Mikael pracoval jako apatykář v jednom malém městě v Osmanské říši, ale to mu nestačilo, takže se rozhodl stát se lékařem. Mikael neměl na studium dost peněz, a tak se zasnoubil s Maral a její věno chtěl použít na studia. V Istanbulu se Mikael nastěhoval ke svému strýci, kde se seznámil s krásnou Anou, která mnoho let žila v Paříži, ale nyní se vrátila do Osmanské říše, aby poznala blíže svoje arménské kořeny. Ona i Mikael byli Arméni. Ana žila s Chrisem, který byl americkým novinářem. Mikael se na studiích medicíny seznámil s Emrem, který byl synem významného tureckého vojenského velitele. Ti čtyři spolu trávili hodně času, ale když Osmanská říše vstoupila do války, začala se nad Armény stahovat mračna. Emr a Mikael unikli narukování do války jen díky jménu Emra, ale Emrův otec nebyl moc nadšený z toho, že Emr použil jeho jméno k pomoci Arménovi. Ana zůstala v Istanbulu sama, protože Chrise povolali na reportáž o vyvražďování Arménů na vesnicích. Během nepřítomnosti Chrise se spolu Ana a Mikael sblížili a strávili spolu i noc, když v Istanbulu vypukly nepokoje a Turci začali ničit vše arménské a začali Armény napadat. Ana a Mikael nepokojům unikli, ale Mikaelův strýc byl odvlečen a obviněn z vlastizrady. Mikael požádal Emra o pomoc a společně došli na základnu, kde drželi Mikaelova strýce, ale Mikael ho nedokázal zachránit a sám byl odvlečen do pracovního tábora. Emr musel za to, že znovu zneužil otcovo jméno, narukovat. Mikael byl několik měsíců v pracovním táboře, zatímco Ana se postarala o jeho sestřenice a tetu. Ana spolu s Chrisem a Mikaelovou rodinou doputovala do uprchlického tábora, odkud jeden farář pomáhal uprchnout sirotkům ze země. Mikaelovi se jednoho dne podařilo z pracovního tábora utéct, a dostal se až domů k rodině, kde byli s Maral oddáni, a jejich rodiče je přestěhovali vysoko do hor, kde byli v bezpečí. Mikael stále miloval Anu, ale opravdu se snažil, aby jeho manželství s Maral fungovalo. Vše šlo dobře, ale pak Maral otěhotněla a Mikael ji musel odvést z hor, protože její těhotenství mělo velmi těžký průběh. V tu chvíli se Mikael setkal se svou tetou, kterou k jeho rodičům dovedla Ana. Když se Mikael dozvěděl, že je Ana naživu, vydal se za ní. Mikael, Ana a Chris pak měli zajistit přesun další skupiny sirotků na loď, která je dostane z Osmanské říše do bezpečí. Cestou se měli zastavit v rodné vesnici Mikaela a vyzvednout tam jeho rodinu, ale turecká armáda se tam dostala první a všechny v lese pozabíjela. Masakr přežily jen Mikaelova teta a sestřenice. Turečtí vojáci si Mikaela a Chrise všimli a začali je pronásledovat. Chris ale vojáky odlákal, a dovolil tak Mikaelovi, aby sirotky dostal na pobřeží. Chris byl vojáky nakonec zajat a hrozila mu poprava za poznámky, které byly nalezeny v jeho deníku. Chris požádal o pomoc Emra, který kontaktoval amerického velvyslance, a ten Chrise z vězení dostal. Emr za to zaplatil vlastním životem, protože byl za zradu popraven.  Ana a Mikael mezitím dostali sirotky na pobřeží, ale přístav, ze kterého měli odplout, byl obsazen tureckou armádou. Jejich skupina se tedy připojila k uprchlíkům z přístavu a usadili se s nimi na úpatí hory Musa Dagh... (TV Prima)

Padme_Anakin

S upřímným politováním jsem nucena konstatovat, že mě tvůrci nedokázali naplno vtáhnout a udržet si mou pozornost, několikrát jsem se přistihla, jak přemýšlím nad citovým vydíráním scénáře.. Nicméně to podstatné je téma, vyvražďování Arménů (křesťanské menšiny) Turky v letech 1915-1918, o němž se nemluví a mělo by.. Pochvalu určitě zaslouží vizuální stránka snímku, krásná výprava, kostýmy a dobří herci, Oscar Isaac a Christian Bale mi výrazně pomohli ve zdolávání úskalí filmu.. ()

castor

Celé je to takové ustrašené a klouzající po povrchu, ani v milostné linii ani ve scénách utlačování slabších nejdeme na dřeň, bojíme se přidat plyn, o rozsekaných a vykuchaných lidech jen mluvíme. Celkově se na další příspěvek režiséra Terryho George dobře koukalo, ale po jedné stěžejní dějové události jsem si říkal, zda to tvůrci dotáhnou do líbivého finále, s kterým jsem tak nějak počítal. Jenže ona přede mnou byla ještě skoro hodina. Zmiňovaný závěr je nakonec lepší, než jsem čekal. Statisícové vyvražďování Arménů Turky během let 1915 až 1918 bylo podle mnohých názorů první jednoznačnou historicky zaznamenanou genocidou v dějinách. A Turci podle všeho inspirovali nacisty při přípravě židovského holokaustu. Namísto toho, abychom se o konfliktu dozvěděli víc, je nám předložena (divácky vděčnější) milostná linie, která představuje „boj“ dvou mužů o srdce jedné ženy. Funguje jen částečně. Dobová atmosféra je naopak výtečná, několik momentů rovněž. A ač Oscara Isaaca rozhodně nepovažuju za herce s pestrým výrazovým rejstříkem, já se docela bavil. Každopádně při devadesátimilionovém rozpočtu obrovský komerční propadák. ()

T2

║Rozpočet $90miliónov║ Tržby USA $8,224,288 ║ Tržby Celosvetovo $12,448,676▐ Štúdio tuším Universal malo teda veľkú odvahu, keď do daného projektu nalialo taký balík peňazí. Tak ambície boli samozrejme pri danom obsadení veľké. Verím že daná téma prešla slušným bojkotom. Veď kto by chcel aby vašu krajinu označovali za takú háveď, ktorá robí na nechcených susedoch genocídu.  Technicky a výpravne veľmi poctivo zvládnuté. Príbehovo to nie je úplne dokonalé,  lebo vsadilo sa na podobnú romantickú notu ako to bolo pri Pearl Harbre od Michael Baya ale dobre, miestami to štiepy príbeh ale dá sa to prekusnúť. Prevažne ale ide o dosť slušnú priam tragickú nosnú tému, z občasnými výjavmi ktoré priam desia, čoho je človek schopný. /70%/ ()

fiLLthe3DD

Navzdory skutečnosti, že jde o tuctové a nikterak zvlášť přelomové historické melodrama, mne snímek velmi oslovil. Oslnila mne zejména výprava, jelikož zvolené lokace (obzvláště Istanbul) byly skutečnou pastvou pro oči a jejich krása vynikala jak zásluhou přirozeného filtru, tak i skvělé práci kameramana. Zápletka týkající se milostného trojúhelníku pak sice nepřinesla nic zásadního na poli filmového umění a romantická linie působila občas poněkud křečovitě, nicméně rozhodně nebyla nesnesitelná a jakžtakž i fungovala - jednak totiž klidné tempo divákovi alespoň umožnilo přilnout k postavám a jednak historické pasáže a válečné sekvence okořenili všechna ta romantická klišé. Herecké výkony též hodnotím pozitivně, obzvláště Oscara Isaaca v hlavní roli, jelikož svým herectvím zastínil i mého oblíbence Christiana Balea, který byl důvodem, proč jsem dal "The Promise" šanci. ()

cukorek

Ničím veľkolepým, tento film nedisponuje, ale predsa svojou skromnosťou vytvára vynikajúci zážitok. Základy sú položené na jednoduchosti a na výkonoch hercov. Škoda, že popri Balevi sa tu neobjavil aj iný kvalitnejší herec. Zas na druhej starne Isaac skvele zapadol do Arménskej populácie a aj ta jeho angličtina bola cítiť za netypickým prízvukom. Bale je znovu nekompromisný, citovo sa neviaže a proste zahral to dobre. Zas som sa dozvedel niečo nové z obdobia prvej svetovej a tak dávam 70%. ()

• Filmovanie snímky trvalo 72 dní a prebiehalo predovšetkým v Španielsku, na Malte, v Portugalsku či americkom New Yorku. (MikaelSVK)
  • Herečka Angela Sarafyan sama z Arménie pochází a její rodina genocidu zažila na vlastní kůži. (pusheen)

Které loňské filmy měly největší zisk?

Které loňské filmy měly největší zisk?

08.04.2018

V Hollywoodu se (stejně jako v kterémkoliv jiném byznyse) zásadně rozlišuje mezi tržbami a ziskem. Když váš film vydělá 100 milionů dolarů, můžete slavit i křičet zoufalstvím - vždycky totiž záleží… (viac)