Geralta skolí děsivá smečka nepřátel. Yennefer se společně se svými mágy připravuje na obranu. Neznámá laskavá žena se ujme otřesené Ciri. (Netflix)

Clark_Kent

Kolem Vánoc, toho bylo celkem dost. Jenže kolem 20.12. začínal The Witcher a já se docela těšil. Popravdě ta výprava je celkem slušná. Jinak víc z erotiky i nahoty, může přilákat o něco víc diváků. Určitě bych vyzvednul i Cavillovu chuť, kdy se odhodlal do většiny kaskadérských kousků zcela sám. Druhá příznivá věc je herečka Anya Chalotra a její poměrně slušnej přerod v obávanou čarodějku, ve mě zanechal trochu víc emocí. Chvílema jsem si připadal jako před 15 lety, při sledování Herkula a Xeny. Všechny ty krásné pohledy do krajiny a vynikající kouzla na obdiv. Ve finále bych to viděl na pozitivní seriál, kterej teprve nabírá na síle. ()

Frajer42

To, co mělo být epické a velkolepé, bylo pouze chaotické a obrovská bída. Bitva čarodějů pro mě osobně velkým zklamáním a na to, že Geralt 90 % stopáže proležel v halucinacích, nechci ani vzpomínat. Přesto tento díl patří určitě k těm lepším, která tato ubohá série přinesla. Potenciální druhou sérii rád vynechám, protože tohle za oceánem posrali ve velkém stylu. Mizerný multikulturní a multirasový cast, neexistující emoce, krácení věcí, které se krátit nehodilo a naopak natahování nudných nesmyslů, naprosté vzdálení se od vynikající předlohy - to je výčet několika z mnoha naprosto zásadních nedostatků, které se táhli s celou sérií. Jediné, co chválím, je choreografie mečových soubojů - ta se povedla. Do toho povedeného ovšem už nelze zahrnout laciné efekty, které by měly být naopak jednou ze stěžejních prvků fantasy seriálu jako je Zaklínač. Na Netflixu opravdu projde do oběhu i ta největší ubohost. ()

Trevor

Síce sa v komentári opakujem, ale ak dostane Netflix nad dejom voľnejšiu ruku tak to nezvykne dopadnúť dobre. Obrana čarodejok pred vojskom Nilfgaardu je na jednej strane celkom pekná, na druhej strane jej chýba logika, najmä keď pri obrane ostane iba 22 ľudí, ale decká pomáhajú pri obrane ostošesť, aby napokon pod vplyvom čarodejnice na strane Nilfgaardu ničili vlastné rady. Nuž, nikoho z obrancov nenapadlo pokúsiť sa deti ochrániť. podotýkam deti, nie teenagerov ktorý by sa s ohľadom na dobu v akej sa dej odohráva už do bojov zapájali. Ak sa obrovskej kritike nevyhla obrana Zimohradu v GoT tak táto bitka stála na ešte krehkejších nohách. A Geralt celú epizódu preleží na voze. Predtým, ako sa na pohrebisku pustí do bitky s ghoulíkmi ho opäť ani nenapadne zosielať znamenia či užiť zaklínačské elixíry. Ale akosi sa stretne s Ciri a to je hlavné a snáď sa druhá séria vydarí podstatne lepšie. ()

WathanajX

„Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Dobře mi tak.“ A já ve finále konečně mohu říct – paráda! Škoda jen že trvalo celou sérii, než jsme se dopracovali ke skvělému dílu. Yennefer se mi konečně začala jevit i jako zajímavá postava která má ještě hodně co ukázat. Bitva u Soddenu byla dokonalá i když mírně chaotická ale konečně tu mágové ukázali své schopnosti ve vší parádě. Tady za mě rozhodně spokojenost, napětí až do konce, a i když byl děj mírně předvídatelný, stejně jsem si nad tím ukousala nervozitou pár nehtů. Bohužel nám tu opět ale nějak chybí Geralt, kterého akorát příhodně pokoušou a celý díl proleží v haluškách. To, jak vypadaly potvory, co ho k haluškám dostaly už nebudu komentovat. Nad tím už jsem se navztekala dost. Geralta jsem spíš čekala s plnou parádou na bitevním poli (jenže to jsem si opět neuvědomila chaoticky namíchané dvě časové linky...) a že by to byla paráda ho tam vidět, ale on kulhá po lese a hledá Ciri na kterou už jsem málem i zapomněla a která nesmyslně vybíhá do lesa, aby slova proroctví z prvního dílu dávala smysl. Sice dojemné setkání ale takové… no prostě divné. I přes to si finální díl zaslouží plné hodnocení. Všechna čest konečně zaklínač, jak má být. Hodnocení: (5*) ()

Arkanoid

Konečne sa dočkáme nejakej tej bojovej stratégie dokonca v príbehu, ktorý bol v knihe len spomenutý, aj keď na väčšine postáv čarodejov, čo sa pri tom zúčastnili, sa nepracovalo, tak ich osud (pamätáte si mená?) v boji vyšumí dostratena. Vilgefortz len tak znenazdajky objavil svoju pravú náturu a vôbec to nemalo epiku ani logiku vygradovanú z predošlých náznakov a deja. Škoda nevyužitia plného Geraltovho delíria podľa knihy v jednom z jeho najsurrealistickejších príbehov. Tvorcovia si asi myslia, že majú hlúpych divákov, ktorí by to nepochopili. Záver pekný. ()

• Oproti knižní předloze setkání s Yurgou (Francis Magee) proběhlo jinak. Geralt (Henry Cavill) ještě o spálené Cintře nevěděl a tedy nemohli stát nad mrtvými těly. Yurga se v knize staral o svůj vůz, když Geralt dorazil, požádal jej Yurga o pomoc a Geralt souhlasil pod podmínkou, že mu musí vydat to, co doma nečeká. V seriálu mu to kupec nabídne sám až po Geraltově léčbě, což odmítne. (Geralt z Rivie)
  • Oproti knižní předloze je hlavní změnou zpracování povídky („Něco více“). Zatímco v seriálu vidíme všechny scény popořadě, povídka nám je předhazuje skrze Geraltovo (Henry Cavill) blouznění. Vynechané jsou tu tak Geraltovy vzpomínky na Belleteyn, které prožil spolu s Yennefer (Anya Chalotra). Právě v této vzpomínce Yennefer pobídla Geralta, aby vyrazil do Cintry, zatímco v seriálu tam putuje víceméně kvůli tomu, co mu řekl Borch Tři Kavky (Ron Cook). (Geralt z Rivie)
  • Tvůrci jinak vynechali i debatu o Geraltově matce čarodějce a fakt, že Geralt (Henry Cavill) nakonec Ciri (Freya Allan) odmítl. Tvůrci tak spojili více dějových pasáží v jeden celek, aby se tedy mohli vyhnout i samotnému Brokilonu. Geralt tedy neměl být držen v žádném žaláři, ale do zničené Cintry měl dorazit až později. (Geralt z Rivie)