Ve městě Blaviken přivítají Geralta nepřátelští obyvatelé a mazaný mág. Království Nilfgaard se rozhodne dobýt Cintru a Ciri vidí, jak se její svět začíná hroutit. (Netflix)

sKralicek

Jakožto velký fanoušek knižního Zaklínače jsem měl od seriálu velká očekávání, ale snažil jsem se je nemít, abych nebyl zklamaný. Pilotní epizoda moje obavy rozehnala. Diváka okamžitě vtáhne do děje a světa zaklínače, na nic si nehraje a vše ukazuje krásně surové, jako to bylo popsáno v knihách. Pád Cintry bych čekal spíše v pozdějším díle, ale i tak jeho zpracování bylo bravůrní a líbilo se mi více, než třeba boj o Královo přístaviště v GoT v poslední sérii. Dávám 5/5, jelikož jako pilot tato epizoda opravdu velmi mile překvapila a přesvědčila diváka, že by se měl dívat dál. ()

Ondris96

Knihu jsem teda nečetl a na fantasy moc nejsem ale tenhle díl byl celkem v pohodě, nicméně závěrečný souboj zaklínače mě zvedl z gauče. Myslím že Cavil má na tuhle roly skvělou mimiku. Určitě mrknu na další díly. ()

doom.cz

Ježíšmarjá, co to je za bordel? Výprava fajn, ale ta dějová linka je jakási divná. Snaží se autoři o dvě časové linie a přeskoky mezi nimi? Kde je Ježek a Pavetta? Proč jedna část popisuje Geraltovy začátky a druhá pád Cintry? A proč je Ciri tak stará? Otázky, samé otázky. Znalost knížek bohužel dost brání vychutnat si netflusí počin. Sorry, borci, takhle ne. A Geralt představovaný Cavillem? Ne, to mi nesedí. ()

Tom10000

1.díl 1.série. Gerald, Zaklínač z dálné země, přijíždí do Blavikenu odevzdat kusy zabitého monstra zdejšímu starostovi. Ten údajně toto zboží vyhledává, aby ho směnil za peníze. Od jeho dcery se však Gerald dozvídá o mnohem zajímavějším mužovi, čarodějovi, který by jeho služeb mohl využít o něco lépe. Muže ale ve věži čekají pouze problémy. Aby získal jmění, musí zabít Renfriini, mocnou krásku, potomka Démonky noci Lilith. Musí si vybrat, jestli zničí menší zlo, či se postaví většímu. Gerald nevolí ani jednu možnost a vydává se do lesa. Tam ji brzy potká, tam se od ní nechá svést a tam se také dočká první věštby. Krátce nato se opět vrací do vesnice. Zde na něj čekají ovlivnění chudáci, jež bude nucen do jednoho zabít. Na samotný závěr se dočká i Renfriini samotné. Dlouho žijící zdánlivě nesmrtelnou dívku potzká stejný osud jako její loutky. V Cintru, slábnoucím království, čeká Ciri, mladou princeznu, pohled na zánik jejího domova. Říši postupně dobývají nepřátelská barbarská horda. Při posledním večírku před závěrečnou bitvou se Ciri pomalu dozvídá o svém budoucím osudu, zatímco si ještě užívá tance. Následující den vtrhnou barbaři do hlavního města, z nějž je Ciri nucena odjet. Její matka zatím na následky prohrané bitvy umírá, ostatní, vyjma královského čaroděje a statečného rytíře, kteří chrání princeznu, si berou jed, aby nemuseli potupně umřít. Dívka nakonec zůstává sama, v náručí únosce, díky svým prvním projevům schopností však stihne utéci do lesa. Zdá se, že je Zaklínačkou, a taktéž budoucí společnicí Geralda. Před svojí smrtí se zmínila Renfriini o dívce z lesa, kam se právě Ciri vydala. mohlo se též jednat o její matku, kdo ví (...). 95procent, velmi slušný začátek seriálu. ()