Ve městě Blaviken přivítají Geralta nepřátelští obyvatelé a mazaný mág. Království Nilfgaard se rozhodne dobýt Cintru a Ciri vidí, jak se její svět začíná hroutit. (Netflix)

tron

Páčila sa mi celková pochmúrnosť. Drsnosť ma paradoxne skôr rušila, bola miestami zbytočne explicitná (do parádnej, ale bohužiaľ veľmi krátkej pouličnej rúbanice sa hodila, ale inde ani nie). Henry Cavill fajn, ale prekvapivo dosť... neviditeľný? Náznaky toho, že nepôjde len o osamelého vyvrheľa, ale o politicko-vojnové pletky ma neskutočne nudili. ()

dO_od

// Uf, je to tam ty vole. Vypadá to jako Zaklínač, bojuje to jako Zaklínač, krvácí to jako Zaklínač! Nic víc jsem si vlastně nepřál. Pro začátek opatrně nadšených 8/10 a čekám, že zbytek bude ještě daleko hustější. ()

TheDarKnig

Mám určité výhrady k technické stránce (nasvícení a CGI v některých scénách není zrovna prvotřídní, čas od času to taky vypadá levněji než bych si přál) a dějová linie v Cintře mi přišla trochu uspěchaná, kvůli čemu asi úplně nefungovala po dramatické i emoční stránce, ale jinak je to hodně dobrý start. Uvedení do světa je provedeno nenásilně a hezky postupně skrze dobře napsané dialogy, prostředí městečka má správně smrdutý a špinavý vzhled, herci v čele s Henrym hrají bezchybně a nechvalný zaklínač zabijí škaredě. Závěrečná scéna na tržišti je odpudivá, brutální a dokonalá. Adaptace Menšího zla zpracována na jedničku, povedlo se hned v úvodu správně představit morální dilemata a šedivost tohoto světa. 8/10 ()

Eliott

Výborný start ihned vtáhne diváka do děje. Henry Cavil stvárňuje svoji roli dokonale a moc se mi líbilo jak to na závěr natře skupině zbrojnošů, což je dost možná nejlépe zpracovaná bojová scéna vůbec. Bitva v Cintře působila bohužel trochu uspěchaně a stejně tak přípravy na ni, ale hlavní postavy si mě hned získaly, i přes to, že hned umřely. Jinak asi nemám výhrady. ()

Kaka

Temné, vizuálně podmanivé, akční scény pak choreograficky dokonalé. Působí to tak trochu jako temná rytířská fantasy, mixlá středověkými reáliemi a socio-politickou problematikou současného světa. Zároveň je to pocitově poněud kostrbatý úvod do všech těch fikčních království a velkého množství postav. Chytlavé je to ale natolik, že druhému dílu se jen těžko odolá. ()

Pilda17

Knihu jsem nečetl a hru jsem nehrál. Mám po prvním dílu trochu obavy, že je to vytvořené pro fanoušky, co aspoň trochu ví o co jde. Já totiž po prvním díle netuším. Ano některé postavy jsou zajímavé, ale naopak i spousta prvků mi šíleně vadí. Uvidíme co ukáží další díly. ()

Anderton

Začiatok konca vyzerá ako začiatok série a koniec série a akoby medzi tým nič nebolo. To nie je kritika, skrátka len tvorcovia chceli zaujať hneď pilotom vysoko očakávaného projektu a tým pádom ponúkli množstvo brutálneho násilia, veľkú bitku a nečakané úmrtia hneď na začiatok. Na mňa to fungovalo, len mi to stále atmosférou pripomínalo viac GoT ako niečo exkluzívne nové. Knihy som nečítal, ani nevidel celovečerné filmy. ()

Frajer42

Kurva, tak dlouho jsem se na seriál těšil, všem jsem nasliboval, jaká to bude pecka letošního roku, aniž bych doposud viděl jediný trailer a tohle má být jako výsledek? Kdyby to byl posraný jeden prvek... Bohužel, celý díl je složen z nefunkčních prvků. Je jedno, zda začneme u neuvěřitelně laciných efektů (až nezvykle), Cavilla, který je ještě příšernější, než jsem si myslel a Geralta nepřipomíná ani trochu (a není to jen strojeným chraplákem a hmotností o 50 kg vyšší) - borec totálně bez špetky charismatu, který se opravdu hodí snad jen do role prkenného Supermana. Měl jsem velké štěstí, že mám naposlouchaný první díl naprosto úžasně zpracované a skvěle napsané audioknihy (10/10) a třetí díl naprosto boží hry (10/10). Jinak bych byl v rámci děje naprosto ztracen. Celé je to totiž tak nechutně zkratkovité, skáče se od čerta k ďáblu, některé důležité postavy zcela chybí a jejich věty říkají postavy jiné, což působí nedůvěryhodně a směšně. Celý děj je bez dramatičnosti, což je způsobeno zejména tím brutálním osekáním všeho, co jen trošku šlo. Divák je bez šance vytvořit si ke komukoli jakýkoli vztah, tudíž absolutně nemůže fungovat jakýkoli dramatizace, divák nechápe motivace postav a emoce jsou naprosto cizím slovem. Tvůrcům se nepodařilo přenést do seriálu jediné zrnko z naprosto boží poetiky knihy, kde byl poměr kecacích pasáží zdravě vyvážen vůči řežbě. Hlavně slova v knize měla vždy svůj cíl, vždy příjemně gradovala, zhutňovala atmosféru a především DÁVALA SMYSL. V případě seriálu sice zaznívají mnohdy ty stejné slovní pasáže, ale mám pocit, že v úplně nahodilém sledu, kdy je jejich efekt nulový. Cítím z toho snahu uspokojit potřeby popcornového diváka (čti odpornými sračkoidními seriály zdegenerovaného čůráka bez špetky vkusu), namísto snahy o přenesení luxusní knihy na seriálová prkna. Za pravdu mi dává například bezúčelné obsazení několika negrů do naprosto bezúčelných rolí, aby byly uspokojeny rasové směrnice a nikdo se necítil dotčen. Vůbec nechápu, proč byla jako pilot vybrána povídka Menší zlo. Z mého odporného pohledu je toto naprosto debilní a chybné rozhodnutí. Na úvodní (pilotní díl) měla být rozhodně vybrána klasická epizoda s likvidací monstra, aby byl divák jaksi seznámen s hlavní náplní práce a obživy Zaklínače. Politické píčoviny měly přijít do děje až později. Velké zklamání. Chaos, zmatek a všudepřítomná snaha hrát s odfláknutými efekty na efekt, a to na úkor naprosté ztráty duše a poetiky celého díla. ()

korbitch22

Mám problém jako dost jiných diváků. Knihou nedotčen a ke hrám jsem se nedostal. Takže kdo je kdo, proč dělá to a ten tohle mě minulo. Jelikož se ke knihám stavím jako nacisti a první dva díly hry fakt hrát nehodlám, jdu nainstalovat trojku a po pár hodinách hraní se třeba chytím aspoň trošku. I tak je super natočený, brutální a Cavill se jako Retard z Livie narodil. Teda Gerald z Rivie. Líbí se mi to stejně jako World of Warcraft, ale neznám ty postavy voeee. ()

TheEvilTwin

Uvedení do děje, seznámení s postavama a světem je téměř nulové a lidé, kteří nejsou Witcher fans nemají šanci seriál naplno pochopit a užít si ho, což je hrozně velké mínus. Alespoň závěrečná Geraltova rvačka stála za to, ale jinak nic extra... ()

Necrotongue

Zase se mi potvrdilo, že čím větší mám očekávání, tím horšího díla se dočkám. Viděl jsem trailer k seriálu a čekal jsem naprostou příšernost, ale první epizoda mě vcelku mile překvapila. Vážně jsou herecké kvóty dobrým nápadem? Vždycky, když se objevil v záběru ten černoch v brnění, chechtal jsem se jako blázen, což úplně pokazilo dramatický nádech některých scén. ()

ArsenalEagle

Suprová hutná atmosféra na každém rohu, Henry Cavill naprosto fenomenální. Mám výhrady k opravdu osekanému příběhu, ale hádám, že zatím jde pouze o seznamování s hlavním příběhem a tvůrci nechtějí ztrácet čas. Beru. Ale linka Strakuše x Stregobor byla až moc stručná. Kde bylo Tridamské ultimátum, kde byl Caldameyn, co z toho že Geralt Stregobora ve skutečnosti znal a rozhodně ho neměl rád, vážně to chtělo trochu zabrousit do koutů Menšího zla (nicméně chápu, že vecpat 2 rozsáhlé dějové linky do hodinové stopáže jde těžce. Chtěl jsem si nechat v hodnocení rezervu, ale plnej počet musím napálit za akci na trhu, z toho slintám ještě teď. K představitelce Ciri mám trošku výhrady, černej elf taky moc nepřidal, ale co hold, multikulti hýbe světem. ()

Ellmariachi

Konečně je to tady. Knížku jsem přečetl jednu, hry dohrál všechny. Mimo datadisků. Do těch se nějak nemůžu dokopat. Takže je mi ten svět určitým způsobem znám a vlastní. První díl mě dostal přesně tam kde jsem chtěl být. Vtáhl do světa Geralta a já se tou známou částí jeho příběhu nechal krásně unášet. A výběr mezi menším a menším zlem, kdy se nikdy nedozvíme zda zvolil správně... Super byla bojová scéna. Mínus má u mě prostředí v lesích, které na mě působily tak nějak mrtvolně. Celkově ale nemůžu jinak. 90 procent a pět hvězd. ()

Colby Sawyer

Chtěl jsem Zaklínači od Netflixu dát upřímnou šanci a neuvrhnout se do kolotoče porovnáváni a poukazováni na rozdíly. Přesto si nějake poznámky neodpustím. Hlavně mě irituje fakt, že Geraltova linka se v knihách udála dlouho předtím, než se Ciri vůbec narodila. Navíc fakt, že se začína Lesser Evil, čímž se ukazuje, že na chronologii světa se bude dost kašlat a potvrzuje to, že holt nepůjde o žádnou adaptaci knih, nýbrž o velmi volnou inspiraci. Geraltova linka je zjednodušená, zrychlená a osekaná o děj i postavy, ale drží si dobrou atmosféru i hlavní motivy povídky. Navíc boj byl natočený vážně povedeně. Za to linka Ciri byla hrozná bída. I bez porovnáváni s knihami se jedná o jednoduchou a rádoby vyhrocenou událost, kde herecké výkony jsou při nejlepším průměrné a emoce či drama zde vyloženě chybí. No start to není nejhorší, ale k chválení je tam toho příliš málo. ()

Trevor

Pre fanúšikov kníh o Geraldovi z Rivie, či pre niekoho, kto povedzme Zaklínača 3 prešiel od predu do zadu a naopak na dvoch rozdielnych platformách bude zrejme prvá epizóda sklamaním, pretože ani samotný Gerald ani ostatné postavy nemali to šťastie, aby im pri castingu vybrali lepších protagonistov. Prostredie je zatiaľ veľmi dobré, rovnako tak hudba, avšak samotný príbeh je prekopaný takmer od základu a tak to bude zrejme chcieť dlhšiu dobu, aby si človek na nového Zaklínača zvykol. ()