Yennefer nedbá na varování a snaží se najít lék, který by jí vrátil, o co přišla. Geralt nechtěně vystaví Marigolda nebezpečí. Pátrání po Ciri nabírá obrátky. (Netflix)

warrenur

Dalsi diel, z ktoreho citit, ze scenar a prelinanie dejovych linii nebol uplne premysleny a rozpocet bol nedostatocny. Znacny dejovy gulas. To prvoplanove "skadlenie" sa "kozatky" Yennefer a slovne dotahovacky mi prisli uplne divadelne az pubertalne. Uz to dopozeram fakt asi len zo zotrvacnosti, a budem dufat, ze snad uvidim nejaku slusnu choreografiu, ci uveritelny trik. Slabota. ()

0verseer

”Nobody smart plays fair.” Žiaľ, slová Yenn si k srdcu zobrali asi aj tvorcovia, pretože s nami miestami fér rozhodne nehrajú ani oni. Najprv nás pripravili o najvtipnejšiu časť knižnej predlohy, v ktorej Geralt nevedomky odohnal džina mystickým “zaklínadlom” a potom spriadajú divné motanice v príbehovej linke Ciri s dopplerom vraždiacim Myšilova. A Anya ako Yenn mi napriek tomu, že sa veľmi snažím vôbec nesedí... ()

ArsenalEagle

Začínám si všímat, že se seriálový Witcher od Sapkowskiho jen okrajově inspiruje a tvoří si vlastní svět, škoda. Poslední přání nepatří mezi mé nejoblíbenější povídky, asi jsem prostě nepřišel nikdy na chuť Yennefer, každopádně povídka sama o sobě má spoustu (lehounce skrytých) vtipných pasáží, u kterých se člověk vážně zasměje. Kde byly tady? Vynechány, jako spousta dalších věcí.Chybí mi tu toho už moc, Anya Chalotra je sice pěkná, ale Yen si přeci jen představuji jinak, starší, vyspělejší, nebezpečnější a drsnější, nejspíš i méně často nahou (tak sakra, mýdlové bublinky zas tolik cgi budgetu nesežerou). Táhni pryč a vyhoň si ho, kdož tak debilně píšeš scénář a vynecháváš perly a nevyužíváš potenciál. Btw. ten Myšilov + doppler? Co to tam vzniká za idiotskou zápletku? ()

Arkanoid

Epizóda sa rozbieha 25 minút až orgiami v dome Yennefer, kde sledujeme prekvapenie a smútok istej postavy. Do 36. minúty vládne spoznávanie sa dvoch hlavných postáv. Ani potom, v 46. minúte napätie veľmi nenarastá, lebo boj proti nehmatateľnej hrozbe sa vyjadruje dosť ťažko, lepšie vyzerá rozhodne na papieri. ()

dO_od

// Pozor na to, co si přejete. První dvě linky se konečně protínají a chemie mezi Cavillem a Anyou Chalotrou díkybohu funguje, takže pivotální romanci z knih a her půjde fandit i tady. Jediné, co mě trochu začíná trápit, je ta zkratkovitost. Jasně, #booksarealwaysbetter, občas bych si ale přál, aby ten kontext a plný rozsah určitých rozhodnutí pocítili i diváci neznalí předlohy. A to se podle mě zatím úplně nedaří. ()