Geralt míří domů v naději, že tam Ciri bude v bezpečí, ale hrozby číhají na každém rohu – i na Kaer Morhenu. Klíč k Yennefeřinu osvobození se možná ukrývá v jejích snech. (Netflix)

darkrobyk

Literární předlohu neznám a je mi to momentálně jedno, tudíž se aspoň nemusím mučit s tím, jak je rozdílná od filmového zpracování. Namyšlení elfové (jako u Tolkiena....rasa, která mi nikdy nebyla sympatická), pevnost, pěkné monstrum, co by šlo v mžiku zničit plamenem, ale záměry bojujících jsou jiné, chaloupka na muří nožce a to vše ve slušivém fantasy kabátě. ()

Eliott

Asi mne to zaujalo více než předchozí epizoda, ale určitě to není nic moc..... První série už měla touto dobou minimálně 3 legendární scény a zde jde spíše o zmatečný maglajz. ()

Kaka

Druhá série po dvou epizodách zatím působí výrazně přístupněji klasickému divákovi, který není tak dobře obeznámen s předlohou. Což je pro řadu lidí dobře, nicméně skalním fandům asi bude chybět více šťávy. Pravda je, že zatím zapamatovánihodná scéna není ani jedna, což se o jedničce určitě říct nedá, ba naopak, tam jich po druhé epizodě bylo několik. ()

Necrotongue

Druhá epizoda se od té první ostře lišila. Hlavně tím, že mě moc nebavila. Diskotéka na Kaer Morhen byla jako špatný vtip; počítám, že Vesemir pořádá na jaře pro vesničany jarmark. Podobně blbě u mě vyzněla elfská houbičková párty v chaloupce na kuří nožce. Pardon, na kuřích nožkách. Když k tomu připočtu ještě spoustu zbytečných keců a Geraltovo opakované pózování s mečem, byla to dost otrava. ()

agentmiky

Trochu rozumím, že druhá epizoda zatím jediná spadla do modrého pásma, co se týče uživatelského hodnocení. Kaer Morhen jako takové potěšilo, stejně tak Vesemir, Kim Bodnia mi kastingově prozatím sedí (chemie mezi ním a Geraltem funguje na jedničku). Jen mě teda naštvalo, co provedli s Eskelem. Proměnit tichého a málomluvného Zaklínače v takového debílka, jenž nepohrdne lehkou děvou a chlastem, to se prostě nepromíjí. Lešij jako známé monstrum z her potěšil, ale ten Eskel. Achjo. Plus dílčí zápletka s Yennefer se začíná ubírat směrem, který se mi moc nezamlouvá. Doufám v mírné zlepšení. 6,5/10 ()

Colby Sawyer

Tak to byla síla, chápej, naprostý fiasko. Desátý díl seriálu je prvním, kde je prakticky vše fanfikcí, která je samozřejmě úplně debilní a navíc ještě původní látku hanobí. Po třech minutách stopáže, kde Kaer Morhen vypadá ok, se dostaneme ke smyšlené slátanině. Na zaklínačském hradišti je přítomnost prostitutek něco tak absurdního, že jsem to od Netflixu měl čekat. Přece jen nemůžeme dělat “dospělý” seriál, když v něm nejsou kozy a sex, že? Netflix seriál pro současnou společnost samozřejmě musí splňovat kvóty, takže si zde tvůrci vymysleli asi deset hezky diverzifikovaných zaklínačů, kteří krásně zabijí historii a atmosféru Školy Vlka. Vesemir na fotkách vypadal fajn, v realitě však připomíná spíše úlisného motorkáře než sympatického strýčka, ale oproti tomu, co udělali Eskelovi, to je ještě hitparáda. Ach Eskel, to je kapitola na samotný rant, ale budu se snažit být stručný. Nejenže všemi milovaného zaklínače obsadili naprosto tragicky, asi jako půlku celého seriálu. Nedokázali ho ani na těch pár minut řádně namaskovat, aby vynikla jeho děsivá jizva. Tohle bych ještě zvládnul, ale to jak ho dojebali po charakterové stránce a to jak retardovanou linku mu vymysleli, už fakt nedávám. I bez faktu sraní na předlohu to je dost kreténský, s faktem už je to vyloženě na přesdržku. Na Kaer Morhen se podle mě ukazuje i nefunkčnosti Ciri, její postaršení jí totiž vzhledově i chováním přibližuje více k těm prostitutkám a úplně zabíjí dynamiku, jakou by měla mít s ostatními zaklínači. Linku Yen s Fringillou bych nejraději nekomentoval, ale nedá mi to. Není překvapením, že je celá vycucaná z prstu, není ani překvapivé, že je úplně nudná a člověk by ji nejraději přeskočil, překvapivé je, kolik loru a charakterů se dá zmasakrovat na tak relativně malém prostoru. Monolity? Wtf jako vážně? Francesca sice není úplný miscast, ale Sedmikráska z Dolin by přeci jen měla vypadat jinak. Nemluvě o jejím smyšleném příběhovém oblouku a totálně překopané osobnosti. Elfové jako celek jsou zpracovaní… úplně na hovno, ne, jako vážně, tohle není ta hrdá a tragická rasa z knížek, však se na toho Filavandrela podívejte. No a story (backstory? potřebujemetamněcoplácnout story?) Fringilly s Yen má takovou propracovanost a hloubku asi jako půlka obsahu na Wattpadu. S vymyšlenou Babou Yagou si asi ještě užiju dost legrace, nebo bolesti. Víc asi toho druhého bohužel. ()

LasT_Olt

Proboha. Ta linka Yennefer je tak hrozně moc ubohá a špatná, že tomu budu vždy srážet body jen kvůli ní. Prostě běží lesem, sedne na zem a řve a proč? Proč to dělá kurva. A aby toho nebylo málo tak totálně dokurví celou atmosféru okolo Kaer Morhen. Jakým právem. Jakým právem udělají z hradiště zaklínačů bordel a z Eskela lešina? Mělo tam být komorně prostě pět zaklínačů jak v knize a ne, že tam je deset red shirtů a Eskel je navíc totální čurák. Jsem fakt znechucen, jdu spát. ()

alisa.upir

Knížky jsem nečetla, a teda po shlédnutí těhle pár dílů druhé série mě to ani neláká. Nejlepší je na tom ta vizuální stránka, na tom očividně nešetřili - udělat z Henry Cavilla docela ošklivýho člověka musela být fuška. Ale ty dialogy, předvídatelný děj a pak zase naprosto mnou nepochopený halucinace v lese - no očividně nejsem fanoušek a asi ze mě asi ani nebude. ()

Sany33

Príbeh: Geralt prichádza so Ciri na Kaer Morhen, pevnosť zaklínačov a stretávajú sa s Vesemirom, otcom zaklínačov bratstva vlka. Spoznávame trocha rozpolteného Escela a Yenn je zajatkyňou elfov a tý sa snažia o prežite ďalších generácií. Prevedenie: Dosť dobre spracovanú a pútavú Geraltovu linku dopĺňa zmätku plná linka Yenn, ktorá nevieme prečo je v zajatí zhluku z Nilfgardu a potom nevieme prečo sú zrazu zajaté a jediné preživšie u elfov a nakoniec nevieme prečo im bola udelená sloboda a Yenn beží lesom a padá do trávy v hlboko depresívnom výkriku. Asi by som ocenil to herectvo ale jednoducho tomu nechápem. Zaobišiel by som sa aj bez tejto linky. 73% ()

drackula

Aj napriek všeobecnému hejtu som zatiaľ spokojný. Udržalo si to atmosféru prvej epizódy a príbeh sa pekne rozvíja. Svet zaklínačov poznám, ale ajtak ho rád spoznávam. Je to síce pomalšie, ale vôbec mi to nevadí. 80% Netflix ()

psychoJoa

Jak si tohle může někdo ke značce, kterou zaklínač představuje, dovolit? Čím má tohle zaujmout fanoušky knih nebo her? Tím jak je to špatný? Tím, co by se nikdy nestalo? Protože zaklínači na Kaer Morhen nikoho nezvou? Nebo tím, že (asi) zabijou fakt známou postavu hned, jak se objeví… a proč? Aby šokovali? Fajn… díky. Jsem šokovaná tímhle zvěrstvem, co pácháte na téhle fakt skvělé fantasy knižní i herní sérii. To je jak kdyby někdo natočil Harryho Pottera úplně mimo mísu, kdy Voldemort s Brumbálem jsou vlastně bff a bojujou proti Harrymu, bo … bagr?! ()