Zaklínač - Série 3 (2023) (séria)

Každý má nějaké úmysly, jenže pak dostane do zubů (S03E06)

(epizóda)
  • USA Everybody Has a Plan 'til They Get Punched in the Face (viac)

Hon na Ciri vrcholí a sněm znesvětí zrada a krveprolití. Přetvářka jde stranou, každý ví, proti komu stojí, a nic už nebude jako dřív. (Netflix)

warrenur

Prvych 5 uvolnenych dielov novej serie Zaklinaca vacsinu divakov pekne sklamalo. Tento diel mal zrejme vykomenzovat doterajsiu mdlost a scenaristicke "preslapovanie". A ano, akciou je poriadne natlacena a sermuje, striela sa kuzli co-to-da. :) Napriek tomu je to to jedine, k comu sa da pozitivne vyjadrit, kedze ohladom Ciri, ci v "osudovych" rozhovoroch Yen k nej je to chabe. Slabsi priemer. ()

molcan2

Špeciálne efekty sú skvelé, kostýmy nádherné, vizuálna stránka je úžasná! Herci robili čo mohli, ale spôsob, akým je príbeh podaný... aj keď som nepoznal predlohu, pripadalo mi to nútené... pripadalo mi to ako "aha, musíme tam dať túto scénu! A túto scénu a túto scénu! Ó áno tak dobre, dajme aj túto scénu!!!"... scenáristi sa viac starali o scény, ktoré chceli ukázať, ako o rozprávanie plnohodnotného príbehu aj mimo predlohy. Nútený... otrepaný... až krkolomný... príbeh nie je poriadne prepletený... odhalenia postáv sú strašné... Ja neviem... Aj tak som si však po ceste prešiel facepalmami. ()

dragon94

Netřeba tu psát, že je to jeden velký guláš a že budování stálo do teď za prd.. To všichní víme. Stejně jako víme, že kdyby tomu tak nebylo mohlo tohle být o dost lepší.  Na druhou stranu epizoda to byla parádní. Čistka sice nebyla tak dobrá jako v knize, ale i tak to byl docela nářez. Některé přesuny a motivace postav byly takové podivné a nevysvětlené, ale na to už jsme docela zvyklí. Souboj Geralta a Vilgefortze byl hodně dobrej.  Avšak ty dva spojené meče byl docela ústřel. 😀😬 Každopádně epizoda určitě lepší než většina bitev z posledních 2. sérií her o trůny. Takže na to jak zpackaný ten seriál je. Je to ohromný úspěch. ()

kenkaku

Konečně se něco děje a místo trapného pletichaření, se (konečně) každá svině odkopala a může dojít na starou dobrou rubanici. Sice mi teda přišlo, že kouzelníci jsou nějak neschopný, ale asi to bylo potřeba (aby to bylo jakože napínavý). Co mě ale vytočilo, je zcela debilní/nelogické jednání některých postav. I tak zdaleka nejlepší epizoda řady. ()

psychoJoa

Slušný průměr, ALE furt to má much jak …! Chci ocenit akci, která se konečně stala a docela i povedla, tím konkrétně myslím duel Vilgefortze s Geraltem, zbytek nic moc teda. Začátek epizody si mohli tvůrci odpustit - buď měli rovnou ukázat jak dokázali redanští přemoct mágy nebo to neukazovat vůbec. Zajímavé také je, že na to, jak Yennefer všem leží v žaludku, ji vždycky někde zapomenou. Šťastná to žena. Tím chci jen říct, že jsou tam pořád velké propasti ve scénáři, které samozřejmě lze přehlédnout a neřešit… ale když už je tam tvůrci dali, tak je teda řešit budu. Taky by mě zajímalo, proč se tvůrci zničehonic zase vrátili k předloze, i když zase tím svým nevkusným způsobem (jakože jsme třeba divoký hon viděli jen jednou… a teď už si na něj nikdo nevzpomene). Kdo ví, asi už vše, co mohli, vymysleli a teď nemají už z čeho čerpat?! ()