Zaklínač - Série 3 (2023) (séria)

Z deště pod okap (S03E07)

(epizóda)
  • USA Out of the Fire, into the Frying Pan (viac)

Ciri je v beznadějné situaci a zoufale se snaží přežít. Během kruté zkoušky, kterou prochází, ji navíc pronásledují tváře z minulosti. (Netflix)

MasterD

Tomuto se říká kvalitní MODERNÍ adaptace; ano, adaptace, nikoli kopírování knihy. Aneb jak udělat jednotvárnou pohádku o Ciri na poušti něčím .. větším. "A relinquish my power!" 72% Edit: podle hatů se zdá, že problém seriálu Zaklínač skutečně nutně není špatný casting a logic fails, ale jak vidíme tady, skutečný děj knihy prostě většinu lidí nebaví sám o sobě. ()

betyvlckova

Přijde mi vtipné a možná i trochu smutné, že celou dobu lidi si lidi stěžují, že se to nedrží podle knížek a další kecy :D. Teď dostaneme epizodu prakticky přesně z adaptovanou a nejvěrnější předloze a je nejhůře hodnocená :) Ty lidi už fakt asi neví na co si stěžovat. Jinak k epizodě oceňuji výkon Freyi Alan alias Ciri myslím si, že to bylo věrohodné a občas zničující nejen pro ni, ale také pro diváka ()

Sany33

Príbeh: Geralt sa dostáva do opatery ľudí lesa, ktorý ale márne liečia jeho smrteľné rany. Marigold s Yen sa rozhodnú ho hľadať. Ciry je vtiahnutá silou monolitu do neznáma a musí na púšti bojovať o holý život a bojovať aj s vnútornými démonmi z vlastnej minulosti. Prevedenie: Po dynamickom predchádzajúcom diely sa tento diel môže javiť ako mierne nudný ale je smerovaný k divákom knižnej predlohy ktorej sa seriál doteraz moc nedržal. Neviem ale či je vhodné takto strašne stlmiť tempo tesne pred finále série a začať sa viac venovať osobnostiam hlavných postáv. Táto loď už asi odplávala. 47% ()

Necrotongue

Děj šesté epizody pojednával v podstatě jen o tom, kterak se Ciri profuckovala pouští (na druhou stranu, kdyby se mi "dařilo" tak jako jí, taky bych nešel pro nějaký ten fuck daleko) a mě to nebavilo. Tentokrát ale musím tvůrcům seriálu přiznat, že za to vlastně tak úplně nemohli, protože se přitulili ke knižní předloze ve fázi, kdy se Andrzej Sapkowski začal ve svém vlastním příběhu poněkud ztrácet a kdy mi při čtení začalo docházet, že dobře už bylo. P.S. Dryáda s kuší? Jako fakt? / Poučení: Nejez jedovatá zvířátka. ()

Tom10000

7.díl. Geralt se ocitá mezi léčiteli, kteří se, zatím marně, snaží vyléčit jeho smrtelná zranění z boje s Vilgefortzem. Marigold, jemuž se podařilo vypátrat Yennefer, se následně vydává přímo za Zaklínačem, aby mu oznámil dvě nepříjemné novinky: Zaprvé, že se Ciri ztratila. A zadruhé, že se sice nakonec našla, ale má ji v moci její otec, císař Nilfgardu. Hlavní děj se v tomto díle točí právě kolem bývalé princezny, nyní čarodějce s neuvěřitelně silnou mocí danou v Aretuze Monolitem. S tou se, vyvrhnutou na poušti a závislou na šťastných náhodách, střetává dávná dívka, jež se "proslavila" coby krutá Démonka. Zavraždila svého otce, a rozpoutala krvavé vraždy, dokud ji zaživa neupálili. Právě ona se jí nyní pokouší svést na stranu Temnoty, kdy ji pokouší skrze Ohnivou magii a též plní nenávistnými řečmi o jejích přátelích. A ačkoliv blondýna částečně uvěří, a nechá se zaplavit zakázanou mocí, brzy prozře a odmítne ji. Jenomže, dá se svůdná síla, jež se jí moc líbila, takto jednoduše zavrhnout? Zvláště nyní, když se jí chopí její vlastní otec? 95 procent, doposud nejlepší díl série, ač ostatními opovrhován. ()