zaklínačské akce. Zbytečně kvůli němu umírají postavy (RIP Eskel), jiné kvůli tomu ztrácí hlavní charakterové rysy (Geralt by nikdy nepoužil Ciri jako návnadu) a logika společně s lore dostávají na frak (vymyslíme vlastní OP monstrum, které jen tak mimochodem sejme lešije, ale pak nemůže doběhnout cupitající slečnu). V konečném důsledku to tedy člověku akorát připomíná, jak by bylo fajn, kdyby se prostě jen drželi knih. Linka kolem Fringilly a elfů působí, jak když píšete test a odpověď na otázku jste ve skriptech viděli jen velmi zběžně, když jste dobíhali vlak a teď se snažíte horko těžko vzpomenout na něco, co jste v podstatě nikdy nevěděli. Vlastně to je celé jen splácanina nesmyslů, kdy by bylo lepší prostě nechat prázdné místo a jít dál. Fungování mágů je zde úplně překopané už od první série a působí vtipně, že je vedou čarodějové, kteří v knihách prakticky nejsou, ale hlavní mágové knih, se v seriálu prakticky nevyskytují, ale tohle bych klidně přehlédl, jen prostě nechápu, proč nemůžou aspoň vytvářet iluzi adaptace a použít správné postavy. Děj kolem Yen je ovšem failem zdaleka největším. Zlá baba Yaga jí ukáže iluzi puberťačky s proroctvím, a tak přivandruje zpět na střední školu, kde je podezřelá z konspirace a své jméno může očistit jen tím, že setne hlavu Cahirovi... Tenhle blábol musí ve fanoušcích knih vyvolat extrémní potřebu prohodit ovladač televizí (popřípadě myš monitorem nebo vyhodit mobil z okna). Však ono je to úplně retardovaný, i když se nad tím trochu zamyslí člověk, který třeba o knihách v životě neslyšel. A to provedení? Panovníci celého Severu se sjedou na shromáždění, aby se podívali, jak padesátikilová čarodějka setne obří sekyrou hlavu jednomu Nilfgaardskému vojákovi? To myslí tvůrci vážně? Místo hlavy, Yen, která by měla mít problém tu sekyru vůbec zvednout, přetne kovová pouta ve vzduchu, jako by měla světelný meč, a potom bez sebemenší námahy tou samou sekerou přesekne dva třiceticentimetrové kmeny a odběhne pryč, zatímco na ní padesát lidí čumí a dloube se v nose. Takhle debilní to snad museli vymyslet schválně, protože tohle přece nikdo nemohl myslet seriózně. ()

Trevor

V prvej sérii som zaujal rovnaký postoj ako väčšina recezentov a príliš som sa sústredil na porovnávanie s knihou či hrami o Zaklínačovi. Je porozuhodné že práve dnes som po debate s mladým (nielen) filmovým fanúšikom, ktorý ako to v tomto býva zvykom kupoval darčeky pre členov rodiny deň pred Štedrým dňom, zaujal rovnaký postoj ako on: po prvé, od uvedenia druhej série som si držal trochu odstup a nepustil sa do nej hneď po jej uvedení. Po druhé rozhodol som sa ju neporovnávať so spomínymi predlohami. A svojim komentárom mi toto rozhodnutie potvrdil aj Cheeter. Naozaj treba sa na to pozerať ako na iný príbeh a dá sa to vytiahnuť aj na 4*, inak by to bolo za 2... ()

Martrix

Z nasraných komentářů vnímám, jak velkou výhodou je neznalost knižní předlohy. Pro mě je to podstatně zajímavější podívaná, než tragicky rozskákaná první řada. Zatím jsem spokojený. ()

Sany33

Príbeh: Ciri sa snaží vyrovnať výcviku zaklínačov. Geralt vystopoval Lišojeba a nakoniec zisťuje že ten je jeho najmenší problém. Yenn sa vracia do Aretuzy a čelí napadaniu zo strany svojich vlastných kvôli lojalite musí popraviť Nilfgadskejo zajatca. Prevedenie: Opäť vynikajúca Geraltova linka, ten výcvik a lišojebo no proste topka. A potom je tu zas nezmyslený návrat Yenn do Aretuzy kde ňou vždy všetci opovrhovali a ona tam nakľuše navyše bez magických schopností. Testom jej lojality má byť poprava zajatca a ona s ním z neznámych príčin zdrhá a navyše pred celám magickým ansámblom ktorým stačí lusknúť prstom a je na prach ale nie oni ju radšej nechajú ujsť. Neviem dokedy Garaltova linka dokáže udržať kvalitu na úrovni. 71% ()

psychoJoa odpad!

P.S. Nejde o to, že to není podle knihy. Jde o to, že to celý smysl příběhu (psaného i ve hře) przní. Zcela a nesmyslně. Protože ten výsledek je i sám o sobě chabej. Tímhle dílem očividně jakékoliv vazby na zaklínače končí… zůstává jméno a to je celý. Geralt se nechová jako Geralt (nikdy by Ciri nevystavil nebezpečí), čarodějové se nechovají jako čarodějové (protože by jim určitě dva nemagiči zdrhli)… propadám v psychopatický smích s přívaly záplavovejch slz. Končím. Na tohle nemám. A jestli kdy někdo jen pípnul, že je to byť jen na motivy - tak si lže do pusy. Tady jsou motivem očividně jen jména. A to je celý. ()

Milano33

Do príbehu nám vo veľkom vstupuje politika, intrigy a mocenský boj. Utvorila sa významná aliancia medzi Nilfgaardom a elfmi, ktorý si nárokujú právo na mesto Xin'trea. V Aretuze sa Tissaia postavila do opozície voči Stregoborovi, ktorý účelovou manipuláciou poštval všetkých proti Yennefer. Znovu stretnutie Yen s Tissaiou bolo mimoriadne senzitívne, rovnako ako každý ich rozhovor. Neskutočne sa mi páči, akú veľkú slabosť si k nej Tissaia vytvorila, ako sa na ňu citovo naviazala. Taktiež sa veľmi vydarila Cahirova poprava, ktorá nakoniec ani neprebehla, keďže ho Yen oslobodila. Ciri medzičasom aktívne trénuje, prechádza si fyzicky náročným zaklínačským výcvikom, ktorý si vyžiadal daň na jej hebkej tváričke. Cirillina jasnozrivosť doviedla Geralta k Lešijovi a následne nato aj k Viyovi. ()

kenkaku

Doposavad byla linka čarodějnice zajímavější. V tomto případě není ani omylem. Jen se tam pindá, plácá na místě, je nesmyslný (a navíc se “Sviňka” chová jako slepice). Zato “pipka z lesa” (poprvé za historii seriálu) má koukatelnou linii, která baví nejvíc. Jako ne, že by se tam něco extra dělo, ale alespoň to není jen žvanění. ()

WathanajX

U této epizody nutno přiznat, že jsem chvíli překlikávala mezi 3 a 4 hvězdičkami. Chvíli mi trvalo, než jsem se nakonec rozhodla pro 3 a proč? Tak jednoznačně mé váhání způsobilo to, že se zatím podle mého názoru jednalo o další slušnou epizodu, která mě dokázala alespoň trochu nadchnout dalším, co jsem očekávala, a tím je výcvik Ciri. Musím se ale přiznat, že jsem Ciri celou první sérii skutečně nemohla vystát. Teď se konečně dostávám do fáze, kdy jí budu mít asi raději než Yennefer, pokud se tedy seriál bude ubírat stejným směrem jako doposud. Ale budiž její výcvik se mi zatím zdá jako jeden z mála světlých bodů seriálu. Jinak je to pořád velká bída. A tím se dostávám k hlavním důvodům, proč jsem se nakonec zastavila na tříhvězdičkovém hodnocení. Na zaklínače si samozřejmě kromě Geralta budu asi ještě dlouho zvykat ale jsou tu i jedinci, které si na konci série možná i oblíbím. Ale nepředbíhejme. Zatím mi začíná být hlavně Yennefer i dost líto, jelikož je její část opravdu šílené ale šílené utrpení a bohužel mi zatím dojem ze seriálu dost kazí. Nejvíc k smíchu byla závěrečná scéna, kdy Yen jako pravý dřevorubec pohrdá sekáním hlav a raději srazí pár kůlů a dvojka prchá na jediném koni široko daleko přímo před zraky ochromených mágů, jejichž síly jsou na chycení těch dvou očividně krátké. Asi byly zaraženi dřevorubeckou náturou Yen jinak fakt nevím, co to mělo znamenat. Tady už scénáristé asi vyhodili knížku z okna jelikož kromě Geralta a Ciri si nějak nevzpomínám že by se něco z tohoto dílu v knížce vyskytovalo…Hodnocení: (3*) ()