Geralt neochotně doprovází Marigolda na královský ples. Ciri vejde do začarovaného lesa. Yennefer se pokusí ochránit svoje svěřence. (Netflix)

Elerrina

Opět tři vyprávěcí linie. Geralt je Marigoldem vylákán na zásnubní hostinu v Cintře, na kterou se v průběhu jinak docela zábavného večera dostaví nezvaný host, aby všem objasnil Zákon překvapení. Linka s Yennefer zase poskočila bez zjevných souvislostí dopředu – ctižádostivá čarodějka zřejmě upadla v nemilost, protože ji spolu s královou zavrženou konkubínou najednou honí vrahoun s jakousi přerostlou kudlankou. Ciri s černouškem jsou přijati v lese Brokilon dryádami, které jsou mocné a moudré, a na důkaz toho nosí obrovské dredy a make-up si nanášejí na ksicht lopatou. Sice je pořád na co koukat, ovšem divák nepolíbený předlohou bude mít trochu problém s pochopením toho, co se sakra vlastně děje a proč. Obávám se, že Zákon překvapení - původně vlastně ryze pohádkové pravidlo - se do tohoto moderně pojatého fantasy světa nepodařilo smysluplně zapracovat. Zároveň ovšem chápu, že vynechat ho nešlo, protože je to klíčový prvek pro pochopení budoucího vztahu Geralta a Ciri. ()

Trevor

Epizóda, ktorá objasní udalosti na kráľovskej hostine, počas ktorej kráľovná Calanthé dostane ponuku k sobášu svojej dcéry Pavetty od rytiera Dunyho, zvaného aj Ježko, ktorý je...to by boli výrazné spoilery. Geralt sa teda spolu s Marigoldom ocitá na kráľovskej hostine, zatiaľ čo sa Yennefer snaží ochrániť dieťa, ktoré jej bolo zverené do opatery a Ciri sa vzdeláva v elfskom lese. Najlepšie boli spracované portály, ktoré využíva Yennefer, naproti tomu hostina u kráľovnej Calanthé nebola až na tak dobrej úrovni, aby mi to vyrazilo dych, ale zrejme budú seriál inak vnímať fanúšikovia ktorý prečítali knihy či strávili pár dní pri hraní Divokého honu či Vrahovia kráľov a inak náhodný fanúšikovia, ktorý matne vedia o tom, že nejaký zaklínač je. ()

ArsenalEagle

Přijde mi, že Netflix se snaží přivést k Zaklínači i naprosté neznabohy knih či her a tak se snaží příběh osekat. V tom je ale ta potíž, protože co jsem tak pochopil, příběh je hodně složitý (vždyť se tu sakra ledabyle protínají minimálně 3 linky s naprosto jiným časoprostorem) a právě proto bych uvítal zpomalení a vychutnání si vyprávění příběhu. Je tu tak moc nevyřčeného, že mi povídky (konkrétně zde Otázka ceny) přijdou poloviční. Chci dvojnásobnou stopáž pro každý díl a budu naprosto spokojený. Ježek super, ale postup získání přízně královny divný (Geralt vraždí nevinné na základě čeho?) až po jatkách se dozvídáme o nějakém překvapení. Proč nebylo vysvětleno víc. Přijde mi, že ten kdo zaklínačské povídky nezná, tak se nemůže vůbec orientovat a jen si vychutnává skvělého Cavilla, úžasné souboje a správně temný vizuál (já naopak nasvícení a podobně chválím). ()

WathanajX

Ne, ne, a ne tak teď už v tom mám vážně šílený bordel. Tak já nevím snažili se tvůrci držet knihy a seriál udělat jen pro pravé znalce? Protože zatím mi to tak připadá. Nebo se snažili osekat knížku natolik, aby tomu porozuměl i ten co o knihu či hru ani nezavadil? No mám dojem, že se jim bohužel nepovedlo ani jedno. Tenhle díl jsem několikrát přetáčela zvědavá, jestli mi něco neuniklo. Bohužel. Normálně mám flashbacky v seriálech ráda, protože spoustu věcí vysvětlují tady to samé, ale tvrdit nemohu. Flashback takhle blbě načasovaný, že prakticky až dokonce nikomu nedojde že se o flashback jedná je naprosto k ničemu, a navíc ani pořádně nic nevysvětluje jen vám to v hlavě udělá guláš tak jako mě. Popravdě vůbec nedokážu po tomhle dílu jednotlivé události správně časově zařadit. Co mě zmátlo ještě víc byla dějová linka s Yennefer navíc opět zcela nezáživná. Už si ale začínám na Henryho po kouskách zvykat i když mi to bude asi ještě chvíli trvat, protože jsem jedna z mnoha, kterým jako Geralt prostě nesedí. Hodnocení: (3*) ()

Frajer42

Zatím zřejmě nejlepší díl. Jsem rád, že alespoň zrzouni ze severu jsou věrní předloze a neudělali z nich tvůrci negry jako z elfů. V rámci totoho seriálu by mě to ani v nejmenším nezaskočilo. Co se týče zpracování dané povídky, tak jsem rovněž docela spokojen. I navzdory nutnému krácení se konečně podařilo zachovat povídku konzistentní a motivace postav konečně dávaly smysl. Linka s Cirri byla snad poprvé trošku zajímavá. Konečně i Yenn absolvovala svoji plastickou operaci a dá se na ni taky koukat. Lepší 3 kousky. ()