Po osudovém zvratu v Aretuze si Geralt a Yennefer lížou rány a marně se snaží udržet pohromadě. Nad Kontinentem se mezitím stahují válečná mračna. (Netflix)

Necrotongue

Osmé epizodě musím přiznat, že nebyla tím nejhorším, co třetí série přinesla, na druhou stranu je pravdou, že to nic nemění na faktu, že jsem se nebavil. A stejně, jako jsem to uznal v komentáři / recenzi k předchozímu dílu, za to tvůrci seriálu nenesou největší vinu, protože se v knižních předlohách profesor Sapkowski natolik vzdálil původním příběhům ze zaklínačova světa, až mě už tehdy dost znechutil. Tady k tomu ještě přihodili nesmyslný rasový mix do již dostačujícího druhového mixu, takže jsem se opět dočkal nejen temného elfa, ale i jeho dredů. To by jeden zaplakal. / Poučení: Neokusuj si nehty a jiným lidem prsty. ()

kenkaku

Byl to závěr řady nebo ne? Vždyť se tam jen žvaní (fňuká) a děj se točí na místě. Žádné grandiózní finále. 1/2 epizody fuč a… čarodějnice juchají na pohřbu (a dobrovolně snižují své stavy). Gerald je pořad lazar a všude děsné hry na drama. 3/4 epizody fuč. Gerald už není lazar, ale těch pár minut “dávání se do formy” jsou jediné co za něco stojí. Jako větší ztrátu času jsem neviděl. Pak konečně scéna v hospodě (natočená zcela jiným stylem, než Geraldovi souboje mimochodem), která odstartuje posledních zajímavých 10 minut. A máme tu konec (bez konce). Neskutečný. ()

warrenur

Plne suhlasim s postojom a vyjadrenim Henry-ho Cavill-a ohladom negativ spojenych s odklonom od Sapkowski-ho kniznej predlohy. Nebol by to vsak problem, keby aspon vymeslene, ci nahradene dejove linie davali zmysel a divacky by boli zabavne. Zial, par zrychlenych subojov a "poletujucej" kamery aj v tejto zaverecnej epizode nedokaze zmazat dejove preslapy. Slabsi priemer. Kvitujem vsak zaver ohladom rozdelenia osudov a Yenneferin list plny "nadeje". Viete si vsak spravit obraz, ked citate reakcie mnohych divakov, ci ozajstnych fanusikov serie, ze su radi, ze to uz "skoncilo". Mozeme ocakavat zdvihnutie latky v serii stvrtej? Moc nadsenia v tom nie je...ale snad "motyka vystreli". ()

psychoJoa

Dvě hvězdy jsou za potkany, které fakt ráda vidím. A je to asi to nejsvětlejší z celé série. Ale přes tu lítost si neumím tyhle světlé okamžiky zcela vychutnat. Je mi smutno, že to trvalo dvě a půl série a odchod Cavilla, než se seriál navrátil k předloze. Ale proč a kvůli čemu? Kdo ví, ale jedno je jisté… teď už se z toho nic dobrého nevyklube. To je tak, když si z Ikei koupíte nábytek. Pokud si prostě začnete stavět skříň po svém a až po tom, co začne padat nebo chybí díly začnete listovat v manuálu, pochopíte, že z toho skříň nebude, leda tak třísky. Fňuk, mohlo to být super… ale není. Taková je realita - shovívavost a průměrné hodnocení si to nezaslouží. ()

Trevor

Dúfam že Henry Cavill obviní režisérku z rasizmu, nakoľko vždy dostáva cez pitchu iba od červenoarmijcov :-D. Srať nato ako veľmi zohyzdili knižné predlohy, aj keď keď niekto mne takto šliape po Kingovi pením rovnako, prípadne ešte viac, ale pri prechode mýtom ten multikulti diverzný pár nemal chybu a tak musel konečne aspoň niekomu - úplne nečakane skupinke bielych mužov - nakopať zadky. Že je príbeh plný rasizmu (elf, trpaslík, ĽUDIA) ešte neznamená že to museli liberálny psychopati z Netflixu prekrútiť takto... ()