Ve městě Blaviken přivítají Geralta nepřátelští obyvatelé a mazaný mág. Království Nilfgaard se rozhodne dobýt Cintru a Ciri vidí, jak se její svět začíná hroutit. (Netflix)

Azurovydrak

S přihlédnutím na tragickou kvalitou seriálu je tahle povídka nakonec zpracovaná ještě celkem ucházejícně. Cintra je sice neuvěřitelně odfláklá a přeskakování v čase je taky na pěst, ale s přivřením obou očí se na to dá koukat. Hodně tomu napomáhá Henryho výkon a překvapivě i slibná herečka, co ztvárnila Renfri. Zbytek smutně průměrný. Závěrečná, všemi chválená bojová scéna hraje akorát na efekt a překypuje krvavostí a surovostí, což ale neskryje fakt že choreograficky těžce pokulhává (zaklínači takhle meč nedrží) a jakoukoliv šanci o osudové vyznění zabíjí ty trapné melodramatické pauzy, které vrchní tvůrkyni nejspíš přišly "svůdné". Uff. 40% ()

misa_laska

Kdo Zaklínače nezná, bude se zřejmě ztrácet a připadat si hodně zmateně. 3 dějové linky, které nejsou ani ve stejném čase. Bez vysvětlení světa Zaklínače a nějakého úvodu. Divák je do světa hozen a nic neví. Jestli předpokládají, že všichni, kdo budou seriál sledovat znají knihy, případně hry? Škoda no. Stačilo by přidat úvod a zkrátit nudnou linku s Ciri. ()

Wallis3

Hvězdy jsou za zaklínačovy fajty a příjemný hudební doprovod, ale tady to končí. Dialogy hloupoučký, několikrát omílající to stejné dokola. Dítě osudu úplně pohřbili, nemyslím si že by to měla královna Cintri takhle vyslepičit a pochybuju, že toto dojde vysvětlení, ať už se to má držet předlohy nebo ne, měli by tvůrci zachovat jisté dekórum. Vypálení Cintry přišlo až příliš a zbytečně brzy!!!! První dojem to na mě valný neudělalo, spíš to vypadá, jako takový ty seriály, třeba Pod Kupolí od Kinga, které si vzaly jen název a šly vlastní cestou. Nuž uvidíme, co bude dál! ()

Luk Skywalker

Povedený start, tak proto řezník z Blavikenu, což bylo velmi efektně natočeno. Jinak úvod, který působí trošku zmateně, časem se snad další informace k tomu dovíme. Kupodivu mi to smysl dávalo, ale to je asi tím, že jsem byl na tuto skutečnost připraven. ()

RoneXxXD

Musím říct že tohle se povedlo..jasně je tam pár odchylek,ale nic extra zásadního. Kouká se na to dobře,a akční sekvence jsou parádní. Samozřejmě teď něco k chybám. Vizuálně je to fajn,ale místy to bylo až příliš barevné a syté (vstup do věže) kde pak zbroj zaklínače vypadala docela zle. (Zatož Nilffgard ve tmě nevypadal zle) Další problém jsou efekty - místy opravdu skvělé místy hrozné. A teď ten největší mínus - hudba,je fajn,ale není to tak skvělé jako geniální soundtrack z her leč tam jeden zazní. Chtělo by to přidat bassy a víc epičnosti. Ovšem je to pilot,věřím že se vše ještě zlepší. 80% ()

Blowler

Velice slušný úvod do světa, který zbožňuji už řadu let. Henry Cavill jako Geralt působí přesvědčivěji, než jsem se vůbec odvážil doufat a to je pro mě to nejdůležitější. Nezprasili hlavní postavu. Stejně tak oceňuji soubojovou choreografii a hudební doprovod je naprosto famózní. Je mi jasný, že dřív nebo později narazím na nesrovnalosti mezi mými představami a způsobem filmového zpracování, ale tomu se vyhnout nelze. Zatím spokojenost. ()

Hpatrik

No páni. Nečekal jsem moc, a navzdory všeobecně vysokým očekaváním jsem měl laťku hodně nízko, ale jestli má být Witcher chlouba Netflixu a konkurence velkým konkurenčním seriálům, tak tohle zatím vypadá jako boj Davida a Goliáše. Do očí bijící low budget scény, nudné obsazení a kamera, špatně napsané postavy, chybí mi tam zajímavě uchopené prostředí a přirozené seznámení s postavami. Cit pro látku a trochu zručnosti. Jeden z nejhorších pilotních dílů, co jsem viděl. Mírný optimismus ale přesto zůstává, byly tam určité nadějné záblesky. ()

aR3Zz

Takto by to šlo! Začátek jak má být. Nabudil, navnadil. A také odkryl snad všechny své karty na stůl, což není na škodu. Drobné souboje, epické bitvy, vykreslování postav i malá zápletka pro díl samotný. To vše ve světě, na který se divák tolik těšil! Hurá na další díl! ()

IXOXI

Úvod do Zaklínače mě dost zklamal, první scénka vyznívá zbytečným dojmem. Na rozdíl od prvních knih, kde se střídali ucelené útržky ze života Geralta a jeho přátel, zde se prolínají dva příběhy, dost možná, aby působili zmateným dojmem, což se zcela povedlo, protože při královské oslavě nestačí ani 6 knih přečtených, abych s jistotou poznal o čem je řeč... Filmové efekty působí lacině, příběh z knihy je dost osekaný a navzdory přesným citacím je výsledný dojem o poznání horší. Na druhou stranu ponuré a zamlžené prostředí přesně zapadá do zaklínačova světa. ()

Harry_

Příběhové linie: 1) Geralt v Blavikenu; Renfri/Strakuše a Stregobor (inspirace: povídka Menší zlo); 2) Ciri v Cintře; Calanthé, Myšilov, Cahir, Eist Tuirseach ze Skellige (inspirace: volně začátkem války s Nilfgaardem v prvním díle románu Krev elfů) ()

Baron Noktur

Henry Cavill ako Geralt s každou novou scénou lepší a lepší, Freya Allan ako Ciri zakaždým fantastická. Má to svoje silné momenty ako keď Geralt hovoril Klepne o svojej prvej zabitej príšere ale taktiež aj slabšie, ktorých je ale o niečo viac než tých skutočne dobrých. Páčia sa mi utlmené farby a špinavá atmosféra temného fantasy. Nemôžem sa ale zbaviť dojmu, že často seriál v prvej epizóde pôsobí ako inscenácia. Seriál sa v prvej epizóde rozhodne len hľadá. V žiadnom prípade sklamanie. Už len kvôli fantastickej záverečnej 15 minútovke úvodný diel stál za to! ()

Navaran

Překvapivě se to hodně drží povídek, co do děje, nicméně podání vypadá lacině. A chybí tomu Sapkowského lehkost a humor, bez kterého se z osobitě pojatého fantasy braku stává... inu jen brak. Neodsýpá to a dějová linka Ciri je ale neuvěřitelně rozvláčná a nudná. Hudba je strašlivá. Prakticky jediné pozitivum vidím v choreografii soubojů a, ač ten hezoun není Geralt podle mého gusta, Cavill tu roli poměrně zvládnul. Jinak je to bída, vážení. Lepší zůstat u knížek a her a nekazit si Zaklínače seriálem. ()

LukasKalasek

Prostě nemohli nechat jeden díl jen povídce Menší zlo, prostě tam tu nesmyslnou linku s Cintrou, která se odehrává v úplně jiný čas museli dát. Když pominu ty nesmyslný netflix změny knižního příběhu tak je to skvělá první epizoda. Škoda jen, že nezmínili příběh o dívce a sedmi gnómech. ()

pekl

První díl strašně utahaný. Zoufalý casting. Přehlídka necharismatických vedlejších postav, vůbec nevím, jak budu žít celých 8 dílů s tak nesympatickou Ciri!?! Akce ale skvělá až úžasná. ()

celticek

Spokojenost. Nepotřebuji nadupané efekty. Vlastně jenom ta kikimora mohla být trochu ostřejší, ale jinak v pohodě. Umně vkládají povídky mezi románový děj, tady někdo dobře nastudoval scénář. Hlavní představitel i Ciri tam pasují, výborná je hlavně Geraltova soubojová choreografie, to je za mě suverénně nejlepší část první epizody. ()

MasterD

Naprostý luxus. Přesně takhle si představuju úspěšně provedenou show inspirovanou knižní (i videoherní!) sérií Zaklínače, ať už po stránce hudební nebo zejména příběhové. Pro můj estetický vkus a obdiv pro středoevropskou přírodu je to lahoda, třeba taky pro artistické zpracování občas připomínající české pohádky (sluneční paprsky v lese, bál na hradě). Pocit z magických elementů je jak má být, ztvárnili jeho ducha brilantně (ani Potter, ani Eragon, tento má prostě svůj vlastní styl: bariéra před branou a nebo Geraltovy "znaky"). Perfektně zvládli vyvážit humor (inteligentní) a vážnost konfliktu mezi Cintrou a Nilfgaardem, kdy se krveprolití a gore dá lehce srovnávat s Game of Thrones. A Zaklínačovy milostné zážitky už jsou jen tradiční a neopomenutelnou třešničkou na dortu. Aneb právě takový Witcher, kterého jsem si představoval (a se kterým jsem v duchu a ve své fantasii žil) snad od roku 2008, kdy jsem poprvé pronikl do literatury, videohry a její hudby. Skoro surrealistický zážitek, kdy mi v jednom kuse běhal mráz po zádech. :) *Nepostřehl* jsem žádné plotholes nebo nelogické chování, které by se dalo dávat za vinu scénáristům, paráda. Nedovedu si představit lepší zpracování, ovšem samozřejmě někteří hardcore knihomolové určitě budou mít výhrady. Pevně věřím, že další epizody budou podobně kvalitní. ()