Ve městě Blaviken přivítají Geralta nepřátelští obyvatelé a mazaný mág. Království Nilfgaard se rozhodne dobýt Cintru a Ciri vidí, jak se její svět začíná hroutit. (Netflix)

Ironfood

Nečekal jsem zázraky, ale i tak byl první díl trochu zklamáním. Hlavním problémem je, že zatímco Sapkowski je extrémně poutavý a vtipný vypravěč, seriál zatím vypráví děj poněkud neosobně a fádně a postrádá tu správnou šťávu a humor. Cavill v roli Zaklínače nepřesvědčil, pořád mám pocit, že by tam měl být někdo šlachovitější s méně naducaným obličejem. Příliš mi nesedlo ani obsazení Lvice z Cintry... ()

Melios

Zaklínača som síce čítal aj hral ,no stále si nepripadám dostatočne zbehlý v tejto sérii ,aby som mohol posudzovať ako veľmi sa drží predlohy ako skalný fanúšik. Preto to bude len jednoduchý názor na seriál z pohľadu takmer úplného nezbehlíka (čiže to považujte za moju takmer normálnu recenziu ). Na prvý pohľad môžem povedať ,že to bolo dosť pôsobivé ,ale ani zďaleka také ,aby to bolo vynikajúce. Jeden z dôvodov je preto ,že sa seriál nedrží priamočiaro len knihy ,ale mieša si aj prvky hier a pridáva aj svoje nápady ( niekedy mi to prišlo neprehľadné ) ,ale aj ten ,že efekty sú na niektorých miestach k smiechu ( dúfam ,že je to výsada len prvej epizódy ). Prvá sfilmovaná poviedka nesie názov Menšie Zlo ( známa aj pod názvom Řezník z Blavikenu ) je za mňa podarenou adaptáciou nejednoznačnej poviedky. Túto poviedku považujem za kľúčovú pri charakterizovaní Geralta ,pretože Geralt nie je nejaký charakter ako cez kopírku ,no i keď je dosť minimalistický na jeho perfektné vyobrazenie potrebujete mať fess silné nervy ( z toho čo som mal tu česť prečítať a hrať ) a Henry Cavil to zvládol naozaj dobre ( až sa fakt divím ako je možné ,že trápny DCEU Super-Man niečo také dokázal :D ). Inak to ale nie je nič výnimočné. Fandovia budú veľmi spokojní ,ale nové GoT sa nekoná ( ak rátam len prvú epizódu ). VERDIKT : Prvý diel ukázal to ,čo som chcel vidieť - čistokrvné Poľské High Fantasy s poriadne temnou atmosférou ,kde aj hlavný protagonista nie je ani zďaleka taký svätec akého by ste čakali od svojho žánru. Ak to takto pôjde ďalej možno sa Sapkowski dožije aj dobrej prerábky svojich kníh. Teda ak sa nerozhodne preukázať svoju kreténskosť ako pri kauze CD Project Red... ()

psychoJoa

Jako knižního nadšence mě rozhodilo, že seriál začíná zrovna tímto příběhem, ale rozumím, že tvůrci chtěli takto Geralta představit hned na začátku. Jinak ale musím dodat, že tato epizoda patří mezi slabší a nudnější. ()

Arkanoid

Hneď od začiatku sme uvedení do pochmúrneho sveta známeho z kníh akciou a Geraltovou hláškou. Obsadenie niektorých postáv mi nesedí s knižnou predlohou, napr. Levica z Cintry, ktorej predstaviteľke chýba bojovnosť knižnej hrdinky. Bitka vojsk opäť (po vzore GoT) vyzerá byť bez stratégie, len ako postavenie sa čelom nepriateľovi, aby mohol všetkých čo najľahšie zmasakrovať. Brutalita je samoúčelná, keď zomierajú postavy, ktoré sú anonymné, divák to nemá ako prežívať. Osud Eista je iný, ako v knihe, či to má význam, ukážu ďalšie epizódy. Epizóda ponúkla snáď najdlhšie približovanie sa ľudí pred bozkom, aké seriálový svet zažil, pritom Geralt je známy sukničkár. Pridaná surrealistická scéna robí viac zmätku ako úžitku, nie je ani veľmi zaujímavá. Z postáv sa trrochu vyprofiloval snáď len Geralt. Všetky dialógy z filmu by v seriáli možno nevyzneli tak dobre, no práve ony pomohli postavy charakterizovať. Teraz je dej bez nich unáhlený a divák si na postavy nedokáže vytvoriť až taký názor, aký by mal s nimi. Za ľahko kultovú scénu sa dá považovať záverečná bitka v Geraltovovom príbehu, no k jeho súperom divák nepociťuje veľký odpor, lebo nevyzerali byť takí výrazní a zaujímaví, ako boli vykreslení v knihe. GoT ponúkla hneď v prvej epizóde zaujímavé zápletky, tu to veľmi kazí priamočiarosť a okresanie zaujímavých dialógov. Dialógy tu skôr pripomínajú naučené motivačné frázy, než zamyslenie sa, čo ponúkal Sapkowski. Spoiler: Prečo mág Ciri teleportoval vo svete, kde existujú teleporty? Nemastné-neslané. ()

kenkaku

Bez znalosti knihy neno hry netuším jaká bije. Na začátek tedy až křečovitě zeširoka zabrané. Děje se toho přiliš bez zjevného kontextu a to sráží celkem dobrý dojem z bezvadného vizuálního provedení. A nezachrnuje to ani souboj s příšerou, bitva dvou armád, boj o hrad, souboj na tržišti... tedy opravdu na úvod akce až na půdu. ()

WathanajX

Přiznávám, že jsem kdysi tuhle počítačovou hru milovala. Bohužel jsem se ale nedostala více ke knižní předloze. Žánrem je mi tento seriál velice blízký, a i když nejsem nikterak spokojená s výběrem hlavní postavy, přesto jsem to musela vidět. Také bych ráda sama nějak zhodnotila tohoto nového konkurenta Hry o trůny. Klady: Atmosféra je tajuplná správně temná a prostředí dokonalé od krajiny až po město. A i když to hned na začátku nerada přiznávám, i Henry Cavill se zatím jeví jako jedna z těch lepších voleb. Zaklínač je přesně takový nemilosrdný zabiják, jak ho známe ze hry a zatím na veškeré bojové scény je opravdu radost pohledět. Tady je znát náročná příprava a ta se rozhodně vyplatila. Dialogy až na maličkosti ujdou. Zápory: A máme to tu hned na začátku. Nevěděla jsem, jestli jen špatně vidím, nebo je ta příšera opravdu tak umělá. CGI efekty tady udělaly pěkných pár kotrmelců, a to je opravdu škoda. Kde se stala chyba těžko říct, ale vážně mi to občas nepřipadalo jako efekty, na který by v dnešní době měli být tvůrci hrdí. Co považuji za další mínus je vhození diváka do někomu naprosto neznámého světa a nechat ho ať si zkusí si v tom udělat pořádek sám. Ne tak takhle to u mě bohužel nefungovalo. První díl mi přišel jako šílený přeplácaný chaos zatím nedávající valný smysl. Postavy přicházejí a odcházejí, aniž bychom se o nich vůbec něco mohli dozvědět, a to je dost velká škoda. Uvidíme co dál… Hodnocení: (slabší 4*) za slušnou atmosféru a bojové scény ()

Loki_Six

"If we must do this now, here is your first lesson. As in life, it is impossible always to be fully prepared for battle. Keep your sword close and keep moving. ...Lesson number two. Know when it's time to stop moving." ()

Elerrina

Proč byla na úvodní seznámení se Zaklínačem vybrána zrovna zmatená revenge story Menší zlo, to mi asi zůstane navždy záhadou. Takže - ačkoliv Geralt odmítá nechat se zatáhnout do smrtonosného sporu mezi místním čarodějem a pohlednou sexy vražedkyní, nedokáže se nakonec udržet stranou. Tato otravná vyprávěcí linka nás zásobuje především hromadou rádobydrsných keců a potěší snad jen závěrečný souboj, který je rychlý a brutální. Souběžně pak sledujeme pomalu odvyprávěné, ale poměrně působivé dobytí království Cintra a útěk princezny Ciri, aniž by bylo ovšem jakkoliv naznačeno, že se jedná o událost odehrávající se o nějakých dvacet let později. ()

SpaceOdyseus

Zatim me to nevzalo. Kdybych necetl knihy tak bych se asi nechyt. Nezda se vam to zmatene vypravene? Ten Cavil neni tak hrozny, jak jsem se obaval. Ale stejne me nepresvedcil. Hlas ma super, to jo. Ale jeho muskulatura mi nesedi. To, ze umi hrat jen bradou, bych jeste zkousnul. Ale typove je vedle jak ta jedle. Uvidime, co prinesou dalsi dily. Flintu do zita jeste nehazu. Abych jen nehanil, mame tu lepsi souboj na mece nez v epizode 9! ()

Jaro_slav

Nalíčený hezouni s lehce ušmudlanou tváří (protože středověk), ale excelentní manikúrou, pečlivě oholenou tváří a zarovnanym obočím, vedou ňáký jalový dialogy. Uvidim, zda to druhej díl někam posune, ale ta celková vyžehlenost mě trošku uráží. ()

mira007

Tak jsem dal první díl hitovky fantasy Zaklínač - pseudostředověk, sekání hlav, stříkající krev, pár nahotinek , atmosféra hnusu, kde se tváří všichni děsně smrtelně vážně ... kdysi jsem viděl tři díly něčeho, co se jmenovalo Hra o trůny a tohle vypadá jako nějaký derivát od toho .... asi pro fandy, protože mne tohle úplně moc nebere. Ale zkusím další díl... ()

LachtanShows

Nejsem znalec knih, ani her, ale na seriál jsem se skutečně těšil a konečně je to tady. Henryho Cavilla jsem nikdy moc v lásce neměl, jako Geralt funguje ale suprově a veškeré bojové scény v jeho provedení jsou úchvatné. Jsem rád, že se hned ze začátku dostane na řádnou akci a nesetkáváme se s typickou šablonou, kdy se z osmi dílů první dva nic neděje. ()

bidja

No jo no, odkojen vesmírnou sci-fi, robotikou, autory Troska, Lem, Asimov etc. jsem Fantasy na začátku 90.let tak nějak strnule akceptoval. Vedle Pána Prstenů, hraní Dračích doupat, předělání celotáborových her z Foglarů, Husitů, Slovanů na království neurčitých ras, věků už méně. Knihu jsem se snažil získat, ale dočíst nepodařilo. Nedokoná to ani seriál, téma mimo mojí mísu, Herci žádní, emoce jen pro vyznavače případně hráče. ()

warrenur

Je vidno, ze na bojovych choreografiach sa podielal i sikovny slovacisko Vlado Furdik a.k.a The Night King. Na suboj Geralta proti presile, ci nasledny duel s Renfri, ktoru zahrala Emma Appleton bravurne, sa s ulubou pozeralo. Pamatam si, ked tajil este ako exkluzivny host z GoT na Istrocone, na com pracuje v Juhoafrickej republike. ;) Inak kostymy, masky a vyprava celkom fajn. Sklamali trochu Nilfgardania. Uvidime, co predvedie vrieskajuca princeznicka a na kolko sa bude scenar odlisovat od deja zo Sapkowskieho knih. Navnadeny som, i ked som cakal viacej... ohnikovu scenu trosku prilis oddalovali. Stale vsak nadpriemer. Odporucam a tesim sa na dalsi diel. ()

sirien

Uprostřed série bych to možná hodnotil za 4*, ale na rozjezd to neni zrovna silnej díl - začít tim že na diváka bez kontextu hodim 3 nesouvisející příběhový linky bez jakéhokoliv kontextu nebo úvodu, vůbec nepředstavim ten svět - jako nevim jestli bych se orientoval, kdybych neznal knížky. Plus teda mi tu vadí nějaké "řemeslné" věci jako nehorázný množství close-up záběrů, při kterejch si člověk nemůže ani vychutnat scénu jako celek atp., ale o tom asi spíš pozdějc v komentáři k celýmu seriálu. ()

Untentrauer

Hned na první pohled mi Henry Cavill nesedl. Postavou se na to hodí, ale obličejem ne, je moc měkký, málo zamračený a hrubý. Sérii Zaklínače moc dobře znám a to jak z knížek, tak z her, proto jsem velmi kritický. Knížky jsou skvělé a hry přímo fantastické, takže od tvůrců seriálu očekávám, že se toho budou držet a vytvoří další fantastické dílo, které proslaví Geralta z Rivie. Nilfgaard a jeho tisíckrát propíraná příšerná zbroj - absolutní zklamání...Čekal jsem od prvního dílu ukázku našlapanosti a krutosti. Akční scény jsou dobře udělané a jsou takové, jaké mají být, ale prostředí se mi moc nelíbilo, nevím jak to vyjádřit, ale čekal jsem víc od Blavikenu a od dobývání Cyntry apod. Bylo to chudé občas laciné, jako by se báli ukázat víc ze světa Zaklínače. Myšilov je příšernej, Ciri zatím ujde - uvidíme až se otrká. Hudba je celkem fajn. Stojí za to dát tomu asi šanci a uvidíme. Ale první díl rozhodně nepokračuje v nastavené laťce.... ()