Ve městě Blaviken přivítají Geralta nepřátelští obyvatelé a mazaný mág. Království Nilfgaard se rozhodne dobýt Cintru a Ciri vidí, jak se její svět začíná hroutit. (Netflix)

Raskoslav

No v kostce, scény s Geraltem za 4, scény bez něj za 2. Doufám, že se to časem zlepší a nebude to táhnout celý on, jako třeba tom Hardy ve Venomovi. Přes brnění Nilfgaardu se asi prostě nepřenesu, proboha proč, toho kdo to vymyslel okamžitě defenestrovat. ()

Kitelon

Je smutné, jak málo dokáže scénárista vytěžit z tak bohaté předlohy, atmosféra tomu zatím chybí. Vztah Stregobora a Strakuše je jen povrchně nastíněn. Není nám vysvětleno, proč se Geralt stal řezníkem z Blavikenu, jelikož tridamské ultimátum může laskavý divák maximálně tak tušit mezi řádky. Cintránská linka byla uspěchaná, postava Ježka a zákon překvapení zřejmě nestojí za bližší představení, ehm. Vím, nemůžu čekat přepis kompletních knih, ale očekávání bylo velké. Mám-li hledat nějaká pozitiva, tak snad některé záběry na Cintru a souboj Renfri vs. Geralt. Hodnocení: tři z pěti, a to jsem shovívavý. ()

Kanee

Mno, na môj vkus naozaj ostrý štart, veľa informácií, deje, čo nie je zle ale na môj vkus až príliš. Ale krásne zasadenie do doby, zaklínač má po prvom diele svoj charakter a osobnosť. Bohužiaľ mi veľa vecí príde neopodstatnených, napríklad kráľovstvo, prakticky som nedostal žiadnu informáciu o tom, prečo som práve tam a pod. Avšak aj tak musím uznať že som prekvapený, čakal som to osobne horšie, pretože idem ako nový vojak do Zaklínača a neviem čo od toho čakať, takže moje očakávanie je preplnené a musím uznať že sa teším na zhliadnutie druhého dielu, snáď sa nejaké informácie opodstatnia a budem v tom mať jasno. Zatiaľ päť hviezd, uvidíme čo nám prinesie ďalší diel. ()

Illithune

Cavill dost překvapil, myslím si, že Geralta hraje dobře, ale zdá se mi, že se ho snaží prezentovat jak badass Geralta z her. V knížkách mi totiž přišel leckdy víc lidštější a uvěřitelnější. Freya Allan se mi dost hodí na roli Ciri a myslím si, že byla dobrou volbou. Dost se mi líbilo, jak se autorům podařilo prolnout dobytí Cintry spolu s povídkou "Lesser Evil". Vlastně viděli jsme to důležité pro ságu, a zároveň se nám dostalo i zpracování jedné z povídek v jediné epizodě. Myslím si, že jako pilot dosti úspěšné. Důvodem proč strhávám jednu hvězdu je pár nelogičností (tady jsem možná až moc subjektivní) při lince v Cintře, hudba by mohla být lepší (ano, tady se nechávám ovlivnit hrou, jelikož hudební uskupení Zywiolak a Percival nasadila laťku soundtracku na téměř až kosmickou úroveň) a multikulturních aspektů je tam možná až víc, než by bylo vhodné. ()

xvyhl100

Některé CGI sceny působí velmi lacině (např. příšera z úvodní sceny). Romantické scény jsou natočeny jak z nějaké telenovely, ale vynahrazujou to bojové scény, především ta ve vesnici, je opravdu skvěle natočené a skvěly Cavill. Za mě tedy ve všech ohledech lepší než GoT a o Mandalorianovi ani nemluvě. ()

HennessyVSOP

Mám poměrně velký problém s tempem děje plus se v něm ztrácím. Před 15ti lety jsem pár povídek četl, viděl jsem polskou adaptaci a hrál jedničku zaklínače a v reáliích serialu fakt plavu. Linka s Renfri je poměrně pomalá, spoustu dialogů se vleče bez nějakého hlubšího smyslu a proti tomu Cintra vs Nilgaard je zrychlená a bez kontextu, co se vlastně děje. Zbytek je ale celkem OK, jak vizuálně, choreografií tak herecky mě to narozdíl od jiných neuráží. Přijde mi, že fanbase čehokoliv se při libovolné adaptaci začne svíjet jako užovka a argumenty jsou obvykle stejné nezávisle na díle - GoT, LotR, Zaklínač a nebo Harry Potter (takhle to nebylo, herci neumí hrát, děj je zkratkovitý a nedoshauje hloubky knihy...). ()

Kushina

Jak se říká: "když se vám líbí první epizoda první série, tak má seriál velký potenciál k tomu, aby se vám líbil celý", takže jen z toho důvodu, že se mi to fakt líbilo a doufám v lepší a lepší epizody, tak dávám. 90% ()

SuzieS

krasná krajina a okolí. Ale děj je poměrně roztáhlý. Nic moc se tam první dva díly neděje. Tak snad se to nějak rozjede. ()

DexMASTER094

Čekal jsem hodně, dostal jsem ještě více. Pro nehráče, nebo nečtenáře asi hodně těžko stravitelné, ale já, jakožto milovník obojího, jsem se neskutečně bavil. ()

n5ver

Tak povídka je značně předělána, Calanthé není krásná (spíš tetka od vedle), PoC se nešetří... Ale přes to všechno je to skvěle ztvárněné a při boji v Blavikenu mi zůstala ústa dokořán. ()

VashCZ

Jednoznačné zklamání. ještě nemůžu hodnotit, protože jinak bych dal až zase nezasloužený odpad. Doufal jsem, že západ pochopil sílu ságy zaklínače. A je z toho průměrný ameriko suprhíro seroš. První díl jako starter pro neznalého diváka špatný, postavy nečitelné a falešné. Pro mě jednoznačně zklamání. Jak můžu být rád za hezký souboj v Blavikenu, tak dále max průměr. Co říct na středověké měšťanstvo a chudinu, jak se procházející po ulicích jako šafáři hned po masakru? A jé, on je zmasakroval, tak po něm budeme házet kamínky, když stojíme dva metry od něj, to je zábavička... na zblití. Asi jsem nepochopil Geralta, protože teprve teď jsem se dozvěděl, že se po těžkém souboji na život a na smrt vždy pousměje a řekne si pod vousy, jaký to byl asi špás a jak je celý happy že přežil, jsem jako rybička a šup jdu cestovat a dělat showmana. Sto chutí jsem měl to nedokoukat. Když po mně házej kameny takse instinktivně kreju u zdi a zahrozim, ještě by mi rozsekli lebku, ale superman ne, tomu stačí si krýt oči. no děte do prdele PS. počítačová animace - no čekal jsem to, je to ta nejmenší vada na kráse ()

CzShenny

Zpočátku mě dvě časové osy děsily, ač knižně jde Zaklínač stejnou cestou. Rovněž mě zamrzelo urychlení děje, vynechání určitých pasáží, které se zdály být důležité a v mých očích stály za zmínku, nicméně po zhlédnutí první 3/4 dílu jsem si začínal uvědomivat, že všechny střihy vedly ke grandióznímu finále dílu a shrnuly vlastně vše podstatné. Za mě naprostá audiovizuální lahoda. ()

boss123

Po prvej epizóde zatiaľ prevláda nadšenie. Na Zaklínača som sa tešil od druhého traileru a zatiaľ sú moje dojmy veľmi pozitívne. Musím oceniť, že seriál má dobrú atmosféru. Bohužiaľ nemôžem porovnávať ani s knižnou predlohou a, ani s videohernou adaptáciou. Knihy som nečítal a ani hry som nehral. Henry Cavill mi v úlohe Geralta sadol a myslím, že zatiaľ to je asi jeho najlepší herecký výkon aký som mal možnosť vidieť. Oceniť musím aj kostýmy a súboje predovšetkým to, ako realisticky a brutálne sú spracované. Prvý súboj, keď Zaklínač ukáže svoje bojové schopnosti je parádny. Je síce pravda, že niektoré vizuálne efekty na mňa pôsobili trošku lacno, ale to je len taká menšia vráska na kráse. Obrovsky sa teším na ďalšie epizódy, a ak budú pokračovať na rovnakej vlne myslím, že z konečného výsledku budem viac než spokojný. Budem nadšený.Hodnotím piatimi hviezdami a 90%. ()

DanielDall

Povídka "Menší zlo " která vede k přezdívce "Řezník z Blavikenu" byla dost zmršená. Úplně tam vypadnul ten prvek vydírání ultimátemkterý pak vygraduje když strachy podělaný čaroděj nevytáhne paty z věže. Geralt aby ochránil obyvatele města zabije celou tu divokou Bandu a Renfri držící kudlu pod krkem holky ? C´mon. Linka s Cintrou mi přišla vyloženě trapná. Lvice je zkušená válečnice, která nemá zvědy a v čele své jízdy sedí na koni až do chvíle kdy k ní doběhne pěchota která ji od prvního pohledu početně převyšuje???? Uprostřed bitvy, mávajíc mečem se musí bavit s okolím o tom kde jsou lodě? Ani s nimi by neměla přesilu o které předtím mluvila. Město s masivními hradbami starého Říma se vůbec nebrání a není obléháno Hrad nemá ani bránu. dřevěný Most je spuštěný dolů, návštěvníci v hradu čekají do poslední chvíle na dávku jedu, princezna "prchá" s "princem Krasoněm" přímo mezi útočníky, nepřipravená, bez peněz, Myšilov trapně zmizí.. Zklamání. Pokud děj sám nedává smysl tak by na to sestřih neměl silně ukazovat ()